• Blog
  • Board index
  • FAQ
  • Register
  • Login
Board indexRegional ForumsEuropePolandKącik artystyczno-modelarski
  • Search
  • Print view

Wyzwanie malarskie - wrzesień 2021

Model Showcase

Moderators: Alkasyn, SamboR, KędzioR_vo

Post a reply
26 posts • Page 1 of 1

Wyzwanie malarskie - wrzesień 2021

by Errhile » August 31st, 2021, 5:04 pm

Dzieci wesoło pobiegły do szkoły... ta, jasne. Ale wrzesień się zaczyna, my też nie zostawajmy z tyłu.

Zwłaszcza ci z nas, którzy nie radzili sobie na plastyce ;)

Zasady wciąż takie same:
1) Deklarujemy model
2) Umieszczamy zdjęcia przed
3) Do końca miesiąca (30.09.2021 23.59, no dobra - przymknę oko, jak jakiś nocny marek wrzuci je kilka minut po północy) umieszczamy zdjęcia pomalowanego modelu.
4) Osoby, które zadeklarują się, a nie pomalują - kupują mały blister wybranej przez siebie osobie, która pomalowała.


Czyli: pics, or didn't happen! Dopuszcza się zdjęcia robione kartoflem - chodzi o wartość dowodową, a nie artystyczną ;)

Tu jest link do tabelki
They say there will be Heaven and the Fount of Kausar,
That there, there will be pure wine and honey and sugar
Fill up the wine cup and place it in my hand
(For) ready cash is better than a thousand credits.


- Rubayyat of Omar Khayyam, but it is a shoddy translation :(
User avatar
Errhile
 
Posts: 3758
Joined: July 14th, 2014, 4:42 pm
Location: Szczecin, Poland
Has liked: 1820 times
Been liked: 413 times

Re: Wyzwanie malarskie - wrzesień 2021

by Bananovitch » August 31st, 2021, 5:25 pm

To ja pierwszego z Saladynów. Miałem w tym miesiącu ale zająłem się innymi modelami i brakło czasu.Image
Pięciogwiazdkowy troll forumowy.

Samuraj bez miecza jest niczym samuraj z mieczem- tylko nie ma miecza.
User avatar
Bananovitch
 
Posts: 1415
Joined: May 10th, 2015, 10:52 am
Location: Koszalin/Wolne Miasto
Has liked: 136 times
Been liked: 104 times

Re: Wyzwanie malarskie - wrzesień 2021

by nephilius » August 31st, 2021, 5:27 pm

Mogę dać rebeliantów do SW:Legion?

Tak ambitnie :P

Image
nephilius
 
Posts: 229
Joined: March 17th, 2017, 8:23 pm
Has liked: 6 times
Been liked: 59 times

Re: Wyzwanie malarskie - wrzesień 2021

by Errhile » August 31st, 2021, 7:32 pm

nephilius wrote:Mogę dać rebeliantów do SW:Legion?


Jasne, że możesz.

Ja w poszukiwaniu czegokolwiek do malowania zajrzałem naprawdę na dno, i wygrzebałem takiego jednego łysola, który kurzył się w kącie od - będzie - ze dwudziestu lat... parę razy próbowałem drania pomalować, może tym razem się wreszcie uda.

Łysol
Image
They say there will be Heaven and the Fount of Kausar,
That there, there will be pure wine and honey and sugar
Fill up the wine cup and place it in my hand
(For) ready cash is better than a thousand credits.


- Rubayyat of Omar Khayyam, but it is a shoddy translation :(
User avatar
Errhile
 
Posts: 3758
Joined: July 14th, 2014, 4:42 pm
Location: Szczecin, Poland
Has liked: 1820 times
Been liked: 413 times

Re: Wyzwanie malarskie - wrzesień 2021

by Bananovitch » August 31st, 2021, 7:37 pm

O panie, to naprawdę stara szkoła
Pięciogwiazdkowy troll forumowy.

