• Blog
  • Board index
  • FAQ
  • Register
  • Login
Board indexRegional ForumsEuropePolandKącik artystyczno-modelarski
  • Search
  • Print view

Wyzwanie malarskie - lipiec

Model Showcase

Moderators: Alkasyn, SamboR, KędzioR_vo

Post a reply
21 posts • Page 1 of 1

Wyzwanie malarskie - lipiec

by Errhile » June 30th, 2021, 9:50 am

Mamy lato, to malujemy. Mam nadzieję, że liczniej, niż tylko tych dwóch, którzy malowali w czerwcu.
...że czerwiec się jeszcze nie skończył? Ojtam, ojtam. Mamy 100% wykonanie planu za czerwiec, więc można już się deklarować z lipcem.

Dawać, pany, lockdown zdjęty, słyszę, że turnieje i zloty robicie - i co, gołym metalem na nich gracie...?


Zasady wciąż takie same:
1) Deklarujemy model
2) Umieszczamy zdjęcia przed
3) Do końca miesiąca (31.07.2021 23.59, no dobra - przymknę oko, jak jakiś nocny marek wrzuci je kilka minut po północy) umieszczamy zdjęcia pomalowanego modelu.
4) Osoby, które zadeklarują się, a nie pomalują - kupują mały blister wybranej przez siebie osobie, która pomalowała.


Czyli: pics, or didn't happen! Dopuszcza się zdjęcia robione kartoflem - chodzi o wartość dowodową, a nie artystyczną ;)

Tu jest link do tabelki
They say there will be Heaven and the Fount of Kausar,
That there, there will be pure wine and honey and sugar
Fill up the wine cup and place it in my hand
(For) ready cash is better than a thousand credits.


- Rubayyat of Omar Khayyam, but it is a shoddy translation :(
User avatar
Errhile
 
Posts: 3758
Joined: July 14th, 2014, 4:42 pm
Location: Szczecin, Poland
Has liked: 1820 times
Been liked: 413 times

Re: Wyzwanie malarskie - lipiec

by Bananovitch » June 30th, 2021, 9:57 am

No ja z Mojrami lecę, z grubej rury, od razu 5 ;)Image
Pięciogwiazdkowy troll forumowy.

Samuraj bez miecza jest niczym samuraj z mieczem- tylko nie ma miecza.
User avatar
Bananovitch
 
Posts: 1415
Joined: May 10th, 2015, 10:52 am
Location: Koszalin/Wolne Miasto
Has liked: 136 times
Been liked: 104 times

Re: Wyzwanie malarskie - lipiec

by Errhile » June 30th, 2021, 11:32 am

Fiu, fiu... jak to powiadał książę Bogusław Radziwiłł (przynajmniej u Sienkiewicza), "znamy się i z mniszkami" ;)

A u mnie dokładnie przeciwna strona w tym miesiącu - alefowe Proboty (EVO i TR Combi. Fotę muszę cyknąć, ale na razie najpierw potrzebuję dokończyć tego .Rebota z TR HMG, co mi w czerwcu na warsztat trafił...)
They say there will be Heaven and the Fount of Kausar,
That there, there will be pure wine and honey and sugar
Fill up the wine cup and place it in my hand
(For) ready cash is better than a thousand credits.


- Rubayyat of Omar Khayyam, but it is a shoddy translation :(
User avatar
Errhile
 
Posts: 3758
Joined: July 14th, 2014, 4:42 pm
Location: Szczecin, Poland
Has liked: 1820 times
Been liked: 413 times

Re: Wyzwanie malarskie - lipiec

by Bananovitch » June 30th, 2021, 11:52 am

Moja najprzyjemniejsza rozpiska to było prawie full ODD (niestety healerka nie ma), muszę sprawdzić czy w trzeciej edycji też działa ;)
Pięciogwiazdkowy troll forumowy.

Samuraj bez miecza jest niczym samuraj z mieczem- tylko nie ma miecza.
User avatar
Bananovitch
 
Posts: 1415
Joined: May 10th, 2015, 10:52 am
Location: Koszalin/Wolne Miasto
Has liked: 136 times
Been liked: 104 times

Re: Wyzwanie malarskie - lipiec

by Ranger » June 30th, 2021, 6:10 pm

OK, dołączam do zabawy :) Dla ochłody na upalne dni Nisse z mroźnej Svalarheimy. HMG i haker, idealne towarzystwo dla gotowego już snajpera :)

Image

Image

Powodzenia wszystkim! :)
Image
User avatar
Ranger
 
Posts: 469
Joined: May 9th, 2015, 2:44 pm
Location: Trójmiasto
Has liked: 39 times
Been liked: 76 times
  • Website

Re: Wyzwanie malarskie - lipiec

by Errhile » July 1st, 2021, 5:56 pm

A ja właśnie skończyłem Rebota, i mogłem cyknąć fotę probotom:

Image
They say there will be Heaven and the Fount of Kausar,
That there, there will be pure wine and honey and sugar
Fill up the wine cup and place it in my hand
(For) ready cash is better than a thousand credits.


