• Blog
  • Board index
  • FAQ
  • Register
  • Login
Board indexRegional ForumsEuropePolandPytania i dyskusja o zasadach
  • Search
  • Print view

Firefight a pilot

Rules Discussion

Moderators: Alkasyn, SamboR

Post a reply
23 posts • Page 1 of 1

Firefight a pilot

by Konuhageruke » February 1st, 2017, 8:28 am

AVE
Aktualnie pilot TAGa ma cechę specjalista. Czy jeśli TAG padnie (nawet jeśli nie wypuścił pilota) to się liczy jako zabicie specjalisty?
Konuhageruke
 
Posts: 566
Joined: May 9th, 2015, 4:03 pm
Has liked: 2 times
Been liked: 64 times

Re: Firefight a pilot

by Kane » February 1st, 2017, 10:21 am

W myśl zasady że używa profilu Taga to nie.
Bo profil "pilota" jest używany tylko jak wysiądzie :).
Bo jak pilota zabijesz to figurka Taga wg zasad chyba zostaje na stole, ale jak zniszczysz Taga a pilot jest gdzieś na stole to i tak zdejmujesz też pilota. Moim skromnym zdaniem w takim przypadku też chyba nie powinno się liczyć jako zabicie specjalisty.
Ale niech wypowie się ktoś kto dłużej gra bo jest trochę kłopotliwe i nie doprecyzowane z tą zasadą o zabicie specjalisty.
User avatar
Kane
 
Posts: 57
Joined: December 26th, 2015, 1:46 pm
Has liked: 11 times
Been liked: 3 times

Re: Firefight a pilot

by Darek_CTR » February 1st, 2017, 11:24 am

Kolejny dowód na to, że CB z coraz większym zapałem zjada własny ogon...

Przychylałbym się do opinii Kane'a.
https://www.facebook.com/infinitychelmza/
User avatar
Darek_CTR
 
Posts: 698
Joined: May 10th, 2015, 8:43 pm
Has liked: 221 times
Been liked: 153 times

Re: Firefight a pilot

by Atrapa » February 1st, 2017, 11:29 am

Bo jak pilota zabijesz to figurka Taga wg zasad chyba zostaje na stole, ale jak zniszczysz Taga a pilot jest gdzieś na stole to i tak zdejmujesz też pilota.


A nie przypadkiem odwrotnie ?
Atrapa
 
Posts: 6
Joined: December 8th, 2016, 10:57 am
Has liked: 1 time
Been liked: 0 time

Re: Firefight a pilot

by Mroczyslaw » February 1st, 2017, 12:26 pm

TAG nie ma profilu spcjalisty, pilot ma.
Czyli jak pilot zyje, a TAG nie to nie zabilismy specjalisty bo to pilot jest specjalista, nie?

Czy jesli mam auxile FO i zabije auxilabota to mam pkt za zabicie specjalisty?:P Nie nie mam;P
'Look at you, hacker: a pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine? '

Warcor Poznania - w kwestii gier/wprowadzenia do systemu/spotkań klubowych zapraszam na PW!:D

Wszechwarcor Ziem Polskich
User avatar
Mroczyslaw
 
Posts: 836
Joined: May 8th, 2015, 10:03 pm
Has liked: 253 times
Been liked: 119 times

Re: Firefight a pilot

by Konuhageruke » February 1st, 2017, 12:47 pm

ale masz pkty za zabicie auxbota.

Tag i pilot taga jest bardzo specyficzną jednostką. Jedyną taką.

Tohaa ma jednostki z symbiontem i bez, żeby zabić do stanu dead przechodzisz przez oba profile.
Transmutated - przechodzisz przez oba profile.
Seed-embryo - to samo.
Black-jack - lo tech -to samo.