Samuraj bez miecza jest niczym samuraj z mieczem- tylko nie ma miecza.
User avatar
Bananovitch
 
Posts: 1415
Joined: May 10th, 2015, 10:52 am
Location: Koszalin/Wolne Miasto
Has liked: 136 times
Been liked: 104 times

Re: Wyzwanie malarskie - wrzesień 2021

by nephilius » August 31st, 2021, 9:37 pm

Wow Kardynał Dominic z pierwszej Warzone :)
nephilius
 
Posts: 229
Joined: March 17th, 2017, 8:23 pm
Has liked: 6 times
Been liked: 59 times

Re: Wyzwanie malarskie - wrzesień 2021

by Errhile » September 17th, 2021, 9:58 am

Jak tam leci, panowie? U mnie Łysol wczoraj się dokończył (jeszcze lakier, ale to muszę poczekać na pogodę - i foto).

Zobaczymy, czy jeszcze coś w tym miesiącu zdążę zmalować - czy Andromeda będzie już na październik.
They say there will be Heaven and the Fount of Kausar,
That there, there will be pure wine and honey and sugar
Fill up the wine cup and place it in my hand
(For) ready cash is better than a thousand credits.


- Rubayyat of Omar Khayyam, but it is a shoddy translation :(
User avatar
Errhile
 
Posts: 3758
Joined: July 14th, 2014, 4:42 pm
Location: Szczecin, Poland
Has liked: 1820 times
Been liked: 413 times

Re: Wyzwanie malarskie - wrzesień 2021

by nephilius » September 18th, 2021, 4:27 pm

Mi zostały twarze i podstawki :)
nephilius
 
Posts: 229
Joined: March 17th, 2017, 8:23 pm
Has liked: 6 times
Been liked: 59 times

Re: Wyzwanie malarskie - wrzesień 2021

by nephilius » September 23rd, 2021, 7:31 pm

Gotowe

Image

Image
nephilius
 
Posts: 229
Joined: March 17th, 2017, 8:23 pm
Has liked: 6 times
Been liked: 59 times

Re: Wyzwanie malarskie - wrzesień 2021

by Pierzasty » September 25th, 2021, 5:17 pm

To są kontrasty? Bo jeśli tak, to dobrą robotę robią.
User avatar
Pierzasty
 
Posts: 2185
Joined: January 4th, 2013, 10:23 pm
Location: Warsaw, Poland
Has liked: 0 time
Been liked: 220 times

Re: Wyzwanie malarskie - wrzesień 2021

by nephilius » September 25th, 2021, 6:27 pm

Pierzasty wrote:To są kontrasty? Bo jeśli tak, to dobrą robotę robią.


Tak, poza kilkoma szczegółami. Rzeczywiście robią robotę zwłaszcza przy dużej ilości podobnych modeli.
nephilius
 
Posts: 229
Joined: March 17th, 2017, 8:23 pm
Has liked: 6 times
Been liked: 59 times

Re: Wyzwanie malarskie - wrzesień 2021

by Pierzasty » September 25th, 2021, 8:41 pm

Którą farbkę dałeś na broń i czy próbowałeś myku z kontrastem na srebrny podkład?
I czy woda na podstawkach to tylko gloss lakier, czy coś więcej? Bo kradnę pomysł.
User avatar
Pierzasty
 
Posts: 2185
Joined: January 4th, 2013, 10:23 pm
Location: Warsaw, Poland
Has liked: 0 time
Been liked: 220 times

Re: Wyzwanie malarskie - wrzesień 2021

by nephilius » September 25th, 2021, 8:52 pm

Broń akurat nie jest kontrastem :) tylko:

Skavenblight Dinge na całość (lekko rozwodniona więc nie kryje 100%, krawędzie potem Pallid Wych Flesh, na to Dark Tone.

Kontrasty na metaliku to w lipcu robiłem motocykle KUM'ów, bardzo fajnie wychodzi.

Woda na podstawkach to Still Water Vallejo, dwie warstwy kładzione pędzelkiem.

