• Blog
  • Board index
  • FAQ
  • Register
  • Login
Board indexRegional ForumsEuropePolandNowości i dyskusja o systemie
  • Search
  • Print view

The Yuándùn Division (CBL)

News and Rumours/General Discussion

Moderators: Alkasyn, SamboR

Post a reply
28 posts • Page 1 of 1

The Yuándùn Division (CBL)

by KasCer » April 29th, 2018, 7:55 pm

Wisi tyle czasu już i żadnych komentarzy?

https://assets.infinitythegame.net/down ... uandun.pdf
User avatar
KasCer
 
Posts: 290
Joined: May 10th, 2015, 8:30 pm
Has liked: 10 times
Been liked: 30 times

Re: The Yuándùn Division (CBL)

by Hansolo » April 29th, 2018, 7:58 pm

Przeczytałem fluff, załamałem się, szkoda więcej komentować :P
I would take gameplay over authenticity for a science-fiction board game any day of the week.
User avatar
Hansolo
 
Posts: 1218
Joined: February 5th, 2013, 2:46 pm
Has liked: 5 times
Been liked: 162 times

Re: The Yuándùn Division (CBL)

by Usashi » April 29th, 2018, 8:15 pm

Bo nie ma to jak zmotywować ludzi do grania daną frakcją, najpierw zabierając jeden sektorial i sporą część profili w armii, a potem dorzucając fluff, że ten jedyny sketorial, który został to banda nazi psycholi, którzy specjalizują się w czystkach etnicznych.

Tylko niech potem nie będą zdziwieni, że im sprzedaż spadała ISS spadła, choć na pewno JSA będzie się sprzedawać znakomicie...

Część jednostek dostała nowe logo. Aż chce się grać normalnie.
User avatar
Usashi
 
Posts: 738
Joined: May 9th, 2015, 1:25 pm
Has liked: 91 times
Been liked: 105 times

Re: The Yuándùn Division (CBL)

by Narrander » April 29th, 2018, 8:26 pm

No nie wiem, ja tam trochę straciłem zapał do grania JSA po ich nowym fluffie z dziwnymi arystokracjami i politrukami Kempeitai tępiących nieprawomyślnych japończyków z zapałem godnym agentów imperialnych :P Choć czego można się było spodziewać po rewolucji prowadzonej przez ludzi ze skrajnym nacjonalizmem wpisanym w geny (chodzi o kempeitai, nie ubliżam tutaj japończykom!)?
YJ z nazi psycholami już jest bardziej seksi. W końcu wychodzi z tego prawdziwe imperium zła!!! :twisted:
All is well that's max well
User avatar
Narrander
 
Posts: 917
Joined: May 9th, 2015, 12:53 pm
Has liked: 118 times
Been liked: 38 times
  • Website

Re: The Yuándùn Division (CBL)

by Usashi » April 29th, 2018, 9:02 pm

Narrander wrote:YJ z nazi psycholami już jest bardziej seksi. W końcu wychodzi z tego prawdziwe imperium zła!!! :twisted:


Problem polega (w moim odczuciu) na tym, że urok fluffu w infinity polega na tym, że wszystkie frakcje są szare i nie ma jednoznacznie "dobrych" ani "złych" w tym uniwersum a każda frakcja ma sporo za uszami. Nawet CA wydaje się sensowna pod tym względem i nie jest jak chaos u GW robiący rozwałkę dla samej rzezi i zniszczenia.