- Rubayyat of Omar Khayyam, but it is a shoddy translation :(
User avatar
Errhile
 
Posts: 3758
Joined: July 14th, 2014, 4:42 pm
Location: Szczecin, Poland
Has liked: 1820 times
Been liked: 413 times

Re: Wyzwanie malarskie - lipiec

by nephilius » July 5th, 2021, 1:46 pm

A to ja dam dwa KUMy (dwóch KUMów ?) I z racji wakacji musze się wyrobić do 25, będzie się działo :twisted:

@Errhile Obiecuję, jeżeli będą to z podstawkami :mrgreen:

Image
nephilius
 
Posts: 229
Joined: March 17th, 2017, 8:23 pm
Has liked: 6 times
Been liked: 59 times

Re: Wyzwanie malarskie - lipiec

by Ranger » July 11th, 2021, 11:45 pm

Jak wam idzie? :) U mnie oba modele zrobione, podstawki są w trakcie, zatem wkrótce wrzucę fotki i wyzwanie na lipiec będzie zakończone :)
Image
User avatar
Ranger
 
Posts: 469
Joined: May 9th, 2015, 2:44 pm
Location: Trójmiasto
Has liked: 39 times
Been liked: 76 times
  • Website

Re: Wyzwanie malarskie - lipiec

by Errhile » July 12th, 2021, 12:25 pm

O, to powinszować :)

U mnie z czasem i możliwościami ostatnio krucho, do tego upały się szykują, a i zdrowie w drogę wlazło - ale powoli do przodu. Choć modele wyjątkowo niewdzięczne :(

Na tę chwilę mam położone wszystkie (albo prawie wszystkie) kolory - pora na sesję poprawek. Potem wash, potem montaż (bo z racji konstrukcji maluję je przynajmniej częściowo w kawałkach), przygotowanie podstawek, osadzenie na podstawkach, i niestety da capo - uzupełnianie podkładu, kolory, poprawki i wash tam, gdzie w obecnej chwili model jest trzymany.
They say there will be Heaven and the Fount of Kausar,
That there, there will be pure wine and honey and sugar
Fill up the wine cup and place it in my hand
(For) ready cash is better than a thousand credits.


- Rubayyat of Omar Khayyam, but it is a shoddy translation :(
User avatar
Errhile
 
Posts: 3758
Joined: July 14th, 2014, 4:42 pm
Location: Szczecin, Poland
Has liked: 1820 times
Been liked: 413 times

Re: Wyzwanie malarskie - lipiec

by Ranger » July 12th, 2021, 8:38 pm

Voilà, oto moje ulubione Nissy :)

Image
Image
User avatar
Ranger
 
Posts: 469
Joined: May 9th, 2015, 2:44 pm
Location: Trójmiasto
Has liked: 39 times
Been liked: 76 times
  • Website

Re: Wyzwanie malarskie - lipiec

by nephilius » July 13th, 2021, 7:33 pm

U mnie jest tak gorąco że farba wysycha w locie z aero :)
nephilius
 
Posts: 229
Joined: March 17th, 2017, 8:23 pm
Has liked: 6 times
Been liked: 59 times

Re: Wyzwanie malarskie - lipiec

by Pierzasty » July 14th, 2021, 2:59 pm

nephilius wrote:U mnie jest tak gorąco że farba wysycha w locie z aero :)

W locie, a nie w aero? Normalnie luksus.
User avatar
Pierzasty
 
Posts: 2185
Joined: January 4th, 2013, 10:23 pm
Location: Warsaw, Poland
Has liked: 0 time
Been liked: 220 times

Re: Wyzwanie malarskie - lipiec

by nephilius » July 14th, 2021, 3:23 pm

Pierzasty wrote:
nephilius wrote:U mnie jest tak gorąco że farba wysycha w locie z aero :)

W locie, a nie w aero? Normalnie luksus.


Dzisiaj to już w buteleczkach :P

Ale walczę nocami.
nephilius
 
Posts: 229
Joined: March 17th, 2017, 8:23 pm
Has liked: 6 times
Been liked: 59 times

Re: Wyzwanie malarskie - lipiec

by Errhile » July 14th, 2021, 3:23 pm

Pierzasty wrote:
nephilius wrote:U mnie jest tak gorąco że farba wysycha w locie z aero :)

W locie, a nie w aero? Normalnie luksus.


Klima robi swoje, nie? ;)
They say there will be Heaven and the Fount of Kausar,
That there, there will be pure wine and honey and sugar
Fill up the wine cup and place it in my hand
(For) ready cash is better than a thousand credits.