Ogólnie to Burnt Umber na całą podstawkę, potem wysepki z piasku i na to Burnt Umber, dry brush piasku Dark Sand, potem po całości postawki stipling Flat Green i na obszary między wysepkami Still Water, tak troszkę nachodzący na krawędzie piasku.
nephilius
 
Posts: 229
Joined: March 17th, 2017, 8:23 pm
Has liked: 6 times
Been liked: 59 times

Re: Wyzwanie malarskie - wrzesień 2021

by Errhile » September 26th, 2021, 4:58 pm

Zrobiłem i foty.

Łysol:
Image

i pani z pieskiem:
Image

Niech ktoś zadzwoni po straż miejską - ani smyczy, ani kagańca, a bydlę rozmiarów nawet już nie kucyka, tylko konia.
Co to w ogóle za rasa, conciliański stróżujący...?
;)
They say there will be Heaven and the Fount of Kausar,
That there, there will be pure wine and honey and sugar
Fill up the wine cup and place it in my hand
(For) ready cash is better than a thousand credits.


- Rubayyat of Omar Khayyam, but it is a shoddy translation :(
User avatar
Errhile
 
Posts: 3758
Joined: July 14th, 2014, 4:42 pm
Location: Szczecin, Poland
Has liked: 1820 times
Been liked: 413 times

Re: Wyzwanie malarskie - wrzesień 2021

by nephilius » September 26th, 2021, 5:30 pm

Errhile wrote:Niech ktoś zadzwoni po straż miejską - ani smyczy, ani kagańca, a bydlę rozmiarów nawet już nie kucyka, tylko konia.
Co to w ogóle za rasa, conciliański stróżujący...?
;)


Pan się nie boi on nie gryzie, on się chce tylko pobawić :?
nephilius
 
Posts: 229
Joined: March 17th, 2017, 8:23 pm
Has liked: 6 times
Been liked: 59 times

Re: Wyzwanie malarskie - wrzesień 2021

by Bananovitch » September 29th, 2021, 11:30 am

Pierwszy z Saladynów. O mały włos bym o nim zapomniał bo się skupiłem na czymś innym ;)Image
Pięciogwiazdkowy troll forumowy.

Samuraj bez miecza jest niczym samuraj z mieczem- tylko nie ma miecza.
User avatar
Bananovitch
 
Posts: 1415
Joined: May 10th, 2015, 10:52 am
Location: Koszalin/Wolne Miasto
Has liked: 136 times
Been liked: 104 times

Re: Wyzwanie malarskie - wrzesień 2021

by Errhile » September 29th, 2021, 12:50 pm

No i bardzo pięknie.

Co prawda kolega Ranger nam się w tym miesiącu gdzieś zawieruszył, ale poza tym - zaplanowane cele zostały osiągnięte.

Zamykamy z satysfakcją :)

Jak myślicie, otwierać nowy miesiąc od razu, czy czekamy do piątku...?
They say there will be Heaven and the Fount of Kausar,
That there, there will be pure wine and honey and sugar
Fill up the wine cup and place it in my hand
(For) ready cash is better than a thousand credits.


- Rubayyat of Omar Khayyam, but it is a shoddy translation :(
User avatar
Errhile
 
Posts: 3758
Joined: July 14th, 2014, 4:42 pm
Location: Szczecin, Poland
Has liked: 1820 times
Been liked: 413 times

Re: Wyzwanie malarskie - wrzesień 2021

by nephilius » September 29th, 2021, 1:08 pm

Otwieraj bo ja już od 25 przebieram nóżkami żeby wrzuci zdjęcie deklaracji :)
nephilius
 
Posts: 229
Joined: March 17th, 2017, 8:23 pm
Has liked: 6 times
Been liked: 59 times

Re: Wyzwanie malarskie - wrzesień 2021

by Bananovitch » September 29th, 2021, 4:19 pm

Ej, macie jakieś patenty na malowanie twarzy? No ostatnio wychodzi mi coraz gorzej :/
Pięciogwiazdkowy troll forumowy.

