• Blog
  • Board index
  • FAQ
  • Register
  • Login
Board indexRegional ForumsEuropePolandNowości i dyskusja o systemie
  • Search
  • Print view

Forum a problemy techniczne

News and Rumours/General Discussion

Moderators: Alkasyn, SamboR

Post a reply
22 posts • Page 1 of 1

Forum a problemy techniczne

by Ranger » May 9th, 2015, 4:58 pm

Nie widziałem lepszego miejsca, by założyć ten wątek - zresztą mam nadzieję, że to przejściowa sprawa ;) Mam jakiś problem z logowaniem. Wchodząc przez domenę infinitypoland.eu jestem w stanie "dotrzeć" do konkretnego działu ogólnego, natomiast potem od razu mam zakładkę "login" po prawej u góry (zamiast "logout"). Jeśli chcę napisać odpowiedź - zaloguj. Jeśli chcę wejść w ustawienia - zaloguj. Słowem co chwilę muszę się logować i co krok mnie wylogowuje. Z cookies jest wszystko okej.

Wchodząc przez domenę Data Sphere problemu na razie nie ma. Czy ktoś miał lub ma podobne objawy? Nie wiem, czy to kwestia samej tylko domeny? Dzięki za sugestie :)


Powód edycji: zmiana nazwy tematu
Last edited by Ranger on May 27th, 2015, 12:00 pm, edited 2 times in total.
Image
User avatar
Ranger
 
Posts: 469
Joined: May 9th, 2015, 2:44 pm
Location: Trójmiasto
Has liked: 39 times
Been liked: 76 times
  • Website

Re: Forum a problemy z logowaniem

by Raeone » May 9th, 2015, 5:13 pm

www.infintypoland.eu jest tylko lokalizatorem. Użyj opcji keep me logged
PanO (NCA,ASA) Aleph (Falanga,V) Tohaa
User avatar
Raeone
 
Posts: 823
Joined: July 26th, 2014, 2:51 pm
Location: Wroclove, Poland
Has liked: 2 times
Been liked: 71 times

Re: Forum a problemy z logowaniem

by Alkasyn » May 9th, 2015, 7:31 pm

Raeone, jako ten, ktory dostarczyl adres domeny pewnie wie, o czym mówi :)

Ale ciekawa obserwacja, pewnie przyda sie przy nastepnej okazji :)
Warcor for Warsaw, Data Sphere Blogger
Interested in Global Infinity Locales? - Check out my Blog
User avatar
Alkasyn
 
Posts: 1337
Joined: August 4th, 2014, 9:42 am
Has liked: 1 time
Been liked: 214 times

Re: Forum a problemy z logowaniem

by Ranger » May 9th, 2015, 7:44 pm

Alkasyn wrote:Raeone, jako ten, ktory dostarczyl adres domeny pewnie wie, o czym mówi :)

Ale ciekawa obserwacja, pewnie przyda sie przy nastepnej okazji :)


Niestety nie pomogło. W razie gdybym wpadł jeszcze na jakiś genialny pomysł, to pochwalę się rozwiązaniem :) Tymczasem wygląda na to, że jako jedyny mam z tym problem.
Image
User avatar
Ranger
 
Posts: 469
Joined: May 9th, 2015, 2:44 pm
Location: Trójmiasto
Has liked: 39 times
Been liked: 76 times
  • Website

Re: Forum a problemy z logowaniem

by Raeone » May 9th, 2015, 8:12 pm

Skierowałem Ranger`a do tech supportu tj Coder`a
PanO (NCA,ASA) Aleph (Falanga,V) Tohaa
User avatar
Raeone
 
Posts: 823
Joined: July 26th, 2014, 2:51 pm
Location: Wroclove, Poland
Has liked: 2 times
Been liked: 71 times

Re: Forum a problemy z logowaniem

by Layla » May 9th, 2015, 8:16 pm

Wyczyść ciasteczka, zresetuj zapamiętane hasło.
Wyłącz opcję automatycznego logowania lub w konfiguracji zezwól na logowanie bez ograniczeń.
Lub po prostu spróbuj na innej przeglądarce. Wykluczy to masę rzeczy.
Image
User avatar
Layla
 
Posts: 547
Joined: May 8th, 2015, 11:34 pm
Location: Katowice
Has liked: 1 time
Been liked: 49 times

Re: Forum a problemy z logowaniem

by Pierzasty » May 9th, 2015, 9:18 pm

A można coś zrobić żeby ta polska domena tylko przekierowywała na adres DS? W tej chwili sadowi się w pasku adresu i zastępuje go, URL nie zmienia się w zależności od wątków itp.
User avatar
Pierzasty
 
Posts: 2185
Joined: January 4th, 2013, 10:23 pm
Location: Warsaw, Poland
Has liked: 0 time
Been liked: 220 times

Re: Forum a problemy z logowaniem

by Raeone » May 9th, 2015, 10:04 pm

Pierzasty wrote:A można coś zrobić żeby ta polska domena tylko przekierowywała na adres DS? W tej chwili sadowi się w pasku adresu i zastępuje go, URL nie zmienia się w zależności od wątków itp.