Wg mnie zabijając TAGa zabijasz wszystko co taga dotyczy. W pktach zabijając Serapha masz pkty też za bota. Jeżeli zabijesz Gorgosa to dostaniesz pkty za specjalistę, co nie? Czemu pozostałe tagi mają mieć inaczej/lepiej w tym scenariuszu?
Konuhageruke
 
Posts: 566
Joined: May 9th, 2015, 4:03 pm
Has liked: 2 times
Been liked: 64 times

Re: Firefight a pilot

by Narrator » February 1st, 2017, 1:02 pm

Też bym powiedział, że zabijając obecnie prawie każdego TAGa zabijamy też specjalistę. Szczególnie, jeśli pilot był w środku.
User avatar
Narrator
 
Posts: 899
Joined: June 6th, 2015, 10:33 pm
Has liked: 147 times
Been liked: 76 times

Re: Firefight a pilot

by Kane » February 1st, 2017, 8:54 pm

No dobrze a co z Tagiem bez pilota?
REMOTE PILOT nie siedzi w Tagu przecież, jest zdalnie sterowanym remem którego można wysadzić.
Co ciekawsze jak zabijesz Taga a masz wysadzonego remote pilot na planszy to dalej on żyje i działa, tańczy klika....
A ludzki pilot umiera po śmierci taga.
Jakieś logiczne wyjaśnienie?
I jak zaliczacie śmierć specjalisty?
:)
User avatar
Kane
 
Posts: 57
Joined: December 26th, 2015, 1:46 pm
Has liked: 11 times
Been liked: 3 times

Re: Firefight a pilot

by Narrator » February 1st, 2017, 9:23 pm

Ten pilot też umiera. Bierze się to z tego, że jest zapis o tym, że jest pilotem/kierowcą TAGa G:Remote Presence/Mnemonica. Inaczej nie byłoby spójności w zasadach.
User avatar
Narrator
 
Posts: 899
Joined: June 6th, 2015, 10:33 pm
Has liked: 147 times
Been liked: 76 times

Re: Firefight a pilot

by Kane » February 1st, 2017, 10:04 pm

Narrator wrote:Ten pilot też umiera. Bierze się to z tego, że jest zapis o tym, że jest pilotem/kierowcą TAGa G:Remote Presence/Mnemonica. Inaczej nie byłoby spójności w zasadach.


No właśnie nie umiera. Ma zdolność remote pilot i jak jest poza tagiem w czasie jego śmierci to działa dalej przeczytaj nowy ITS:
If the Sphinx enters the Unconscious or
Dead state, then the player must consider it a casualty for
Victory Points and Retreat! purposes. The Shasvastii player
can continue to activate the Remote Pilot using the Orders
from the Order Reserve of its Combat Group, but he has lost
the TAG’s Order.
User avatar
Kane
 
Posts: 57
Joined: December 26th, 2015, 1:46 pm
Has liked: 11 times
Been liked: 3 times

Re: Firefight a pilot

by Narrator » February 1st, 2017, 10:13 pm

Heh, faktycznie w przykładzie jest ten zapis. Nie ma to sensu, piloci mają bomby w głowach?
Płaczę nad tym całym TAGline. Ale przynajmniej będzie ciekawiej :D Ja tam zawsze lubiłem Sphinxem czy Xeodornem pohasać .
User avatar
Narrator
 
Posts: 899
Joined: June 6th, 2015, 10:33 pm
Has liked: 147 times
Been liked: 76 times

Re: Firefight a pilot

by Kane » February 1st, 2017, 10:18 pm

Więc jest niespójność w zasadach i chwilowo nie będę grać tagami z pilotami (może oprócz scarfeca ;) ) bo jestem zirytowany że muszą umierać bez Taga i ich tag ma tylko jeden stan nieprzytomności - żeby było ich łatwiej zdjąć ze stołu, mehhh...
User avatar
Kane
 
Posts: 57
Joined: December 26th, 2015, 1:46 pm
Has liked: 11 times
Been liked: 3 times

Re: Firefight a pilot

by Konuhageruke » February 1st, 2017, 10:22 pm

eeej a czemu nie można wyrzucić hackerką rem:pilota z taga? A racja... to działa tylko na Manned :/
Ktokolwiek pomyślał, że te rem:piloci są dobrym pomysłem był idio... nieświadom konsekwencji :)
Konuhageruke
 
Posts: 566
Joined: May 9th, 2015, 4:03 pm
Has liked: 2 times
Been liked: 64 times

Re: Firefight a pilot

by Konuhageruke » February 2nd, 2017, 11:42 am

Odpowiedź od IJW trader:
"In other words, the only way to get a Specialist kill for a Pilot is if the Pilot dismounts while the TAG is in a non-Null state, and then you take out the Pilot while the TAG is still in a non-Null state."