YJ zawsze pewnie był bardziej ciemnoszary, nie mniej ostatnie rzezie cywili, czystki etniczne i inne radosne akcje ISS podczas powstania faktycznie zmieniają postrzeganie tej frakcji w odczuciu całej strefy, co moim zdaniem jest mocno niepokojące właśnie w kontekście tego balansu postrzegania frakcji. Mam nadzieję, że CB się zbytnio nie zapędzi.
User avatar
Usashi
 
Posts: 738
Joined: May 9th, 2015, 1:25 pm
Has liked: 91 times
Been liked: 105 times

Re: The Yuándùn Division (CBL)

by Narrator » April 29th, 2018, 9:04 pm

Ja tam nie wiem, ludzie za bardzo na poważnie do tego wszystkiego podchodzą. Gramy w metalowe chłopki przecież. Jakby tak do tego pochodzić, to nikt nie grałby w żadne gry, bo przecież wh40k to same naziole i czystki rasowe, Malifo to praktycznie satanizm, AvP to tam ludzi zabijasz dla sportu, w Bolcie też grasz nazistami albo imperialnymi Japończykami. No kurde :D jak tu żyć.

Fluffowo event spoko. Trzyma się tej otoczki wojny domowej, którą robią od pewnego czasu już.
Mechanicznie event taki sobie, taki sobie. Ni to turniejowe, ni to masowa kampania, chyba, że o czymś nie wiem :)
User avatar
Narrator
 
Posts: 899
Joined: June 6th, 2015, 10:33 pm
Has liked: 147 times
Been liked: 76 times

Re: The Yuándùn Division (CBL)

by Pierzasty » April 29th, 2018, 9:43 pm

Usashi wrote:Część jednostek dostała nowe logo.

Już się zapomniało? Przecież to stare loga sprzed N3.
User avatar
Pierzasty
 
Posts: 2185
Joined: January 4th, 2013, 10:23 pm
Location: Warsaw, Poland
Has liked: 0 time
Been liked: 220 times

Re: The Yuándùn Division (CBL)

by Errhile » April 30th, 2018, 6:26 am

Usashi wrote:YJ zawsze pewnie był bardziej ciemnoszary, nie mniej ostatnie rzezie cywili, czystki etniczne i inne radosne akcje ISS podczas powstania faktycznie zmieniają postrzeganie tej frakcji w odczuciu całej strefy, co moim zdaniem jest mocno niepokojące właśnie w kontekście tego balansu postrzegania frakcji. Mam nadzieję, że CB się zbytnio nie zapędzi.


Do tego YJ jest oparty na chińskim / konfucjańskim poglądzie na państwo - co zawsze ciężko było wyłożyć ludziom naszej strefy kulturowej. Myślę, że CB powinno położyć większy nacisk na pokazanie ich w pozytywnym świetle.

PanOceanię łatwo jest nam zrozumieć - bazuje na znajomej nam strefie kulturowej, więc (ogólnie mówiąc) rozumiemy, że co prawda ma swoje cienie i mniej przyjemne strony, ale generalnie jest OK.
Podobnie Ariadna.
Nomadzi to buntownicy, więc też (mimo swych ciemnych stron) łatwo ich odbierać pozytywnie.
Haqqislam jest wręcz polukrowany, żeby nie wpaść w stereotyp "arabskich terrorystów" i "islamskich fanatyków" - wytłumaczenie komuś, że to "dobrzy faceci" nie jest aż tak bardzo trudne (trzeba się trochę wgryźć we fluff, żeby połapać się w tych ciemniejszych stronach).

Ale z Yu Jing tu zawsze był problem. A z japońską rebelią (i, z tego co do tej pory widziałem - Uprising jeszcze do mnie nie dotarło - sposobem jej przedstawienia) Corvus zdecydowanie kopie dużą i stosunkowo popularną frakcję pod kolano...
They say there will be Heaven and the Fount of Kausar,
That there, there will be pure wine and honey and sugar
Fill up the wine cup and place it in my hand
(For) ready cash is better than a thousand credits.


- Rubayyat of Omar Khayyam, but it is a shoddy translation :(
User avatar
Errhile
 
Posts: 3758
Joined: July 14th, 2014, 4:42 pm
Location: Szczecin, Poland
Has liked: 1820 times
Been liked: 413 times

Re: The Yuándùn Division (CBL)

by Hansolo » April 30th, 2018, 7:31 am

Narrator wrote:Ja tam nie wiem, ludzie za bardzo na poważnie do tego wszystkiego podchodzą. Gramy w metalowe chłopki przecież. Jakby tak do tego pochodzić, to nikt nie grałby w żadne gry, bo przecież wh40k to same naziole i czystki rasowe, Malifo to praktycznie satanizm, AvP to tam ludzi zabijasz dla sportu, w Bolcie też grasz nazistami albo imperialnymi Japończykami. No kurde :D jak tu żyć.

