• Blog
  • Board index
  • FAQ
  • Register
  • Login
Board indexRegional ForumsEuropePolandNowości i dyskusja o systemie
  • Search
  • Print view

AG Masterclass v2

News and Rumours/General Discussion

Moderators: Alkasyn, SamboR

Post a reply
32 posts • Page 1 of 2 • 1, 2

AG Masterclass v2

by Raeone » October 16th, 2016, 3:02 pm

Image


+
Image
Image
PanO (NCA,ASA) Aleph (Falanga,V) Tohaa
User avatar
Raeone
 
Posts: 823
Joined: July 26th, 2014, 2:51 pm
Location: Wroclove, Poland
Has liked: 2 times
Been liked: 71 times

Re: AG Masterclass v2

by Nuada Airgetlam » October 16th, 2016, 4:45 pm

Wiadomo już co za figurkę dodają czy dowiemy się dopiero jutro?
Threefold Brush Studio - commission painting services. Cheap! Fast! Gorgeous! (pick two ;)). We ship our works worldwide.
User avatar
Nuada Airgetlam
 
Posts: 133
Joined: October 18th, 2015, 1:09 am
Has liked: 0 time
Been liked: 20 times

Re: AG Masterclass v2

by Raeone » October 16th, 2016, 5:05 pm

Hsien.
Albo Agent. Zależy czy Giraldez coś kuma czy jednak nie:p
PanO (NCA,ASA) Aleph (Falanga,V) Tohaa
User avatar
Raeone
 
Posts: 823
Joined: July 26th, 2014, 2:51 pm
Location: Wroclove, Poland
Has liked: 2 times
Been liked: 71 times

Re: AG Masterclass v2

by iorq » October 17th, 2016, 5:32 am

Nuada Airgetlam wrote:Wiadomo już co za figurkę dodają czy dowiemy się dopiero jutro?

Crane Agent

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/ ... 28cc782242
Znany również jako Elmo
User avatar
iorq
 
Posts: 207
Joined: February 7th, 2013, 7:30 pm
Location: Kraków
Has liked: 9 times
Been liked: 11 times

Re: AG Masterclass v2

by Darek_CTR » October 17th, 2016, 6:56 am

Fajny ten Space Marine.
https://www.facebook.com/infinitychelmza/
User avatar
Darek_CTR
 
Posts: 698
Joined: May 10th, 2015, 8:43 pm
Has liked: 221 times
Been liked: 153 times

Re: AG Masterclass v2

by Usashi » October 17th, 2016, 9:16 am

Meh.

Dawno nie miałem uczucia takiej obojętności, patrząc na model od CB. Ten miecz jest jakiś dziwny, krótki i nieforemny, byle pasował do pozy. No i przede wszystkim jest wbity w hełm, a nie w czaszkę :(

Spore rozczarowanie i chyba najgorsza limitka od CB, ale przynajmniej nie będę cierpiał, że nie posiadam w go w armii.
User avatar
Usashi
 
Posts: 738
Joined: May 9th, 2015, 1:25 pm
Has liked: 91 times
Been liked: 105 times

Re: AG Masterclass v2

by kvcpero » October 17th, 2016, 11:44 am

ja również jestem rozczarowany :(
Infinity: Yu Jing (vanilla, ISS)
Dark Age: Forsaken, Skarrd
Guild Ball: Masons
kvcpero
 
Posts: 75
Joined: June 17th, 2015, 3:13 pm
Location: Poznan
Has liked: 17 times
Been liked: 15 times

Re: AG Masterclass v2

by Konuhageruke » October 17th, 2016, 12:53 pm

Czego oni się tan znęcają nad tymi obcymi? Tu Achilles z głową morata, tam jakiś Człowiek z blizną ciągnący unidrona, teraz znowu...
Nie można by było kulturalnie zrobić masakry wśród ludzi. Np krzyżowcy wyrzynający haqqislam? Albo Maverick zbierający ciało Domaru po nieudanym ataku kamikadze? Można by było zrobić hvt pt. "medyk nomadów robi eksperyment przeszczepu głowy barana na człowieka".
Takie bogactwo, a oni walą na jedno kopyto :)
Konuhageruke
 
Posts: 566
Joined: May 9th, 2015, 4:03 pm
Has liked: 2 times
Been liked: 64 times

Re: AG Masterclass v2

by KasCer » October 17th, 2016, 12:58 pm

Przecież to głowa Bolta.
User avatar
KasCer
 
Posts: 290
Joined: May 10th, 2015, 8:30 pm
Has liked: 10 times
Been liked: 30 times

Re: AG Masterclass v2

by Konuhageruke » October 17th, 2016, 1:11 pm

I takie to moje znanie się :)
Konuhageruke
 
Posts: 566
Joined: May 9th, 2015, 4:03 pm
Has liked: 2 times
Been liked: 64 times