Samuraj bez miecza jest niczym samuraj z mieczem- tylko nie ma miecza.
User avatar
Bananovitch
 
Posts: 1415
Joined: May 10th, 2015, 10:52 am
Location: Koszalin/Wolne Miasto
Has liked: 136 times
Been liked: 104 times

Re: Wyzwanie malarskie - wrzesień 2021

by Errhile » September 29th, 2021, 4:25 pm

Gorsze niż moje...?

Ja robię tak:
  • gębę maluję kolorem cielistym
  • oczodoły na czarno
  • po dwie ciapki białego na oko (od strony nosa i od strony ucha), żeby oko wyglądało jakoś
  • poprawić, jeśli coś wyjechało
  • ewentualnie zrobić brwi. Podobnie z otwartymi ustami
  • poprawić jeszcze raz
  • sepia wash. W miarę możliwości - bez przesady.
  • opcjonalnie, jeśli narawdę mi się chce, a model daje po temu możliwości, przejechać gębę drybrushem bazowego cielistego (nos, podbródek, kości policzkowe, ew. uszy)

Cudem techniki się tego nie da nazwać, ale gęba jest...
They say there will be Heaven and the Fount of Kausar,
That there, there will be pure wine and honey and sugar
Fill up the wine cup and place it in my hand
(For) ready cash is better than a thousand credits.


- Rubayyat of Omar Khayyam, but it is a shoddy translation :(
User avatar
Errhile
 
Posts: 3758
Joined: July 14th, 2014, 4:42 pm
Location: Szczecin, Poland
Has liked: 1820 times
Been liked: 413 times

Re: Wyzwanie malarskie - wrzesień 2021

by Ranger » September 30th, 2021, 9:43 am

Errhile wrote:[...] Co prawda kolega Ranger nam się w tym miesiącu gdzieś zawieruszył [...]


Errhile - dementuję! Końcem sierpnia i w drugim tygodniu września malowałem modele do Bolt Action, uzbierało się łącznie kilkanaście sztuk. 4 ludki od tamtej pory nadal czekają na swój finał - jeśli można je zgłosić, to na październik byłoby jak znalazł :) Poza tym traktowanie mnie jako stałego uczestnika tego cyklu jest ryzykowne :mrgreen:

Banan - ja z reguły idę tak: Wraithbone, a potem kontrast Guilliman Flesh (czasem miejscowo rozjaśniam dwoma kolorami od Vallejo). Nieraz robotę robi jedna cienka warstwa, a czasem próbuję na dwie - zależy. Korzystam i polecam, natomiast w palecie kontrastów jest jeszcze jaśniejszy i ciemniejszy odcień cielistego, może któryś Ci podpasuje :)
Image
User avatar
Ranger
 
Posts: 469
Joined: May 9th, 2015, 2:44 pm
Location: Trójmiasto
Has liked: 39 times
Been liked: 76 times
  • Website

Re: Wyzwanie malarskie - wrzesień 2021

by Errhile » September 30th, 2021, 10:11 am

Takie dementi, to żadne dementi :P

Tak, można zgłaszać modele do innych systemów.
Wolelibyśmy, żeby były do Infinity, ale mogą być inne. Kurde, przecież Nephilius malował w tym miesiącu modele do SWL, a ja do pierwszej edycji Warzone :D
Wiec o Twoje d o BA nikt by się nie krzywił. Zgłaszaj je na październik, a co!
They say there will be Heaven and the Fount of Kausar,
That there, there will be pure wine and honey and sugar
Fill up the wine cup and place it in my hand
(For) ready cash is better than a thousand credits.


- Rubayyat of Omar Khayyam, but it is a shoddy translation :(
User avatar
Errhile
 
Posts: 3758
Joined: July 14th, 2014, 4:42 pm
Location: Szczecin, Poland
Has liked: 1820 times
Been liked: 413 times

Re: Wyzwanie malarskie - wrzesień 2021

by Bananovitch » September 30th, 2021, 10:22 am

Ranger wrote:
Errhile wrote:[...] Co prawda kolega Ranger nam się w tym miesiącu gdzieś zawieruszył [...]