Fluffowo event spoko. Trzyma się tej otoczki wojny domowej, którą robią od pewnego czasu już.
Mechanicznie event taki sobie, taki sobie. Ni to turniejowe, ni to masowa kampania, chyba, że o czymś nie wiem :)


Tylko widzisz, to o czym piszesz to założenia tych gier, które były obecne od początku ich istnienia. Nikt nie krył się nigdy z tym że w WH40k masz bandy psycholi i degeneratów. W takim przypadku wszystko jest ok. To czemu nie podoba mi się obecny ruch CB?

ISS zaczynałem grać 8 lat temu. Wtedy byli "reklamowani" jako brutalna policja dbająca o porządek w Imperium. Czyli coś w stylu Sędziego Dredda - czyli "jesteśmy bandą popaprańców, ale póki przestrzegasz prawa nic ci nie zrobimy". No i to mi się podobało. Mrok i zło, ale w słusznej sprawie. Takie Lawful Evil.

A teraz nastąpiło powstanie. Okazało się że ISS zalewa japońskie miasta, nagrywa do telewizji relacje z masakr Japończyków, a jej spec dywizja specjalizuje się w zabijaniu każdego, kto ma japońskie nazwisko. To już nie policja, to szwadrony śmierci. Chaotic Evil. Nie tak mi sprzedano frakcję. Nie taka była przez ostatnie 8 lat Nie na to się pisałem.
I would take gameplay over authenticity for a science-fiction board game any day of the week.
User avatar
Hansolo
 
Posts: 1218
Joined: February 5th, 2013, 2:46 pm
Has liked: 5 times
Been liked: 162 times

Re: The Yuándùn Division (CBL)

by Narrator » April 30th, 2018, 8:29 am

To dalej Lawful Evil przecież. To dalej brutalna policja. Tylko prawo jakiemu służą jest jakie jest. Założenia sprzed 8 lat się nie zmieniły wg mnie. Tylko nagle ludziom się to przestało podobać, bo napisano to wprost, a wcześniej było to tylko insynuowane. No i dalej jak dla mnie ludzie za mocno drążą temat domniemanej polityki w grze figurkowej.
User avatar
Narrator
 
Posts: 899
Joined: June 6th, 2015, 10:33 pm
Has liked: 147 times
Been liked: 76 times

Re: The Yuándùn Division (CBL)

by Hansolo » April 30th, 2018, 8:59 am

Dobra, inne porównanie:

Ostatnio oglądałem sobie film Dredd (swoją drogą polecam). Sędzia Dredd i kadetka zamknięci w bloku kontrolowanym przez gang handlarzy narkotyków. Nasi bohaterowie przebijali się do góry, eliminując (dość brutalnie) kolejnych członków gangu, ale dbali o to by cywilom nic się nie stało. I tak też do tej pory CB przedstawiało ISS.

Obecnie wygląda na to, że gdyby na miejscu Dredda znalazło się dwóch agentów ISS rozwaliliby cały blok w drobny mak, nie patrząc na to że po drodze zabijają parę tysięcy niewinnych cywili. I nie, nigdzie nie było insynuowane że ISS to psychole rozwalający wszystko co się nawinie pod lufę.

Również uważam, że polityka i metalowe figurki nie mają ze sobą nic wspólnego. Ale trochę dobrego smaku mogłoby zostać.
I would take gameplay over authenticity for a science-fiction board game any day of the week.
User avatar
Hansolo
 
Posts: 1218
Joined: February 5th, 2013, 2:46 pm
Has liked: 5 times
Been liked: 162 times

Re: The Yuándùn Division (CBL)

by Narrator » April 30th, 2018, 10:45 am

Ale o czym Ty mówisz? Teraz to Ty insynuujesz rzeczy jak dla mnie. Uprising nie czytałem jeszcze, ale jest tam napisane, że IS morduje cywilów? Że nie wiem, bombarduje szpitale? W opisie dywizji Yuandun jest tylko, że bezwzględnie eliminują siły JSA, które tak naprawdę są w tym momencie terrorystami.