Czyli Tag musi być na stole i to o dziwo na1+STR, gdy zabija się pilota, ganiającego niezależnie, by mieć zaliczone zabicie speca. Ciekawa interpretacja, ale lepszej chyba nie będzie.
Konuhageruke
 
Posts: 566
Joined: May 9th, 2015, 4:03 pm
Has liked: 2 times
Been liked: 64 times

Re: Firefight a pilot

by Darek_CTR » February 2nd, 2017, 12:12 pm

Opinia ijw to nie fakt.
https://www.facebook.com/infinitychelmza/
User avatar
Darek_CTR
 
Posts: 698
Joined: May 10th, 2015, 8:43 pm
Has liked: 221 times
Been liked: 153 times

Re: Firefight a pilot

by Mroczyslaw » February 2nd, 2017, 1:20 pm

Dzizas, a tu wciaz sie pali.
TAG nie zyje, pilot zyje.
Kto ejst specjalista? Pilot. Czy zabiles specjaliste? Nie, nie zabiles.

@przyklad z auxbotem - super ze dostajesz pkt za zabicie auxbota. Za zabicie TAGa tez. Nawet pelne pkt, bo pilot jest wart cale 0... Nie zmienia to faktu ze z podwojnego profilu czesc bedaca specjalista zyje i ma sie dobrze.
'Look at you, hacker: a pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine? '

Warcor Poznania - w kwestii gier/wprowadzenia do systemu/spotkań klubowych zapraszam na PW!:D

Wszechwarcor Ziem Polskich
User avatar
Mroczyslaw
 
Posts: 836
Joined: May 8th, 2015, 10:03 pm
Has liked: 253 times
Been liked: 119 times

Re: Firefight a pilot

by Narrator » February 2nd, 2017, 4:30 pm

TO jest jak kiedyś z dyskusją czy można koordynować synchronizujące się jednostki. I tak trzeba czekać na FAQ a pewnie i tak zmienią to 2 razy.
User avatar
Narrator
 
Posts: 899
Joined: June 6th, 2015, 10:33 pm
Has liked: 147 times
Been liked: 76 times

Re: Firefight a pilot

by Mroczyslaw » February 2nd, 2017, 4:45 pm

Na moje to jest dzielenie przez zero i proba zabicia specjalisty nie zabijajac specjalisty.

EDYTA: Nie, serio nie rozumiem calej dyskusji.
Odpowiedzcie sobie na 1 ale za to MEGA wazne pytanie: czy zabilem model ktory jest specjalista?
Tak? Dostaje pkt
Nie? Nie dostaje pkt
'Look at you, hacker: a pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine? '

Warcor Poznania - w kwestii gier/wprowadzenia do systemu/spotkań klubowych zapraszam na PW!:D

Wszechwarcor Ziem Polskich
User avatar
Mroczyslaw
 
Posts: 836
Joined: May 8th, 2015, 10:03 pm
Has liked: 253 times
Been liked: 119 times

Re: Firefight a pilot

by Konuhageruke » February 3rd, 2017, 8:18 am

"A trooper is considered Killed when he enters Dead state, or is in a Null state at the end of the game."

"Trooper. Game element with a Troop Profile, which belongs to the Army List of any player, capable of spending Orders
as well as declaring and receiving Attacks."

Znalazłem dla siebie odpowiedź. Pilot w TAGu nie może otrzymywać trafień ergo nie jest Trooper. A Jeśli nie jest Trooper nie może być liczony jako będący w Null na końcu gry.
Staje się Trooper jak wyjdzie, bo nagle można wydawać na niego rozkazy, może strzelać i być ostrzeliwany.

