• Blog
  • Board index
  • FAQ
  • Register
  • Login
Board indexRegional ForumsEuropePolandNowości i dyskusja o systemie
  • Search
  • Print view

Electric pulse

News and Rumours/General Discussion

Moderators: Alkasyn, SamboR

Post a reply
23 posts • Page 1 of 1

Electric pulse

by Konuhageruke » June 10th, 2015, 10:15 am

Chciałbym poznać Wasze opinie.
Zastanawiałem się ostatnio nad sensownością broni electric pulse. Teoretycznie daje ona 30% szans sukcesu (-6 do cechy przeciwnika), jednak przez zmianę współczynników (wzrost CC) i nowe zasady Martial arts wydaje mi się, że jest to broń w większości przypadków bezużyteczna, zwłaszcza, gdy ma się inną broń i walczy się z koksem.
Przykłady:
Fiday CC21 MA3. może sobie podbić cechę CC do 24. W walce z pulsem daje porażkę na 19, 20.
William Wallace CC22 i może walnąć z berserka na 28!
McMurrough CC23 z MA3 - 26... znów el pulse nic nie daje.

Mam Moderatora, który ma pistolet i el pulse. Kiedy mam walczyć z takim Fidayem (walczyłem z Djabelem, czyli 23+3) to wolałem strzelić z pistoletu, bo El pulse i tak by zawiódł, a z pistoletu miałem szansę trafić krytyka. I się udało na 3-cim moderatorze :D

Oczywiście są jednostki, które nie mają takich bajerów i mają CC niskie, ale też nie oszukujmy się - nikt nimi nie pójdzie walczyć wręcz. Czy w tej sytuacji El pulse nie jest za słaby by móc go stosować bojowo? Jak można zmienić tą broń, która jest na większości Remów, by była bardziej funkcjonalna? A może ja się po prostu nie znam :D?
Konuhageruke
 
Posts: 566
Joined: May 9th, 2015, 4:03 pm
Has liked: 2 times
Been liked: 64 times

Re: Electric pulse

by costi » June 10th, 2015, 10:32 am

Gdyby REMy miały być funkcjonalne w CC, to by dostały jakąś broń. A tak mają system obrony pasywnej, który specjalisty od CC raczej nie zatrzyma, ale byle ziutek może mieć bolesną niespodziankę. W sam raz IMHO.
costi
 
Posts: 546
Joined: February 5th, 2013, 5:16 pm
Has liked: 2 times
Been liked: 60 times

Re: Electric pulse

by kashper » June 10th, 2015, 11:24 am

ePulse jest dla odmiany bardzo mocny przeciwko takim np. Thorakitajcom - 30% paraliż, 40% trafienie, 30% nic się nie dzieje.
User avatar
kashper
 
Posts: 520
Joined: May 9th, 2015, 10:06 am
Has liked: 0 time
Been liked: 47 times

Re: Electric pulse

by Konuhageruke » June 10th, 2015, 11:29 am

Niby masz rację Costi, ale jednak w N2 atakowanie takiego REMa niosło ryzyko porażki, teraz wchodzi się na czysto. Rozumiem, że specjalista od walki wręcz ma mieć łatwo i całkowicie popieram to, jednak el pulse okazuje się w takiej sytuacji zupełnie bezużyteczny.
Nie chodzi mi o to by był zabójczy - i tak nie jest i nigdy nie będzie. Chciałbym tylko, żeby nawet specjalista w CC zastanowił się czy warto atakować REMa w CC i ryzykować unieruchomienie.

Kashper - kto przy zdrowych zmysłach idzie w CC mając CC na poziomie 14? Nawet ja nie robię takich głupot...