W opisie Treason jest o tym, że miasto płonie, krew na ulicach i tak dalej, ale jak rozumiem, wszyscy Japończycy, którzy nie chwycili broni do ręki i stali się efektywnie partyzantami zostali zabici przez własnych ziomków, nie przez IS.

Plus działania IS mają sens patrząc na to, że cały Yu Jing składa się z takich trzymanych pod obcasem nacji. Nie można pokazać słabości. Tylko teraz się ludzie oburzają, że pisze się o tym bezpośrednio. WTH???
User avatar
Narrator
 
Posts: 899
Joined: June 6th, 2015, 10:33 pm
Has liked: 147 times
Been liked: 76 times

Re: The Yuándùn Division (CBL)

by Pierzasty » April 30th, 2018, 11:03 am

Oburzają się bo przedstawia się to jako normę i oficjalną interpretację. Wcześniej można było sobie w przyzwoleniu oficjalnego fluffu stwierdzić, że psychopatyczni mordercy to wyjątki, a nasza formacja ściga faktycznych terrorystów z Tatenokai wysadzających yuchińskie szkoły i galerie handlowe w imię bushido. Twarde prawo ale prawo.
Teraz sytuacja idzie pełną parą w stronę wojny etnicznej w stylu "Bałkany na wielką skalę", zbrodnie po obu stronach przedstawia się jako normę, a do tego YJ mimo drastycznych środków jest karykaturalnie niekompetentny. Ot takie "strzelanie do szczeniaczków żeby pokazać że się nie patyczkujemy, a w tle terroryści uciekają z chichotem". Nawet ci, którym się podoba subtelność pancernej pięści, raczej nie docenią nieudolności.

Jasne, mogę to sobie refluffować albo zignorować. Tyle że jak mam to robić w takim stopniu, to skończy się na tym, że przestanę kupować książki Infinity w ogóle i zostawię sobie staty + figurki. I sądząc z wypowiedzi nie jestem w tym sam. A CB obudzi się z ręką w nocniku.
User avatar
Pierzasty
 
Posts: 2185
Joined: January 4th, 2013, 10:23 pm
Location: Warsaw, Poland
Has liked: 0 time
Been liked: 220 times

Re: The Yuándùn Division (CBL)

by Pietia » April 30th, 2018, 2:28 pm

Pierzasty wrote:Jasne, mogę to sobie refluffować albo zignorować. Tyle że jak mam to robić w takim stopniu, to skończy się na tym, że przestanę kupować książki Infinity w ogóle i zostawię sobie staty + figurki. I sądząc z wypowiedzi nie jestem w tym sam. A CB obudzi się z ręką w nocniku.

Dawno wyszedłem z założenia - chcesz dobrego SF to czytaj Zajdla, a nie fluff Infinity ;)

Choć pewnie też bym się burzył, gdyby dodali mi jakieś wyjątkowo niefajne motywy do Corregidoru.
Image
We're not fighting to be heard
We just wanna watch you burn
User avatar
Pietia
 
Posts: 663
Joined: April 10th, 2013, 11:13 pm
Location: Kraków
Has liked: 20 times
Been liked: 80 times

Re: The Yuándùn Division (CBL)

by Pierzasty » April 30th, 2018, 2:30 pm

Pietia wrote:
Pierzasty wrote:Jasne, mogę to sobie refluffować albo zignorować. Tyle że jak mam to robić w takim stopniu, to skończy się na tym, że przestanę kupować książki Infinity w ogóle i zostawię sobie staty + figurki. I sądząc z wypowiedzi nie jestem w tym sam. A CB obudzi się z ręką w nocniku.