Pojęcia nie mam Pierzasty jak to zrobić. Z moimi skillami cieszę się że się choć tyle udało.
Jak ktoś bardziej ogarnia to chętnie się dowiem jak i czy się da. Mi mój panel pomocy w home mowi coś o DNS`ach Data-sphere do przekierowania ruchu na obce serwery. Opcjonalnie IP DS ale to też nam da tylko stronę główną. Podpytaj tam władnych Pierzasty i może coś wymyślimy.
PanO (NCA,ASA) Aleph (Falanga,V) Tohaa
User avatar
Raeone
 
Posts: 823
Joined: July 26th, 2014, 2:51 pm
Location: Wroclove, Poland
Has liked: 2 times
Been liked: 71 times

Re: Forum a problemy z logowaniem

by Ranger » May 10th, 2015, 3:21 pm

Okej, na innej przeglądarce problem ustąpił. Podejrzewam, co może być przyczyną i dam info, gdy będzie rozwiązanie :) Dzięki za zaangażowanie sztabu kryzysowego ;)

EDIT: raz dwa, raz dwa, test edycji. Wprawdzie trochę czasu to zajęło, ale ustaliłem przyczynę: kwestia konfiguracji przeglądarki, także problem nie jest globalny :)
Image
User avatar
Ranger
 
Posts: 469
Joined: May 9th, 2015, 2:44 pm
Location: Trójmiasto
Has liked: 39 times
Been liked: 76 times
  • Website

Re: Forum a problemy techniczne

by Ranger » May 27th, 2015, 11:59 am

Przy dodawaniu wpisów pojawia mi się błąd o jakimś brakującym pliku, chyba w szablonie. Nie zdążyłem zrobić zrzutu ekranu, może następnym razem. Czy ktoś ma podobny problem?

PS: ten wpis dodałem bez problemu, ale z ostatnimi dwoma był kłopot. Treść pojawia się na forum, ale zamiast okienka potwierdzającego wysłanie jest właśnie ten komunikat.
Image
User avatar
Ranger
 
Posts: 469
Joined: May 9th, 2015, 2:44 pm
Location: Trójmiasto
Has liked: 39 times
Been liked: 76 times
  • Website

Re: Forum a problemy techniczne

by Errhile » May 27th, 2015, 12:04 pm

U mnie nic takiego się nie dzieje.
They say there will be Heaven and the Fount of Kausar,
That there, there will be pure wine and honey and sugar
Fill up the wine cup and place it in my hand
(For) ready cash is better than a thousand credits.


- Rubayyat of Omar Khayyam, but it is a shoddy translation :(
User avatar
Errhile
 
Posts: 3758
Joined: July 14th, 2014, 4:42 pm
Location: Szczecin, Poland
Has liked: 1820 times
Been liked: 413 times

Re: Forum a problemy techniczne

by kashper » May 27th, 2015, 12:59 pm

Taki może błąd jak ze screena? właśnie mi się zdarzył. Board style - digital
Attachments
ForumErr.png
Błąd przy dodawaniu posta
User avatar
kashper
 
Posts: 520
Joined: May 9th, 2015, 10:06 am
Has liked: 0 time
Been liked: 47 times

Re: Forum a problemy techniczne

by Errhile » May 27th, 2015, 1:46 pm

Ha. Ja jadę na prosilver. Może tu leży Speculo pogrzebany/a... ;)
They say there will be Heaven and the Fount of Kausar,
That there, there will be pure wine and honey and sugar
Fill up the wine cup and place it in my hand
(For) ready cash is better than a thousand credits.


- Rubayyat of Omar Khayyam, but it is a shoddy translation :(
User avatar
Errhile
 
Posts: 3758
Joined: July 14th, 2014, 4:42 pm
Location: Szczecin, Poland
Has liked: 1820 times
Been liked: 413 times

Re: Forum a problemy techniczne

by Venator » May 27th, 2015, 1:48 pm

Errhile wrote:Ha. Ja jadę na prosilver. Może tu leży Speculo pogrzebany/a... ;)

Ja też mam digital i nigdy podobnych problemów nie miałem.
To nie style.
User avatar
Venator
 
Posts: 477
Joined: July 15th, 2014, 1:56 pm
Has liked: 0 time
Been liked: 99 times

