• Blog
  • Board index
  • FAQ
  • Register
  • Login
Board indexRegional ForumsEuropePolandTurnieje oraz granie zorganizowaneTrójmiasto
  • Search
  • Print view

Malowanie - noworoczny motywator

Moderators: Alkasyn, KędzioR_vo

Post a reply
49 posts • Page 1 of 2 • 1, 2

Malowanie - noworoczny motywator

by Usashi » January 2nd, 2018, 9:13 pm

Hej,

Tak sobie pomyślałem, że w nowym roku warto by pomalować figurki. Problem jest taki, że pomyślałem to nie po raz pierwszy. Niby miałem plan malować figurkę miesięcznie, ale i to mi z różnych względów nie wychodzi.

Dlatego może czas wprowadzić system motywacyjny. Kiedyś na starym forum gdzie się udzielałem, był forumowicz, który miał taki system ze znajomym, że deklarowali liczbę modeli do pomalowania, a w razie nie wykonania planu, winowajca kupował drugiemu jakiś model.

Dlatego proponuję wprowadzić taki system w infinity. 12 miesięcy i 12 figurek do pomalowania - to mała ilość modeli, ale spora część armii dla tego systemu. W przypadku większej ilości biorących udział, osoba/osoby, które nie pomalują tej jednej żałosnej figurki miesięcznie kupuje/kupują 1 losowej osobie blister jego wyboru (mówimy tu o standardowej, pojedynczej figurce, bez ekscesów, pudełek i podwójnych blisterów).

Zasadniczo, planowałem to jako zachętę dla znajomych, ale może ktoś z trójmiasta też potrzebuje motywacji? :D

Mowa tu o starannie pomalowanych modelach. W ramach umiejętności danego malarza, a nie na odwał 3 kolory, byle by zaliczyć miesięczny wymóg. Ideą motywatora mimo wszystko jest, żeby pomalować własne modele, a nie kupować innym ludziom blistry ;)
User avatar
Usashi
 
Posts: 738
Joined: May 9th, 2015, 1:25 pm
Has liked: 91 times
Been liked: 105 times

Re: Malowanie - noworoczny motywator

by KreoL » January 3rd, 2018, 12:31 am

Why not :)

Minumum plan styczeń: myślę, że skończyć mavericka, podkład zrobiony i położony podstawowy zioleony na motorze , od pół roku nie ruszony.
Myrmidon Warcore
User avatar
KreoL
 
Posts: 602
Joined: May 10th, 2015, 5:47 pm
Has liked: 40 times
Been liked: 141 times

Re: Malowanie - noworoczny motywator

by Errhile » January 3rd, 2018, 9:38 am

Trzymam za Was kciuki, panowie :toot:

Ja miałem straszne tyły tej jesieni, ale na szczęście po świętach się pozbierałem (Corregidor mam już skończony - w sumie wszystko, co do niego chciałem mieć, mam pomalowane). Z drugiej strony, z warsztatu patrzy na mnie smutno Maghariba, która jest co prawda częściowo złożona (na tyle, na ile miało to sens przed malowaniem), ale jeszcze nie dopasowana do podstawki. A jednak jest to kawał grzmota, i w miesiąc dla mnie nie do zrobienia (gdybym miał aerograf, to diabli wiedzą - ale pędzlami nie ma opcji).
They say there will be Heaven and the Fount of Kausar,
That there, there will be pure wine and honey and sugar
Fill up the wine cup and place it in my hand
(For) ready cash is better than a thousand credits.


- Rubayyat of Omar Khayyam, but it is a shoddy translation :(
User avatar
Errhile
 
Posts: 3758
Joined: July 14th, 2014, 4:42 pm
Location: Szczecin, Poland
Has liked: 1820 times
Been liked: 413 times

Re: Malowanie - noworoczny motywator

by KędzioR_vo » January 3rd, 2018, 3:00 pm

Motywatory malarskie z reguły popieram, acz haracz za nie wymalowane figurki to przesada IMO :P
No i dla mnie 1 figurka w miesiąc to niemało. Gdybym dał radę wymazać tuzin miniatur w rok to byłoby to mój najlepszy wynik od kilku lat. Niestety.
A jako, że niedawno zacząłem mazać kilka czołgów na raz, a dodatkowo działam konstrukcyjnie nad kolejnymi Infinitkami, to tym bardziej nie widzę opcji skończenia czegoś w miesiąc i - przynajmniej na razie - nie będę dołączał do Waszej zabawy.
Może jak się ogarnę nieco bardziej.


PozdRawiam
I hunt.
You run.


