• Blog
  • Board index
  • FAQ
  • Register
  • Login
Board indexRegional ForumsEuropePolandPytania i dyskusja o zasadach
  • Search
  • Print view

Strzelanie do CC - krytyk?

Rules Discussion

Moderators: Alkasyn, SamboR

Post a reply
4 posts • Page 1 of 1

Strzelanie do CC - krytyk?

by Dark Daturazi » July 26th, 2017, 3:00 pm

Panowie pytanko dotyczące tego, czy podczas strzelania do modeli walczących w CC występują krytyki?!
Opis sytuacji:
Podczas swej aktywnej tury jednostka nr 1 armii A wchodzi do CC z jednostką armii B. Walka w CC nie przynosi rozstrzygnięcia, na koniec rozkazu obaj żołnierze pozostają w zwarciu.
Teraz jednostka nr 2 armii A deklaruje strzał do CC; strzela z combi na dobrym zasięgu więc na 15.
15 - 6 =9 i to jest modyfikator trafienia we wrogiego żołnierza.
Wynik rzutu=9, czy takie trafienie jest trafieniem krytycznym?
I od razu druga kwestia - czy wynik 15 także byłby trafieniem krytycznym?
W obu przypadkach występują wartości skrajne.
Taki problem "urodził" się podczas jednej z potyczek; gdzieś słyszałem opinię, że podczas strzelania do CC nie ma krytyków, ale nie mogę nic w tym zakresie znaleźć na Wiki.
Dark Daturazi
 
Posts: 84
Joined: September 21st, 2015, 1:26 pm
Has liked: 3 times
Been liked: 15 times

Re: Strzelanie do CC - krytyk?

by Mroczyslaw » July 26th, 2017, 3:09 pm

Chcialem Ci przekleic, a tu sie okazalo ze kara -6 jest co ciekawe za kazdy model w cc. Czyli jak bije sie z 2 kolesiami, to przeciwnik ma -12 strzelajac w CC! Nie wiedzialem:D

Anyway, jest tak, ze kryty w sojusznika nie wchodza. Kryty sa rozpatrywane w cel ataku zawsze, a nie przypadkowe cele. A celem ataku jest przeciwnik w CC. Sojusznik jest trafiony jedynie jesli nie trafisz w cel, a zmiescisz sie w karze -6. Czyli krytow w kumpla nie ma, mozesz skrycic jedynie przeciwnika:)
Tak wiec 9 jest trafieniem krytycznym, 15 po prostu trafia w funfla.
'Look at you, hacker: a pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine? '

Warcor Poznania - w kwestii gier/wprowadzenia do systemu/spotkań klubowych zapraszam na PW!:D

Wszechwarcor Ziem Polskich
User avatar
Mroczyslaw
 
Posts: 836
Joined: May 8th, 2015, 10:03 pm
Has liked: 253 times
Been liked: 119 times

Re: Strzelanie do CC - krytyk?

by Dark Daturazi » July 27th, 2017, 5:08 pm

Dzięki, uznaję temat za wyjaśniony :D
Dark Daturazi
 
Posts: 84
Joined: September 21st, 2015, 1:26 pm
Has liked: 3 times
Been liked: 15 times

Re: Strzelanie do CC - krytyk?

by Mroczyslaw » July 27th, 2017, 10:35 pm

Jak zwykle do usług:D Sam nauczyłem się czegoś nowego!:D
'Look at you, hacker: a pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine? '

Warcor Poznania - w kwestii gier/wprowadzenia do systemu/spotkań klubowych zapraszam na PW!:D

Wszechwarcor Ziem Polskich
User avatar
Mroczyslaw
 
Posts: 836
Joined: May 8th, 2015, 10:03 pm
Has liked: 253 times
Been liked: 119 times


Post a reply
4 posts • Page 1 of 1

Return to Pytania i dyskusja o zasadach

  • Board index
  • The team • Delete all board cookies • All times are UTC [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
cron

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

Contact Us

contactdatasphere@gmail.com
 

View new posts

  • Re: Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - kwiecień 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - kwiecień 2026 by kashper
  • Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
Designed by RocketTheme
Reset
  • Data Sphere
  • Corvus Belli