I znów kto dostaje po d...? Mój Bakunin i jego Uberfallcommando z CC21 i 19 bez MA :/ Może sobie wyłączyć wszystkie 4 jednostki w 1 nieudanym rzucie... I wcale nie tak bardzo pechowym:/
Na pocieszenie Morlok ma CC22, ale nie może sobie podbić tego :/ eh.
Konuhageruke
 
Posts: 566
Joined: May 9th, 2015, 4:03 pm
Has liked: 2 times
Been liked: 64 times

Re: Electric pulse

by Mroczyslaw » June 10th, 2015, 11:31 am

Czyli zwykle jednostki nie wejda w cc bo bez sensu, skirmisherzy, czy jednostki do CC moga miec problem, a 'bogowie cc' wchodza wzglednie na czysto. Chyba wszystko gra?

EDIT: I tak niezle jak na dodatkowy bajer na modelu za 9 pkt, czy REMie ktory ma robic inne rzeczy niz razic pulsem;)
A ze czasem bardziej sie oplaca walnac pistoletem? To tez chyba dobrze ze zaleznie od przeciwnika powinnismy dokonac decyzji co do wyboru broni w cc;)
'Look at you, hacker: a pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine? '

Warcor Poznania - w kwestii gier/wprowadzenia do systemu/spotkań klubowych zapraszam na PW!:D

Wszechwarcor Ziem Polskich
User avatar
Mroczyslaw
 
Posts: 836
Joined: May 8th, 2015, 10:03 pm
Has liked: 253 times
Been liked: 119 times

Re: Electric pulse

by Konuhageruke » June 10th, 2015, 11:48 am

True - wszystko się zgadza.
Jednak użyteczność broni drastycznie spadła niezależnie od tego

I jest to bajer, którego nigdy nie wykorzystam :/
Konuhageruke
 
Posts: 566
Joined: May 9th, 2015, 4:03 pm
Has liked: 2 times
Been liked: 64 times

Re: Electric pulse

by Venator » June 10th, 2015, 11:53 am

Moim zdaniem pozostała na dokładnie tym samym poziomie co wcześniej.
Jest. OK niech se będzie, jak ktoś wejdzie w CC to mam pozamiatane i nie liczę na to, że spektakularnie pokonam model który wpadł w CC.
User avatar
Venator
 
Posts: 477
Joined: July 15th, 2014, 1:56 pm
Has liked: 0 time
Been liked: 99 times

Re: Electric pulse

by postapokaliptyk » June 10th, 2015, 11:58 am

przydaje się, gdy ktoś koniecznie chce wykonać CC na modelu przeciwnika (zadanie, itp), u mnie Netrod pokonał SpecOpsa w ten sposób ;)
User avatar
postapokaliptyk
 
Posts: 339
Joined: May 8th, 2015, 10:24 pm
Has liked: 228 times
Been liked: 48 times

Re: Electric pulse

by Konuhageruke » June 10th, 2015, 12:04 pm

eee. a jak wyglądał rozkaz? On Cie zaatakował, prawda? I jeżeli spec nie był ustawiony pod CC, to nie dziwne, że poległ, najlepsze w CC bez bonusów z PD to 15, najmniej 12 :/
Konuhageruke
 
Posts: 566
Joined: May 9th, 2015, 4:03 pm
Has liked: 2 times
Been liked: 64 times

Re: Electric pulse

by postapokaliptyk » June 10th, 2015, 12:18 pm

wszedł w BtB z netrodem i oblał swoje CC
User avatar
postapokaliptyk
 
Posts: 339
Joined: May 8th, 2015, 10:24 pm
Has liked: 228 times
Been liked: 48 times

Re: Electric pulse

by Pietia » June 10th, 2015, 12:40 pm

Hej, przecież w N3 REMy mogą walczyć wręcz. Od tego jest zasada "BARE-HANDED".
Image
We're not fighting to be heard
We just wanna watch you burn
User avatar
Pietia
 
Posts: 663
Joined: April 10th, 2013, 11:13 pm
Location: Kraków
Has liked: 20 times
Been liked: 80 times

Re: Electric pulse

by kashper » June 10th, 2015, 12:43 pm

Konuhageruke wrote:Kashper - kto przy zdrowych zmysłach idzie w CC mając CC na poziomie 14? Nawet ja nie robię takich głupot...