Dawno wyszedłem z założenia - chcesz dobrego SF to czytaj Zajdla, a nie fluff Infinity ;)

Choć pewnie też bym się burzył, gdyby dodali mi jakieś wyjątkowo niefajne motywy do Corregidoru.

Nie no, rozsądnie. Oczekuję przyzwoitego fluffu na miarę bitewniaka, a nie ambitnego political fiction :)
User avatar
Pierzasty
 
Posts: 2185
Joined: January 4th, 2013, 10:23 pm
Location: Warsaw, Poland
Has liked: 0 time
Been liked: 220 times

Re: The Yuándùn Division (CBL)

by Pająk » April 30th, 2018, 2:52 pm

jeśli chodzi o fluffowe pierdzenie, to ja skomentuję to tylko: still better than GW :-)
:pano: 3272 pkt. 101 modeli
:merc: 387 pkt. 17 modeli
:aleph: 55 pkt. 2 modele
Pająk
 
Posts: 385
Joined: July 20th, 2015, 9:47 pm
Has liked: 78 times
Been liked: 53 times

Re: The Yuándùn Division (CBL)

by Pierzasty » April 30th, 2018, 3:29 pm

Pająk wrote:jeśli chodzi o fluffowe pierdzenie, to ja skomentuję to tylko: still better than GW :-)

Też osiągnięcie. Jakbyś dostał niesmaczny obiad w restauracji i pocieszał się "przynajmniej kucharz nie nasikał do gara" :v:
User avatar
Pierzasty
 
Posts: 2185
Joined: January 4th, 2013, 10:23 pm
Location: Warsaw, Poland
Has liked: 0 time
Been liked: 220 times

Re: The Yuándùn Division (CBL)

by Pająk » April 30th, 2018, 4:12 pm

Pierzasty wrote:
Pająk wrote:jeśli chodzi o fluffowe pierdzenie, to ja skomentuję to tylko: still better than GW :-)

Też osiągnięcie. Jakbyś dostał niesmaczny obiad w restauracji i pocieszał się "przynajmniej kucharz nie nasikał do gara" :v:


tego przy niesmacznym obiedzie nie wiesz ;-)

fluff zrobił się inny i dobrze. ewoluuje. gorzej jakby stał w miejscu i za trzy lata leciałoby to samo. Czekam na podobne sytuacje w innym armiach, jest ciekawie.
:pano: 3272 pkt. 101 modeli
:merc: 387 pkt. 17 modeli
:aleph: 55 pkt. 2 modele
Pająk
 
Posts: 385
Joined: July 20th, 2015, 9:47 pm
Has liked: 78 times
Been liked: 53 times

Re: The Yuándùn Division (CBL)

by Alkasyn » April 30th, 2018, 5:20 pm

Narrator wrote:Ale o czym Ty mówisz? Teraz to Ty insynuujesz rzeczy jak dla mnie. Uprising nie czytałem jeszcze, ale jest tam napisane, że IS morduje cywilów? Że nie wiem, bombarduje szpitale? W opisie dywizji Yuandun jest tylko, że bezwzględnie eliminują siły JSA, które tak naprawdę są w tym momencie terrorystami.

W opisie Treason jest o tym, że miasto płonie, krew na ulicach i tak dalej, ale jak rozumiem, wszyscy Japończycy, którzy nie chwycili broni do ręki i stali się efektywnie partyzantami zostali zabici przez własnych ziomków, nie przez IS.

Plus działania IS mają sens patrząc na to, że cały Yu Jing składa się z takich trzymanych pod obcasem nacji. Nie można pokazać słabości. Tylko teraz się ludzie oburzają, że pisze się o tym bezpośrednio. WTH???


Skoro nie czytales ksiazki to sugeruje najpierw ja przeczytac a potem sie wypowiadac. Historyjki sa na slabym poziomie, jakby opublikowano brudnopis.

Jest historyjka o zalaniu miasta Japonczykow poprzez wysadzenie tamy, czy zabijaniu japonskich nastolatkow przy akceptacji sedziego wymiaru sprawiedliwosci.