Re: AG Masterclass v2

by Raeone » October 17th, 2016, 4:35 pm

To nie Bolt. Raczej Bagh Maris
PanO (NCA,ASA) Aleph (Falanga,V) Tohaa
User avatar
Raeone
 
Posts: 823
Joined: July 26th, 2014, 2:51 pm
Location: Wroclove, Poland
Has liked: 2 times
Been liked: 71 times

Re: AG Masterclass v2

by Orris » October 17th, 2016, 4:36 pm

Macie gdzieś po ręką link do opinii (może być i shitstorm) nt. pierwszej części poradnika Giraldeza? Wiadomo o czym będzie traktować najnowsza książka?
User avatar
Orris
 
Posts: 163
Joined: May 9th, 2015, 7:50 pm
Location: Warszawa
Has liked: 7 times
Been liked: 14 times

Re: AG Masterclass v2

by Darek_CTR » October 17th, 2016, 4:52 pm

O malowaniu.

Badum, tssssss!
https://www.facebook.com/infinitychelmza/
User avatar
Darek_CTR
 
Posts: 698
Joined: May 10th, 2015, 8:43 pm
Has liked: 221 times
Been liked: 153 times

Re: AG Masterclass v2

by Narrator » October 17th, 2016, 5:08 pm

Orris wrote:Macie gdzieś po ręką link do opinii (może być i shitstorm) nt. pierwszej części poradnika Giraldeza? Wiadomo o czym będzie traktować najnowsza książka?

1sza była raczej o podstawach, 2ga ma być dla bardziej zaawansowanych. Tyle słyszałem. Nie ma jednak co liczyć na szczegółowe opisy technik itp. Raczej wyjaśnienie krok po kroku jakich kolorów się użyło, dlaczego i raczej tylko kolory Vallejo są wykorzystywane. Jeśli ktoś miał jakiś zestaw specjalnych efektów od Vallejo, to poradniki w nich zawarte też pisał Giraldez.
Last edited by Narrator on October 17th, 2016, 5:17 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Narrator
 
Posts: 899
Joined: June 6th, 2015, 10:33 pm
Has liked: 147 times
Been liked: 76 times

Re: AG Masterclass v2

by Darek_CTR » October 17th, 2016, 5:17 pm

Raczej techniki na aerograf, mniej pędzla. Osiąganie konkretnych efektów typu OSL czy mieniące się w świetle miecze. Przepisy na konkretny kolor np biały pancerz. Tyle pamiętam z pogadanki Aniela.
https://www.facebook.com/infinitychelmza/
User avatar
Darek_CTR
 
Posts: 698
Joined: May 10th, 2015, 8:43 pm
Has liked: 221 times
Been liked: 153 times

Re: AG Masterclass v2

by Raeone » October 17th, 2016, 6:44 pm

Ja kupiłem z wielkimi nadziejami pierwszą książkę.


Pokrótce moje odczucia jako beznadziejnego malarza ze średnim stażem:
*Step by Step
Niestety po łebkach tj tu daje taki mix tu dodaje trochę białego i na koniec kolor x. Zamiast tego lepiej by było jak u Shiz pokazanie tu w tym zagłębieniu daj ciemny bo będzie duży kontrast a tu rozjaśniaj bo będzie odciągało wzrok od innych niedoróbek
*Podstawy.
Liczyłem na rozpisanie teorii koloru która jest jakby fundamentalna, a tu okazało się że wg Angela to jest niewarte wspomnienia i narysował rozwarstwienie koloru ala cebula i ogry- tzn że mają warstwy. O rozkładzie światła całe dwie strony i to na przykładzie Sally gdzie nie ma załamań światła zbytnio.
* Porady.
Pełna Trivia. Moje ulubione- do nakładania maski używaj starych pędzli bo się niszczą. Stippling niszczy pędzle. Używaj starych bo się rozwarstwią końcówki. Końcówka długopisu BIC jest wspaniała do mieszania farb. No sorki kurwa poziom mułu.


Kupiłem w ciemno mając nadzieję na improvement moich technik.
Dostałem produkt zupełnie niedostosowany zarówno dla podstawowych wannabe AG jak i dla tych bardziej zaawansowanych malarzy co powiedział mi kolega który z tego żyje.
Zagłosuje portfelem przy AG Masterclass vol2 i kupię sobie coś innego.
PanO (NCA,ASA) Aleph (Falanga,V) Tohaa
User avatar
Raeone
 
Posts: 823
Joined: July 26th, 2014, 2:51 pm
Location: Wroclove, Poland
Has liked: 2 times
Been liked: 71 times