WarCor w Trójmieście - kontaktuj się w kwestii gier i nauki zasad.
User avatar
KędzioR_vo
 
Posts: 1773
Joined: May 9th, 2015, 9:22 am
Has liked: 168 times
Been liked: 232 times

Re: Malowanie - noworoczny motywator

by Wojciech » January 3rd, 2018, 5:34 pm

Ja... spojrzałem na półkę z figurkami, tzn na szafę, na te figurki co tam stoją nie pomalowane od letko 12-15 lat, na te nie rozpakowane blistery, na te kartony pełne czołgów kosmicznych wilków, elfich łuczników, prób robienia jakiś budynków... jeszcze w pawlaczu dwa kartony, no i w piwnicy nigdy nie skończona makieta... TAKI MAM ZAPAŁ!

To miło, że jest na tym świecie ktoś jeszcze kto ma odważne (bardzo) postanowienie noworoczne by malować choć jedną figurkę na miesiąc :)

Czy w tym konkursie można jakoś łączyć rożne opcje, np to że pomalowałem portki i naramienniki czterem Moratom daje mi np 50% jednej figurki? ;)

No nie ma co marudzić, trzeba wyciągnąć pędzle, farby... no i znaleźć jakiś godny model!

Do systemu motywacyjnego kupowania figurek nie staję, bo mógłbym dostać ostro po kieszeni ;P ale przyjmuje wyzwanie w zakresie samego malowania jednej przynajmniej na miesiąc.
User avatar
Wojciech
 
Posts: 426
Joined: January 26th, 2016, 8:08 pm
Location: Czarne Błota
Has liked: 42 times
Been liked: 26 times

Re: Malowanie - noworoczny motywator

by Narrander » January 3rd, 2018, 5:37 pm

Jako biednego uczniaka nie będzie mnie na stać na fundowanie blistrów, więc co najwyżej będę mógł dla funu (i lawiny krytyki) przesyłać zdjęcia. Aczkolwiek z wymalowaniem choć jednego modelu na miesiąc (grudzień ekhem) nie mam zasadniczo problemu (choć nie zawsze jest to model do infinity). Robię sobie nawet listę na której zapisuje swoje tfory zmalowane podczas roku z podziałem na miesiące XD

Tak czy inaczej - fajny pomysł!
All is well that's max well
User avatar
Narrander
 
Posts: 917
Joined: May 9th, 2015, 12:53 pm
Has liked: 118 times
Been liked: 38 times
  • Website

Re: Malowanie - noworoczny motywator

by Usashi » January 3rd, 2018, 8:58 pm

Każda motywacja dobra, nie biorących udział bezpośrednio w wyzwaniu też witamy i wspieramy moralnie i zachęcam do wrzucania fotek z realizacji celu na dany miesiąc ;)

KędzioR_vo wrote:Motywatory malarskie z reguły popieram, acz haracz za nie wymalowane figurki to przesada IMO :P


Tak jak pisałem ma to być motywator do malowania, a nie do kupowania modeli innym. Świadomość, że w razie braku tej jednej figurki, trzeba wydać te 35 zł na kogoś innego, może mocno wpłynąć na motywację i zagęścić ruchy pędzlem ;) Tak podejrzewam, bo nigdy tego nie testowałem, ale idea wydaje się sensowna.

Wojciech wrote:Ja... spojrzałem na półkę z figurkami, tzn na szafę, na te figurki co tam stoją nie pomalowane od letko 12-15 lat, na te nie rozpakowane blistery, na te kartony pełne czołgów kosmicznych wilków, elfich łuczników, prób robienia jakiś budynków... jeszcze w pawlaczu dwa kartony, no i w piwnicy nigdy nie skończona makieta... TAKI MAM ZAPAŁ!


Ja też miałem taki zapał i po ponad 20 latach granie w whf a potem w wh40, spojrzawszy na kupę niezłożonych modeli, i dwie armie do pomalowania, o makietach nie wspominając, stwierdziłem, że w życiu tego nie pomaluję i sprzedałem wszystko w cholerę. ;) Ponieważ liczby modeli do YJ na biurku oscyluje już koło 50, czas coś z tym zrobić bo skończę jak z 40dziestką.

KreoL wrote:Why not :)

Minumum plan styczeń: myślę, że skończyć mavericka, podkład zrobiony i położony podstawowy zioleony na motorze , od pół roku nie ruszony.