Ja sie nie dziwie ze niektorym sie to nie podoba.
Warcor for Warsaw, Data Sphere Blogger
Interested in Global Infinity Locales? - Check out my Blog
User avatar
Alkasyn
 
Posts: 1337
Joined: August 4th, 2014, 9:42 am
Has liked: 1 time
Been liked: 214 times

Re: The Yuándùn Division (CBL)

by KasCer » April 30th, 2018, 5:34 pm

Wow, nikt nie ma nic do powiedzenia na temat list? :D
User avatar
KasCer
 
Posts: 290
Joined: May 10th, 2015, 8:30 pm
Has liked: 10 times
Been liked: 30 times

Re: The Yuándùn Division (CBL)

by Narrator » April 30th, 2018, 6:32 pm

Alkasyn wrote:Skoro nie czytales ksiazki to sugeruje najpierw ja przeczytac a potem sie wypowiadac. Historyjki sa na slabym poziomie, jakby opublikowano brudnopis.


No właśnie mnie fluff nigdy mnie tak bardzo nie interesował. Zaś książka ponoć faktycznie tak słaba, że nikt miejscowy też jej nie kupił :cry:

KasCer wrote:Wow, nikt nie ma nic do powiedzenia na temat list? :D

10 rozkazowe listy, z których ciekawa jest tylko ta z Hsienem w linku. Ale strzelanie dymem z 1B tym biednym celestialem to dla mnie ogromna pułapka. Reszta list to ciekawostka, ale raczej mało grywalna: Zhanying ML+Celestiale z pompkami+Sophotect? :D

Z ciekawości zapytam: grał ktoś tymi listami PanO może?
User avatar
Narrator
 
Posts: 899
Joined: June 6th, 2015, 10:33 pm
Has liked: 147 times
Been liked: 76 times

Re: The Yuándùn Division (CBL)

by Pająk » April 30th, 2018, 7:27 pm

Narrator wrote:
Alkasyn wrote:Skoro nie czytales ksiazki to sugeruje najpierw ja przeczytac a potem sie wypowiadac. Historyjki sa na slabym poziomie, jakby opublikowano brudnopis.


No właśnie mnie fluff nigdy mnie tak bardzo nie interesował. Zaś książka ponoć faktycznie tak słaba, że nikt miejscowy też jej nie kupił :cry:

KasCer wrote:Wow, nikt nie ma nic do powiedzenia na temat list? :D

10 rozkazowe listy, z których ciekawa jest tylko ta z Hsienem w linku. Ale strzelanie dymem z 1B tym biednym celestialem to dla mnie ogromna pułapka. Reszta list to ciekawostka, ale raczej mało grywalna: Zhanying ML+Celestiale z pompkami+Sophotect? :D

Z ciekawości zapytam: grał ktoś tymi listami PanO może?


chciałem zagrać tymi listami, ale jeszcze nie było turnieju, na którym byłyby grywalne
:pano: 3272 pkt. 101 modeli
:merc: 387 pkt. 17 modeli
:aleph: 55 pkt. 2 modele
Pająk
 
Posts: 385
Joined: July 20th, 2015, 9:47 pm
Has liked: 78 times
Been liked: 53 times

Re: The Yuándùn Division (CBL)

by Alkasyn » April 30th, 2018, 8:54 pm

Prosilem na forum Warcorow o bardziej roznorodne listy (nie tylko na 10 rozkazow) to zostalem zakrzyczany przez fanbojow ze po co. :(
Warcor for Warsaw, Data Sphere Blogger
Interested in Global Infinity Locales? - Check out my Blog
User avatar
Alkasyn
 
Posts: 1337
Joined: August 4th, 2014, 9:42 am
Has liked: 1 time
Been liked: 214 times

Re: The Yuándùn Division (CBL)

by Errhile » April 30th, 2018, 8:58 pm

Alkasyn wrote:Skoro nie czytales ksiazki to sugeruje najpierw ja przeczytac a potem sie wypowiadac. Historyjki sa na slabym poziomie, jakby opublikowano brudnopis.