Re: AG Masterclass v2

by Grasiu » October 19th, 2016, 1:29 pm

Sry, ale nie książka nic nie ma do poziomu starych poradników GW, gdzie szło się powoli od układania kolorów, podstawowych technik, washowania itd. Niestety większość modeli które widzimy na stołach w Polsce nie trzyma nawet tego poziomu, a co dopiero poradnik do malowania fotorealistycznego. To tak, jakby Małysz miał na 100 stronach z obrazkami napisać jak osiągnąć taki sukces i jak na to wpłynął energy drink red bull
Taki randomowy kolo
Grasiu
 
Posts: 332
Joined: June 14th, 2015, 8:26 am
Location: Groblice
Has liked: 23 times
Been liked: 15 times

Re: AG Masterclass v2

by Mroczyslaw » October 19th, 2016, 2:24 pm

To red bull nie wystarczy? Zylem w klamstwie.
'Look at you, hacker: a pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine? '

Warcor Poznania - w kwestii gier/wprowadzenia do systemu/spotkań klubowych zapraszam na PW!:D

Wszechwarcor Ziem Polskich
User avatar
Mroczyslaw
 
Posts: 836
Joined: May 8th, 2015, 10:03 pm
Has liked: 253 times
Been liked: 119 times

Re: AG Masterclass v2

by MetalSlave » October 19th, 2016, 6:52 pm

kiedy preorder ??
Ortografia? A co to ?

Painting in progress - 23/139- 16%- :sigh:
estimated finish time: 08.2018. - :suicide:
MetalSlave
 
Posts: 812
Joined: May 9th, 2015, 9:13 am
Has liked: 41 times
Been liked: 79 times

Re: AG Masterclass v2

by Narrator » October 19th, 2016, 7:33 pm

Mgła już zbiera, ponoć premiera ma być na koniec listopada.
User avatar
Narrator
 
Posts: 899
Joined: June 6th, 2015, 10:33 pm
Has liked: 147 times
Been liked: 76 times

Re: AG Masterclass v2

by Nuada Airgetlam » October 19th, 2016, 10:00 pm

Preordery na CB są do 14. listopada.
Threefold Brush Studio - commission painting services. Cheap! Fast! Gorgeous! (pick two ;)). We ship our works worldwide.
User avatar
Nuada Airgetlam
 
Posts: 133
Joined: October 18th, 2015, 1:09 am
Has liked: 0 time
Been liked: 20 times

Re: AG Masterclass v2

by glaca » October 21st, 2016, 11:48 pm

Ja tam kupiłem "Masterclas 1" bo liczyłem, że faktycznie dostane " kawe na łąwę" niestety mogę powiedzieć, że sie zawiodłem. Z zakupem 2 części z pewnością się wstrzymam do jakiś konkretnych recenzji. Odnoszę wrażenie żę jednak Pan Giraldez nie za bardzo chce sie łatwo dzielił wiedzą i umiejętnościami do których dochodził przez dziesięciolecia.
A oto moje uwagi do poprzedniego podręcznika.

* sekcji Techniki malarskie potraktowane troszkę po macoszemu, niby technika opisana ale tak na prawdę nie wiadomo jak to zrobić trzeba szukać w necie, gdzie info o mokrej palecie, jakich pędzli używać, jak prowadzić glaz'a itd (to jest to "od A do z" czy nie). Z jednej strony pisze o pierdołach jak stare pędzle czy zakraplaczu ale juz o rodzaju pedzli nie napisze.

*opisy faz zrobione tak że sporej części trzeba sie domyśleć a i tak nie dojdziemy co robił mistrz (takie to trochę nie fair).

*niektóre step by step są "dziurawe" choćby ten o Ko Dali

*w moje ocenie kompletnie zbyteczna jest sekcja "BUSTS po pierwsze minimalna przydatność dla graczy Infinity, po drugie no niestety busty NIE wychodzą Panu Giraldezowi najlepiej (na pewno nie masterclass), zdecydowanie powinien skupić na modelach z Infy bo to robi najlepiej,

* mam mieszane odczucia co do doboru modeli (ale to kwestia gustu), za mało podstawowych jednostek, po co 4 tagi?, dlaczego na sztandarowy model Ariadny wybrał psa malowano w dwa kolory :(

Aby nie było że tylko marudzę to na "plusy" idzie:
*przyzwoita figurka i bardzo dobre tutu do niej
*dobre artykuły dotyczace: tarika/panthesilea/nmm/

Woli podsumowania: lepsze "step by stepy" można znaleźć u Angela na facebooku, wydrukować, oprawić i mamy Masterclassa za 15 zł.
glaca
 
Posts: 45
Joined: September 22nd, 2015, 1:03 pm
Has liked: 0 time
Been liked: 2 times

Re: AG Masterclass v2

by Usashi » October 22nd, 2016, 9:04 am

glaca wrote:Odnoszę wrażenie żę jednak Pan Giraldez nie za bardzo chce sie łatwo dzielił wiedzą i umiejętnościami do których dochodził przez dziesięciolecia.