Re: Forum a problemy techniczne

by Godeyes » May 27th, 2015, 1:57 pm

Rowniez uzywam DIGITAL i do tej pory zadnych problemow nie mialem.
weryfikuje.pl
Image
User avatar
Godeyes
 
Posts: 296
Joined: May 10th, 2015, 12:47 pm
Location: 3-miasto
Has liked: 0 time
Been liked: 18 times

Re: Forum a problemy techniczne

by Raeone » May 27th, 2015, 2:57 pm

Errhile wrote:Ha. Ja jadę na prosilver. Może tu leży Speculo pogrzebany/a... ;)

U mnie boardstyle Corvus i dzisiaj mi też wyskoczylo takie coś.
PanO (NCA,ASA) Aleph (Falanga,V) Tohaa
User avatar
Raeone
 
Posts: 823
Joined: July 26th, 2014, 2:51 pm
Location: Wroclove, Poland
Has liked: 2 times
Been liked: 71 times

Re: Forum a problemy techniczne

by Ranger » May 27th, 2015, 5:10 pm

kashper wrote:Taki może błąd jak ze screena? właśnie mi się zdarzył. Board style - digital


Nie wiem czy linijka w linijkę to samo, ale prawdopodobnie to właśnie to.
Image
User avatar
Ranger
 
Posts: 469
Joined: May 9th, 2015, 2:44 pm
Location: Trójmiasto
Has liked: 39 times
Been liked: 76 times
  • Website

Re: Forum a problemy techniczne

by Raeone » May 28th, 2015, 12:28 pm

Przy dodawaniu fotek/linków mi się tak robi. Co ciekawe po klepnięciu f5 post jest dodany oczywiście.

Zgłoszone w odpowiednim dziale dla Codera do rozwiązania
PanO (NCA,ASA) Aleph (Falanga,V) Tohaa
User avatar
Raeone
 
Posts: 823
Joined: July 26th, 2014, 2:51 pm
Location: Wroclove, Poland
Has liked: 2 times
Been liked: 71 times

Re: Forum a problemy techniczne

by Errhile » May 28th, 2015, 12:45 pm

Zapytam jeszcze - spod jakiej przeglądarki?
Screen wskazuje, ze miałeś ten problem pod Firefoxem.
They say there will be Heaven and the Fount of Kausar,
That there, there will be pure wine and honey and sugar
Fill up the wine cup and place it in my hand
(For) ready cash is better than a thousand credits.


- Rubayyat of Omar Khayyam, but it is a shoddy translation :(
User avatar
Errhile
 
Posts: 3758
Joined: July 14th, 2014, 4:42 pm
Location: Szczecin, Poland
Has liked: 1820 times
Been liked: 413 times

Re: Forum a problemy techniczne

by Raeone » May 28th, 2015, 12:48 pm

Errhile wrote:Zapytam jeszcze - spod jakiej przeglądarki?
Screen wskazuje, ze miałeś ten problem pod Firefoxem.

Yup lisek.
Na Pacmana mój komp nie ma zasobów ramu :v:
PanO (NCA,ASA) Aleph (Falanga,V) Tohaa
User avatar
Raeone
 
Posts: 823
Joined: July 26th, 2014, 2:51 pm
Location: Wroclove, Poland
Has liked: 2 times
Been liked: 71 times

Re: Forum a problemy techniczne

by Raeone » May 28th, 2015, 3:36 pm

Coder wrote:Hi there, thank you for posting this. :)

PHPBB is supposed to pull on the base theme if it can't find a particular file, which in this case is bbcode.html, but it seems in this case it isn't doing that.

I've copied the bbcode.html file from PHPBB's theme into our two custom themes. This should fix this issue, although let me know if it doesn't.
PanO (NCA,ASA) Aleph (Falanga,V) Tohaa
User avatar
Raeone
 
Posts: 823
Joined: July 26th, 2014, 2:51 pm
Location: Wroclove, Poland
Has liked: 2 times
Been liked: 71 times

Re: Forum a problemy techniczne

by Ranger » May 28th, 2015, 4:30 pm

Dzięki za pomoc, oczywiście dam znać, czy problem zniknął :)
Image
User avatar
Ranger
 
Posts: 469
Joined: May 9th, 2015, 2:44 pm
Location: Trójmiasto
Has liked: 39 times
Been liked: 76 times
  • Website


Post a reply
22 posts • Page 1 of 1

Return to Nowości i dyskusja o systemie

  • Board index
  • The team • Delete all board cookies • All times are UTC [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
cron

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

Contact Us

contactdatasphere@gmail.com
 

View new posts

  • Re: Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - kwiecień 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - kwiecień 2026 by kashper
  • Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
Designed by RocketTheme
Reset
  • Data Sphere
  • Corvus Belli