No właśnie czekam z niecierpliwością, bo do Szczecina jeszcze mój egzemplarz nie dotarł :evil:
Byłem mocno zdziwiony, że Twój już jest nie tylko dostarczony, ale wręcz przeczytany i na sprzedaż...
They say there will be Heaven and the Fount of Kausar,
That there, there will be pure wine and honey and sugar
Fill up the wine cup and place it in my hand
(For) ready cash is better than a thousand credits.


- Rubayyat of Omar Khayyam, but it is a shoddy translation :(
User avatar
Errhile
 
Posts: 3758
Joined: July 14th, 2014, 4:42 pm
Location: Szczecin, Poland
Has liked: 1820 times
Been liked: 413 times

Re: The Yuándùn Division (CBL)

by Pierzasty » April 30th, 2018, 11:00 pm

Errhile wrote:Byłem mocno zdziwiony, że Twój już jest nie tylko dostarczony, ale wręcz przeczytany i na sprzedaż...

Pewnie zamówił wcześniej w trybie warcorskim i już.
User avatar
Pierzasty
 
Posts: 2185
Joined: January 4th, 2013, 10:23 pm
Location: Warsaw, Poland
Has liked: 0 time
Been liked: 220 times

Re: The Yuándùn Division (CBL)

by Alkasyn » May 1st, 2018, 11:57 am

Pierzasty wrote:
Errhile wrote:Byłem mocno zdziwiony, że Twój już jest nie tylko dostarczony, ale wręcz przeczytany i na sprzedaż...

Pewnie zamówił wcześniej w trybie warcorskim i już.


Nie mielismy na to wczesniejszego trybu zamowienia, ale chyba rzeczywiscie wyslali nam ksiazke wczesniej :)

I nie dalem rady tej ksiazki do konca przeczytac, tak byla slaba merytorycznie I jezykowo...
Warcor for Warsaw, Data Sphere Blogger
Interested in Global Infinity Locales? - Check out my Blog
User avatar
Alkasyn
 
Posts: 1337
Joined: August 4th, 2014, 9:42 am
Has liked: 1 time
Been liked: 214 times

Re: The Yuándùn Division (CBL)

by Konuhageruke » May 1st, 2018, 12:22 pm

Ponoć preordery do niektorych sklepów też trafiały wcześniej niż było w planie choć bardzo losowo.
Książka słabiutka. A listy... Meh. O ile te z PanO dawały zagrać namiastką nowego sektorialu, tak tu nie widzę sensu.
Konuhageruke
 
Posts: 566
Joined: May 9th, 2015, 4:03 pm
Has liked: 2 times
Been liked: 64 times

Re: The Yuándùn Division (CBL)

by Errhile » May 1st, 2018, 2:01 pm

Cóż, zajrzę jutro po pracy do Wrót, może będzie na mnie czekać...?

Poczytamy, a jeśli faktycznie będzie tak słabo, jak opowiadacie - nie omieszkam napisać Corvusom, co o tym myślę.
They say there will be Heaven and the Fount of Kausar,
That there, there will be pure wine and honey and sugar
Fill up the wine cup and place it in my hand
(For) ready cash is better than a thousand credits.


- Rubayyat of Omar Khayyam, but it is a shoddy translation :(
User avatar
Errhile
 
Posts: 3758
Joined: July 14th, 2014, 4:42 pm
Location: Szczecin, Poland
Has liked: 1820 times
Been liked: 413 times


Post a reply
28 posts • Page 1 of 1

Return to Nowości i dyskusja o systemie

  • Board index
  • The team • Delete all board cookies • All times are UTC [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
cron

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

Contact Us

contactdatasphere@gmail.com
 

View new posts

  • Re: Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - kwiecień 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - kwiecień 2026 by kashper
  • Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
Designed by RocketTheme
Reset
  • Data Sphere
  • Corvus Belli