Problem jest taki, że graliśmy w korytarzach i to auxbot wlazł w mojego Thorka, unieruchamiając praktycznie cały link.
Tak przy okazji, jeśli by miał pomoc i rzucił raz trafienie, raz w zakresie paraliżu, to rozumiem, że paraliż wchodzi, a przeciwnik rzuca raz na pancerz? W sumie i tak była by to dobra wymiana.
User avatar
kashper
 
Posts: 520
Joined: May 9th, 2015, 10:06 am
Has liked: 0 time
Been liked: 47 times

Re: Electric pulse

by Narrator » June 10th, 2015, 3:29 pm

E. pulse jest raczej bronią supportową. Sama w sobie nie daje czasem zupełnie nic, ale pomagając nią jakiemuś innemu modelowi już można zmienić przebieg pojedynku. Chyba że ma się zgraje dronek, które oblezą jakiś biedny model, ale jak często się coś takiego zdarza?
User avatar
Narrator
 
Posts: 899
Joined: June 6th, 2015, 10:33 pm
Has liked: 147 times
Been liked: 76 times

Re: Electric pulse

by Mroczyslaw » June 10th, 2015, 3:56 pm

Narrator wrote:E. pulse jest raczej bronią supportową. Sama w sobie nie daje czasem zupełnie nic, ale pomagając nią jakiemuś innemu modelowi już można zmienić przebieg pojedynku. Chyba że ma się zgraje dronek, które oblezą jakiś biedny model, ale jak często się coś takiego zdarza?


Link unidronow nadchodzi!;)
'Look at you, hacker: a pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine? '

Warcor Poznania - w kwestii gier/wprowadzenia do systemu/spotkań klubowych zapraszam na PW!:D

Wszechwarcor Ziem Polskich
User avatar
Mroczyslaw
 
Posts: 836
Joined: May 8th, 2015, 10:03 pm
Has liked: 253 times
Been liked: 119 times

Re: Electric pulse

by Layla » June 10th, 2015, 4:23 pm

Narrator wrote:E. pulse jest raczej bronią supportową. Sama w sobie nie daje czasem zupełnie nic, ale pomagając nią jakiemuś innemu modelowi już można zmienić przebieg pojedynku. Chyba że ma się zgraje dronek, które oblezą jakiś biedny model, ale jak często się coś takiego zdarza?


W jaki sposób electric pulse pomaga innym modelom? :curious:
Chyba, że chodzi o zwykłe +1 b, ph za CO.
Image
User avatar
Layla
 
Posts: 547
Joined: May 8th, 2015, 11:34 pm
Location: Katowice
Has liked: 1 time
Been liked: 49 times

Re: Electric pulse

by Qbel » June 10th, 2015, 4:24 pm

Wydaje mi się, że jednak Electric Pulse nie jest taki beznadziejny.
W większości przypadków pozbawi przeciwnika możliwości niemalże automatycznego krytyka.
Owszem, żeby zostać sparaliżowanym przeciwnik musiałby nie trafić, ale zawsze jest szansa zdania pancerza, a nie automatycznej rany.
Przy CC22 + 3MA - 6CC Electric Pulse jest taka sama szansa na paraliż, co przeciwnik ma szansę na krytyk. Owszem większe przepaki do walki wręcz sobie z tym poradzą, ale dzięki temu jak już wpakowaliśmy się Moderatorem, czy droną do walki wręcz nie zostaniemy z automatu zatłuczeni.
The computer allows you to make mistakes faster than any other invention, with the possible exception of handguns and tequilla. -- Mitch Ratcliffe
User avatar
Qbel
 
Posts: 73
Joined: June 1st, 2015, 4:10 pm
Has liked: 2 times
Been liked: 5 times

Re: Electric pulse

by Narrator » June 10th, 2015, 5:11 pm

Layla wrote:W jaki sposób electric pulse pomaga innym modelom? :curious:
Chyba, że chodzi o zwykłe +1 b, ph za CO.