Cieszę się, że ktoś podjął rękawicę :P To łącznie z moim znajomym będzie nas 3. Ja na styczeń deklaruję dokończyć hsiena, maźniętego aero, z kolorem podstawowym na reszcie i częściowo pomalowaną jedną nogą w ramach testu malowania czarnej zbroi ;) Biedak zbiera już kurz od początku listopada...
User avatar
Usashi
 
Posts: 738
Joined: May 9th, 2015, 1:25 pm
Has liked: 91 times
Been liked: 105 times

Re: Malowanie - noworoczny motywator

by Godeyes » January 5th, 2018, 10:13 am

Idea ogolnie fajna ale ja jeszcze troche sie wstrzymam. byc moze pisalbym sie od przyszlego miesiaca.
Na dzien dzisiejszy skonczylem malowac wszystkie tereny (pelny stol) i aktualnie sklejam/konwertuje/podstawkuje modele. Jak to ogarne (moze uda sie w 2 tyg) to biore sie za malowanie ;)

Pozdro dziubasy
weryfikuje.pl
Image
User avatar
Godeyes
 
Posts: 296
Joined: May 10th, 2015, 12:47 pm
Location: 3-miasto
Has liked: 0 time
Been liked: 18 times

Re: Malowanie - noworoczny motywator

by KędzioR_vo » January 8th, 2018, 8:15 pm

GodEyes, fajnie, że tereny wymalowałeś :)

A ja przemyślałem sprawę tych wyzwań malarskich. W tym roku czeka mnie duży remont mieszkania, który mocno zmieni moje miejsce pracy, acz do niego jeszcze na pewno kilka miesięcy mam. I jeśli nikomu by nie przeszkadzało nieco zmienić zamysł formuły tematu, to zgłosiłbym pluton amerykański do TANKS - 6 pojazów na ok. 3 miesiące ;) Czyli do 05.04.2018r. :P

Na razie są zapodkładowane, ale będę je malował grupowo i w miesiąc nie mam szans, a w 3 może i dam radę.

A jeśli się nie wyrobię, zafunduję blister osobie, która do tego czasu wymaluje najwięcej figurek "w tym temacie" :) W razie remisu zdecyduje estetyka modeli.

Myślę, że układ dobry ;)


PozdRawiam


P.S. Jeśli spełnię to wyzwanie, to kolejne może być jeszcze większe - i Druzowe ;)
I hunt.
You run.


WarCor w Trójmieście - kontaktuj się w kwestii gier i nauki zasad.
User avatar
KędzioR_vo
 
Posts: 1773
Joined: May 9th, 2015, 9:22 am
Has liked: 168 times
Been liked: 232 times

Re: Malowanie - noworoczny motywator

by Narrander » January 8th, 2018, 8:28 pm

Ja do końca stycznia planuje skończyć dwa modele prezentowe (jeden już finito) i fidaya.
Od lutego ruszam już z kopyta z czymś ciekawszym ;)
Stay tuned!
All is well that's max well
User avatar
Narrander
 
Posts: 917
Joined: May 9th, 2015, 12:53 pm
Has liked: 118 times
Been liked: 38 times
  • Website

Re: Malowanie - noworoczny motywator

by Usashi » January 8th, 2018, 9:12 pm

Cieszy mnie ogólny entuzjazm. :D

Ja dziś też w końcu uruchomiłem pędzel i pomaziałem trochę hsiena. Będę malować takimi żabimi skokami, pewnie akurat, żeby skończyć do końca miesiąca. Może w międzyczasie wymyślę, czy płaszcz zostanie brązowy, czy jednak go na jadeitowy dziabnać. Eh, decyzje ;)
User avatar
Usashi
 
Posts: 738
Joined: May 9th, 2015, 1:25 pm
Has liked: 91 times
Been liked: 105 times

Re: Malowanie - noworoczny motywator

by KreoL » January 8th, 2018, 10:05 pm

Moje foto przed :) Też troche dziś pomalowałem. Ogólnie faktycznie motywator działa ;)

Image

Image
Myrmidon Warcore
User avatar
KreoL
 
Posts: 602
Joined: May 10th, 2015, 5:47 pm
Has liked: 40 times
Been liked: 141 times

Re: Malowanie - noworoczny motywator

by Narrander » January 9th, 2018, 4:44 pm

Jak wy to robicie z tymi częściami metalowymi na już malowanym modelu? Podkładujecie to pędzla czy w ogóle? Jaki jest sekret?
All is well that's max well
User avatar
Narrander
 
Posts: 917
Joined: May 9th, 2015, 12:53 pm
Has liked: 118 times
Been liked: 38 times
  • Website

Re: Malowanie - noworoczny motywator

by Wojciech » January 9th, 2018, 7:40 pm

Chodzi Ci o tą niepomalowaną część Mavericka? Myślisz, że to tak specjalnie? Ja myślałem, że Kreolowi się skoczyła czarna farbka... albo trzymał za główkę... ja trzymam za podstawkę. Hmm...