Nie każdy osoba dobrze obeznana w temacie musi mieć predyspozycje, żeby swoją wiedzę w sposób łatwy i przystępny przekazywać i mam wrażenie, że tak jest w tym przypadku. Pewnie też dochodzi trochę bariera językowa, bo chyba Angel nie jest zbyt biegły w angielskim, a pytanie jak mu pomagano z przekładem tekstu.

Patrząc na zdjęcia z vol.2 mam wrażenie, że pewne wnioski zostały wyciągnięte, opisy step by step są chyba pełniejsze, zdaje się, że teoria koloru/światła też jest opisana bardziej szczegółowo. Oczywiście ciężko powiedzieć nie mając w ręku całej książki. Nie mniej po tym jak vol1 stoi u mnie na półce i zbiera kurz, dwójkę też sobie odpuszczę.
User avatar
Usashi
 
Posts: 738
Joined: May 9th, 2015, 1:25 pm
Has liked: 91 times
Been liked: 105 times

Re: AG Masterclass v2

by Mroczyslaw » October 22nd, 2016, 5:26 pm

Czekam na recenzje. Podobnie jak na Joaśce, na limitce mi nie zależy.
'Look at you, hacker: a pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine? '

Warcor Poznania - w kwestii gier/wprowadzenia do systemu/spotkań klubowych zapraszam na PW!:D

Wszechwarcor Ziem Polskich
User avatar
Mroczyslaw
 
Posts: 836
Joined: May 8th, 2015, 10:03 pm
Has liked: 253 times
Been liked: 119 times

Re: AG Masterclass v2

by magnus » October 22nd, 2016, 8:39 pm

Jedyny powód dla którego miałbym kopic to właśnie ta limitka. Niby fajnie bo :yujing: - moja druga armia - ale też dupy nie urywa ;)
magnus
 
Posts: 116
Joined: February 5th, 2013, 9:27 pm
Has liked: 12 times
Been liked: 9 times

Re: AG Masterclass v2

by glaca » October 24th, 2016, 9:00 am

Usashi wrote: Nie mniej po tym jak vol1 stoi u mnie na półce i zbiera kurz, dwójkę też sobie odpuszczę.


No niestety pierwszy pozycja nieco niedomaga, co nie wyklucza że cześć druga powiela błędy (szczerze wierze że jednak nie).
Limitowany model w mojej ocenie nie powal na kolana, wiec tym bardziej całość nie zachęca do zakupu (dlaczego Angel nie dał jakiegoś kobiecego modelu?).
glaca
 
Posts: 45
Joined: September 22nd, 2015, 1:03 pm
Has liked: 0 time
Been liked: 2 times

Re: AG Masterclass v2

by Mroczyslaw » October 24th, 2016, 9:04 am

Potrzebowalismy kolejnej pani ninja z czymkolwiek;D
'Look at you, hacker: a pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine? '

Warcor Poznania - w kwestii gier/wprowadzenia do systemu/spotkań klubowych zapraszam na PW!:D

Wszechwarcor Ziem Polskich
User avatar
Mroczyslaw
 
Posts: 836
Joined: May 8th, 2015, 10:03 pm
Has liked: 253 times
Been liked: 119 times

Re: AG Masterclass v2

by glaca » November 9th, 2016, 3:40 pm

Hej,
ma juz ktoś z Was Volume 2?
glaca
 
Posts: 45
Joined: September 22nd, 2015, 1:03 pm
Has liked: 0 time
Been liked: 2 times

Re: AG Masterclass v2

by Orris » November 9th, 2016, 3:47 pm

glaca wrote:Hej,
ma juz ktoś z Was Volume 2?

Podbiję i spytam czy gdzieś w necie jest recenzja lub dokładny spis treści tego podręcznika.
User avatar
Orris
 
Posts: 163
Joined: May 9th, 2015, 7:50 pm
Location: Warszawa
Has liked: 7 times
Been liked: 14 times

Re: AG Masterclass v2

by Flatline2 » November 9th, 2016, 3:54 pm

Preordery są do 13 listopada, więc ciężko o recenzje.
edit:
Właśnie pojawiła się recenzja na BoW
https://youtu.be/XBVCOblKgKM
Flatline2
 
Posts: 14
Joined: December 29th, 2015, 1:48 pm
Has liked: 0 time
Been liked: 2 times

Next

Post a reply
32 posts • Page 1 of 2 • 1, 2

Return to Nowości i dyskusja o systemie

  • Board index
  • The team • Delete all board cookies • All times are UTC [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
cron

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

Contact Us

contactdatasphere@gmail.com
 

View new posts

  • Re: Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - kwiecień 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - kwiecień 2026 by kashper
  • Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
Designed by RocketTheme
Reset
  • Data Sphere
  • Corvus Belli