Errhile - dementuję! Końcem sierpnia i w drugim tygodniu września malowałem modele do Bolt Action, uzbierało się łącznie kilkanaście sztuk. 4 ludki od tamtej pory nadal czekają na swój finał - jeśli można je zgłosić, to na październik byłoby jak znalazł :) Poza tym traktowanie mnie jako stałego uczestnika tego cyklu jest ryzykowne :mrgreen:


WM jest jak metalowy crack- wziąłeś raz to już zawsze będziesz mniej lub bardziej regularnie brał ;) masz tylko dwie możliwości zerwania- śmierć własną lub pomalowany ostatni model ;) u mnie bardziej prawdopodobny jest pierwszy scenariusz ale Tobie chyba już dużo nie zostało?

Ja to mam tego tyle że się nie mogę na nic zdecydować :( może też coś do Bolta machnę, tylko muszę odkopać.
Pięciogwiazdkowy troll forumowy.

Samuraj bez miecza jest niczym samuraj z mieczem- tylko nie ma miecza.
User avatar
Bananovitch
 
Posts: 1415
Joined: May 10th, 2015, 10:52 am
Location: Koszalin/Wolne Miasto
Has liked: 136 times
Been liked: 104 times

Re: Wyzwanie malarskie - wrzesień 2021

by Ranger » September 30th, 2021, 11:59 am

@Errhile: dobra, zgłoszę do dokończenia 4 inżynierów na październik, dobiliśmy "targu" ;) Natomiast tam nie zostało za wiele do zrobienia (bo mundury są gotowe). Uprzedzam, żeby nie było :D

@Banan - kwikłem na widok tej koncepcji XD Noooo... nie ;) A odpowiadając na Twoje pytanie - gdy tylko najdzie mnie chęć kolorowania, to bez problemu coś się znajdzie (przy moim tempie to na dłuższy czas) :) A co wybrałeś w BA?
Image
User avatar
Ranger
 
Posts: 469
Joined: May 9th, 2015, 2:44 pm
Location: Trójmiasto
Has liked: 39 times
Been liked: 76 times
  • Website

Re: Wyzwanie malarskie - wrzesień 2021

by Bananovitch » September 30th, 2021, 7:07 pm

Miała być jedną armia czyli Niemcy ale teraz wychodzą Włosi i chyba na jednej się nie skończy :(
Pięciogwiazdkowy troll forumowy.

Samuraj bez miecza jest niczym samuraj z mieczem- tylko nie ma miecza.
User avatar
Bananovitch
 
Posts: 1415
Joined: May 10th, 2015, 10:52 am
Location: Koszalin/Wolne Miasto
Has liked: 136 times
Been liked: 104 times

Re: Wyzwanie malarskie - wrzesień 2021

by Errhile » September 30th, 2021, 8:46 pm

Ranger wrote:@Errhile: dobra, zgłoszę do dokończenia 4 inżynierów na październik, dobiliśmy "targu" ;) Natomiast tam nie zostało za wiele do zrobienia (bo mundury są gotowe). Uprzedzam, żeby nie było :D


No to zgłaszaj, zgłaszaj!
They say there will be Heaven and the Fount of Kausar,
That there, there will be pure wine and honey and sugar
Fill up the wine cup and place it in my hand
(For) ready cash is better than a thousand credits.


- Rubayyat of Omar Khayyam, but it is a shoddy translation :(
User avatar
Errhile
 
Posts: 3758
Joined: July 14th, 2014, 4:42 pm
Location: Szczecin, Poland
Has liked: 1820 times
Been liked: 413 times


Post a reply
26 posts • Page 1 of 1

Return to Kącik artystyczno-modelarski

  • Board index
  • The team • Delete all board cookies • All times are UTC [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

Contact Us

contactdatasphere@gmail.com
 

View new posts

  • Re: Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - kwiecień 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - kwiecień 2026 by kashper
  • Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
Designed by RocketTheme
Reset
  • Data Sphere
  • Corvus Belli