Ale motywator działa! Położyłem podkład na 4 figurki, takie tam z przed roku i półtora i to mi dało wystarczającą wymówkę by zamówić 10 następnych :P Teraz presja już tylko rośnie!
User avatar
Wojciech
 
Posts: 426
Joined: January 26th, 2016, 8:08 pm
Location: Czarne Błota
Has liked: 42 times
Been liked: 26 times

Re: Malowanie - noworoczny motywator

by Bananovitch » January 10th, 2018, 12:38 pm

You have my axe. Zgłaszam Ghulamkę.
Pięciogwiazdkowy troll forumowy.

Samuraj bez miecza jest niczym samuraj z mieczem- tylko nie ma miecza.
User avatar
Bananovitch
 
Posts: 1415
Joined: May 10th, 2015, 10:52 am
Location: Koszalin/Wolne Miasto
Has liked: 136 times
Been liked: 104 times

Re: Malowanie - noworoczny motywator

by KreoL » January 10th, 2018, 1:04 pm

Narrander wrote:Jak wy to robicie z tymi częściami metalowymi na już malowanym modelu? Podkładujecie to pędzla czy w ogóle? Jaki jest sekret?


Myślałem malować motor osobno, ale potem przykleiłem babeczkę. Maluję ręcznie podkład. Ale nie polecam tego, ogólnie to kwestia szybkości i lenistwa, że nie chce mi się najpierw podkładować z puszki i potem ręcznie ;)
Myrmidon Warcore
User avatar
KreoL
 
Posts: 602
Joined: May 10th, 2015, 5:47 pm
Has liked: 40 times
Been liked: 141 times

Re: Malowanie - noworoczny motywator

by Pierzasty » January 10th, 2018, 3:16 pm

Zgłaszam 5 odalisek. Jak dam ciała, to wyślę blisterek komuś z pomalowańców :v:
User avatar
Pierzasty
 
Posts: 2185
Joined: January 4th, 2013, 10:23 pm
Location: Warsaw, Poland
Has liked: 0 time
Been liked: 220 times

Re: Malowanie - noworoczny motywator

by kashper » January 11th, 2018, 8:14 am

Ha wreszcie po miesiącu odwyku na forum, zaczęło i dla mnie działać. Ostatnio mam mega lenia na malowanie i nic w tym temacie nie robię. Nie jestem pewien czy mam 12 niepomalowanych figurek do PanO - ale jeśli mam to tyle właśnie zgłaszam :D. Ew uzupełnię figurkami z innego systemu ;). Na początek nowy starter Acontecimento.
User avatar
kashper
 
Posts: 520
Joined: May 9th, 2015, 10:06 am
Has liked: 0 time
Been liked: 47 times

Re: Malowanie - noworoczny motywator

by KreoL » January 11th, 2018, 8:27 am

kashper wrote:Ha wreszcie po miesiącu odwyku na forum, zaczęło i dla mnie działać. Ostatnio mam mega lenia na malowanie i nic w tym temacie nie robię. Nie jestem pewien czy mam 12 niepomalowanych figurek do PanO - ale jeśli mam to tyle właśnie zgłaszam :D. Ew uzupełnię figurkami z innego systemu ;). Na początek nowy starter Acontecimento.


Na styczeń? ;)
Myrmidon Warcore
User avatar
KreoL
 
Posts: 602
Joined: May 10th, 2015, 5:47 pm
Has liked: 40 times
Been liked: 141 times

Re: Malowanie - noworoczny motywator

by kashper » January 11th, 2018, 11:05 am

Buahaha. Zabawne ;). Raczej odnosiłem się do tego co pisali moi przedmówcy, jak to ciężko pomalować 1 figurkę/miesiąc. Nie mam pomysłu co będę malował, więc po prostu zgłaszam po kolei 12 figurek PanO. Zaczynam od startera, więc jeśli potrzebne jest doprecyzowanie, to jednego z regularsów - pewnie snajper.