- Rubayyat of Omar Khayyam, but it is a shoddy translation :(
User avatar
Errhile
 
Posts: 3758
Joined: July 14th, 2014, 4:42 pm
Location: Szczecin, Poland
Has liked: 1820 times
Been liked: 413 times

Re: Wyzwanie malarskie - lipiec

by nephilius » July 23rd, 2021, 9:27 pm

Pierwszy KUM
Image
nephilius
 
Posts: 229
Joined: March 17th, 2017, 8:23 pm
Has liked: 6 times
Been liked: 59 times

Re: Wyzwanie malarskie - lipiec

by Errhile » July 24th, 2021, 7:17 am

O, dobrze, że mi przypomniałeś :)

Ja skończyłem roboty-Proboty:
Image
They say there will be Heaven and the Fount of Kausar,
That there, there will be pure wine and honey and sugar
Fill up the wine cup and place it in my hand
(For) ready cash is better than a thousand credits.


- Rubayyat of Omar Khayyam, but it is a shoddy translation :(
User avatar
Errhile
 
Posts: 3758
Joined: July 14th, 2014, 4:42 pm
Location: Szczecin, Poland
Has liked: 1820 times
Been liked: 413 times

Re: Wyzwanie malarskie - lipiec

by nephilius » July 25th, 2021, 9:26 pm

I drugi:
Image


I obaj:
Image
nephilius
 
Posts: 229
Joined: March 17th, 2017, 8:23 pm
Has liked: 6 times
Been liked: 59 times

Re: Wyzwanie malarskie - lipiec

by Errhile » July 27th, 2021, 1:54 pm

No i pięknie :) Jeszcze ranty podstawek do zrobienia, ale generalnie - dobrze jest :)

Bananovitch, czyli czekamy tylko na Twoje siostrzyczki wielokrotnie przełożone ;)
They say there will be Heaven and the Fount of Kausar,
That there, there will be pure wine and honey and sugar
Fill up the wine cup and place it in my hand
(For) ready cash is better than a thousand credits.


- Rubayyat of Omar Khayyam, but it is a shoddy translation :(
User avatar
Errhile
 
Posts: 3758
Joined: July 14th, 2014, 4:42 pm
Location: Szczecin, Poland
Has liked: 1820 times
Been liked: 413 times

Re: Wyzwanie malarskie - lipiec

by Bananovitch » July 30th, 2021, 7:44 pm

Uch, ostatni raz maluję coś hurtem, strasznie mnie te Mojry wymęczyły. Na dodatek jedna straciła głowę i musiałem improwizować :/
Image
Pięciogwiazdkowy troll forumowy.

Samuraj bez miecza jest niczym samuraj z mieczem- tylko nie ma miecza.
User avatar
Bananovitch
 
Posts: 1415
Joined: May 10th, 2015, 10:52 am
Location: Koszalin/Wolne Miasto
Has liked: 136 times
Been liked: 104 times

Re: Wyzwanie malarskie - lipiec

by Ranger » July 30th, 2021, 7:58 pm

Gratki dla wszystkich! Każdy, jakkolwiek nie spojrzeć, jest bogatszy o pomalowany kawałek metalu :D Już czekam na sierpniowy temat ;)
Image
User avatar
Ranger
 
Posts: 469
Joined: May 9th, 2015, 2:44 pm
Location: Trójmiasto
Has liked: 39 times
Been liked: 76 times
  • Website

Re: Wyzwanie malarskie - lipiec

by Errhile » July 30th, 2021, 8:20 pm

Bananovitch wrote: Na dodatek jedna straciła głowę i musiałem improwizować :/


Panie, siostra od Obserwacji Naszej Panienki od Noża traci dla Ciebie głowę, a Ty narzekasz? ;)

Ranger wrote: Już czekam na sierpniowy temat ;)


Pan prosisz, pan zaraz będziesz miał! ;)
They say there will be Heaven and the Fount of Kausar,
That there, there will be pure wine and honey and sugar
Fill up the wine cup and place it in my hand
(For) ready cash is better than a thousand credits.


- Rubayyat of Omar Khayyam, but it is a shoddy translation :(
User avatar
Errhile
 
Posts: 3758
Joined: July 14th, 2014, 4:42 pm
Location: Szczecin, Poland
Has liked: 1820 times
Been liked: 413 times


Post a reply
21 posts • Page 1 of 1

Return to Kącik artystyczno-modelarski

  • Board index
  • The team • Delete all board cookies • All times are UTC [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

Contact Us

contactdatasphere@gmail.com
 

View new posts

  • Re: Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - kwiecień 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - kwiecień 2026 by kashper
  • Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
Designed by RocketTheme
Reset
  • Data Sphere
  • Corvus Belli