Dzięki za miłe rozważania :) Zwłaszcza za cytaty, które pomogły ustalić zasadny. Bez nich byłoby trudniej dojść do tej intuicyjnej w sumie konkluzji :)
Konuhageruke
 
Posts: 566
Joined: May 9th, 2015, 4:03 pm
Has liked: 2 times
Been liked: 64 times

Re: Firefight a pilot

by Alkasyn » February 3rd, 2017, 9:27 am

A nie jest tak, ze pilot w TAGu jednak otrzymuje trafienia? Np gdy masz TAGa w unconscious to nastepny hit idzie w pilota I zdejmujesz TAGa wtedy? :)

Byl tez kiedys przyklad z overflowem woundow czyli co zrobic gdy np tag na 1 str dostaje kolejne 2 W. Wbijasz je w pilota, ne? :)
*bierze popkorn*
Warcor for Warsaw, Data Sphere Blogger
Interested in Global Infinity Locales? - Check out my Blog
User avatar
Alkasyn
 
Posts: 1337
Joined: August 4th, 2014, 9:42 am
Has liked: 1 time
Been liked: 214 times

Re: Firefight a pilot

by Darek_CTR » February 3rd, 2017, 9:42 am

Teraz będziesz musiał sam sobie dać bana za trollowanie :D

To o czym piszesz, Alkasynie, to bardziej sytuacja dotycząca Iguany, gdzie masz automatyczne wyjście pilota, a wszelkie rany wbite ponad liczbę STR taga wchodzą w pilota.

Słowem: Zgadzam się z dwoma twoimi przedmówcami.
https://www.facebook.com/infinitychelmza/
User avatar
Darek_CTR
 
Posts: 698
Joined: May 10th, 2015, 8:43 pm
Has liked: 221 times
Been liked: 153 times

Re: Firefight a pilot

by Mroczyslaw » February 3rd, 2017, 9:57 am

Ja jeszcze dodam ze na typa siedzacego nawet w ciezko uszkodzonym TAGu wciaz mozemy wydawac rozkazy;P Zeby wysiadl;P Haha;P
'Look at you, hacker: a pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine? '

Warcor Poznania - w kwestii gier/wprowadzenia do systemu/spotkań klubowych zapraszam na PW!:D

Wszechwarcor Ziem Polskich
User avatar
Mroczyslaw
 
Posts: 836
Joined: May 8th, 2015, 10:03 pm
Has liked: 253 times
Been liked: 119 times

Re: Firefight a pilot

by Konuhageruke » February 3rd, 2017, 10:01 am

Alkasyn wrote:A nie jest tak, ze pilot w TAGu jednak otrzymuje trafienia? Np gdy masz TAGa w unconscious to nastepny hit idzie w pilota I zdejmujesz TAGa wtedy? :)

Byl tez kiedys przyklad z overflowem woundow czyli co zrobic gdy np tag na 1 str dostaje kolejne 2 W. Wbijasz je w pilota, ne? :)
*bierze popkorn*


1. Następny hit idzie dalej w nieprzytomnego TAGa. (chrupaj popcorn :P )
2. W przypadku mechanizmów ucieczki to... nie ma to znaczenia na potrzeby tej dyskusji o zabijaniu specjalistów-pilotów :). Z tego co sprawdziłem to nie ma TAGa z tym takiego by pilot miał specjalistę. (nie ma chrupania)
Konuhageruke
 
Posts: 566
Joined: May 9th, 2015, 4:03 pm
Has liked: 2 times
Been liked: 64 times


Post a reply
23 posts • Page 1 of 1

Return to Pytania i dyskusja o zasadach

  • Board index
  • The team • Delete all board cookies • All times are UTC [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
cron

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

Contact Us

contactdatasphere@gmail.com
 

View new posts

  • Re: Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - kwiecień 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - kwiecień 2026 by kashper
  • Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
Designed by RocketTheme
Reset
  • Data Sphere
  • Corvus Belli