Mój błąd, zapomniałem, że kara -6 jest tylko przy FtF.
User avatar
Narrator
 
Posts: 899
Joined: June 6th, 2015, 10:33 pm
Has liked: 147 times
Been liked: 76 times

Re: Electric pulse

by Orris » June 11th, 2015, 7:59 am

Epulse jest tym małym drobiazgiem, który potrafi wpłynąć na grę i zepsuć plany przeciwnika. Moja dronka raz unieruchomiła speculo killerkę Zippiemu :D

Qubel, dobra uwaga, nie pomyślałem o tym.
User avatar
Orris
 
Posts: 163
Joined: May 9th, 2015, 7:50 pm
Location: Warszawa
Has liked: 7 times
Been liked: 14 times

Re: Electric pulse

by Grasiu » July 2nd, 2015, 10:32 pm

Ma sens, ale wiesz na prawdziwego harpagana to paralizator nie wiele pomoże. Spróbuj obezwladnic trenera krav magi paralizatorem to się przekonasz;-)
Taki randomowy kolo
Grasiu
 
Posts: 332
Joined: June 14th, 2015, 8:26 am
Location: Groblice
Has liked: 23 times
Been liked: 15 times

Re: Electric pulse

by costi » July 3rd, 2015, 11:47 am

Grasiu wrote:Ma sens, ale wiesz na prawdziwego harpagana to paralizator nie wiele pomoże. Spróbuj obezwladnic trenera krav magi paralizatorem to się przekonasz;-)

I słusznie, w końcu epulse to pasywny system ostatniej szansy, przeciwko prawdziwym killerom pomoże niewiele, a niewprawni przeciwncy się nadzieją.
costi
 
Posts: 546
Joined: February 5th, 2013, 5:16 pm
Has liked: 2 times
Been liked: 60 times

Re: Electric pulse

by Konuhageruke » July 3rd, 2015, 12:06 pm

Hmmm. nie pisałem nigdy, że ma być uber i każdy ma się go bać :D
Zwróciłem uwagę, że w porównaniu z N2 spadła jego efektywność... Czy mi się wydaje?
Konuhageruke
 
Posts: 566
Joined: May 9th, 2015, 4:03 pm
Has liked: 2 times
Been liked: 64 times

Re: Electric pulse

by costi » July 4th, 2015, 10:53 am

Moim zdaniem się nue zmieniła, działa dokładnie tak samo jak w 2. edycji.
costi
 
Posts: 546
Joined: February 5th, 2013, 5:16 pm
Has liked: 2 times
Been liked: 60 times

Re: Electric pulse

by Errhile » July 4th, 2015, 11:02 am

Powiedział bym, że spadła o tyle, że jest więcej koksów z wysoką CC, czyli mających większe szanse na trafienie niż w 2ed. Czyli jest to spadek względny (bo strona przeciwna urosła), a nie bezwzględny (bo sam EP działa dokładnie tak samo jak w 2ed).
They say there will be Heaven and the Fount of Kausar,
That there, there will be pure wine and honey and sugar
Fill up the wine cup and place it in my hand
(For) ready cash is better than a thousand credits.


- Rubayyat of Omar Khayyam, but it is a shoddy translation :(
User avatar
Errhile
 
Posts: 3758
Joined: July 14th, 2014, 4:42 pm
Location: Szczecin, Poland
Has liked: 1820 times
Been liked: 413 times


Post a reply
23 posts • Page 1 of 1

Return to Nowości i dyskusja o systemie

  • Board index
  • The team • Delete all board cookies • All times are UTC [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

Contact Us

contactdatasphere@gmail.com
 

View new posts

  • Re: Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - kwiecień 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - kwiecień 2026 by kashper
  • Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
Designed by RocketTheme
Reset
  • Data Sphere
  • Corvus Belli