EDIT
Ew. czy jak pomaluję w styczniu 12, to mogę do końca roku nic nie malować? :P...
/EDIT
User avatar
kashper
 
Posts: 520
Joined: May 9th, 2015, 10:06 am
Has liked: 0 time
Been liked: 47 times

Re: Malowanie - noworoczny motywator

by KreoL » January 11th, 2018, 11:50 am

kashper wrote:EDIT
Ew. czy jak pomaluję w styczniu 12, to mogę do końca roku nic nie malować? :P...
/EDIT


To znaczy, że w lutym możesz przynajmniej kolejne 12 ;)
Myrmidon Warcore
User avatar
KreoL
 
Posts: 602
Joined: May 10th, 2015, 5:47 pm
Has liked: 40 times
Been liked: 141 times

Re: Malowanie - noworoczny motywator

by kashper » January 11th, 2018, 12:35 pm

KreoL wrote:To znaczy, że w lutym możesz przynajmniej kolejne 12 ;)
Nie chciałbym w takim razie spowodować byście się nastawiali na zbyt dużo i będę wrzucał po 1 zdjęciu miesięcznie ;).
User avatar
kashper
 
Posts: 520
Joined: May 9th, 2015, 10:06 am
Has liked: 0 time
Been liked: 47 times

Re: Malowanie - noworoczny motywator

by KreoL » January 11th, 2018, 12:45 pm

kashper wrote:
KreoL wrote:To znaczy, że w lutym możesz przynajmniej kolejne 12 ;)
Nie chciałbym w takim razie spowodować byście się nastawiali na zbyt dużo i będę wrzucał po 1 zdjęciu miesięcznie ;).


Leć na jakość nie na ilość ;)
Myrmidon Warcore
User avatar
KreoL
 
Posts: 602
Joined: May 10th, 2015, 5:47 pm
Has liked: 40 times
Been liked: 141 times

Re: Malowanie - noworoczny motywator

by kashper » January 12th, 2018, 9:21 pm

Przejrzałem co tutaj sobie grzecznie czeka na pomalowanie i trochę tego jest
Starter Acont - 6 modeli, z tego 3 mają na sobie podkład, 3 czyste
Beyond Icestorm + BH - 4 modele czyste
Order Sergeanci + Auxbot - 4 modele
Teucer, Miranda

To bym chciał minimum pomalować, mam nadzieję, że uda się więcej.
User avatar
kashper
 
Posts: 520
Joined: May 9th, 2015, 10:06 am
Has liked: 0 time
Been liked: 47 times

Re: Malowanie - noworoczny motywator

by Bananovitch » January 13th, 2018, 3:47 pm

Image
Skończona.
Pięciogwiazdkowy troll forumowy.

Samuraj bez miecza jest niczym samuraj z mieczem- tylko nie ma miecza.
User avatar
Bananovitch
 
Posts: 1415
Joined: May 10th, 2015, 10:52 am
Location: Koszalin/Wolne Miasto
Has liked: 136 times
Been liked: 104 times

Re: Malowanie - noworoczny motywator

by Nuada Airgetlam » January 14th, 2018, 4:45 am

Bananovitch wrote:Image
Skończona.

Użyj Imgur, a nie photobucketa, bo nie działa.
Threefold Brush Studio - commission painting services. Cheap! Fast! Gorgeous! (pick two ;)). We ship our works worldwide.
User avatar
Nuada Airgetlam
 
Posts: 133
Joined: October 18th, 2015, 1:09 am
Has liked: 0 time
Been liked: 20 times

Re: Malowanie - noworoczny motywator

by Usashi » January 14th, 2018, 10:56 am

Bananovitch wrote:Image
Skończona.


Sprytnie Banan, sprytnie. Niby, że skończona, ale nic nie widać :P
User avatar
Usashi
 
Posts: 738
Joined: May 9th, 2015, 1:25 pm
Has liked: 91 times
Been liked: 105 times

Re: Malowanie - noworoczny motywator

by Bananovitch » January 14th, 2018, 12:40 pm

Mi się wyświetla normalnie, dziwne...

Image

Teraz?
Pięciogwiazdkowy troll forumowy.

Samuraj bez miecza jest niczym samuraj z mieczem- tylko nie ma miecza.
User avatar
Bananovitch
 
Posts: 1415
Joined: May 10th, 2015, 10:52 am
Location: Koszalin/Wolne Miasto
Has liked: 136 times
Been liked: 104 times

Re: Malowanie - noworoczny motywator

by Narrander » January 14th, 2018, 12:56 pm

Mini prezent już na biurku osoby osoby obdarowanej:
Image

Zdjęcie nie ja robiłem. Lepsze (może) będą później...

Pzdr.

P.S. - Bana, Ty to za mało masz tych armii :P
All is well that's max well
User avatar
Narrander
 
Posts: 917
Joined: May 9th, 2015, 12:53 pm
Has liked: 118 times
Been liked: 38 times
  • Website

Re: Malowanie - noworoczny motywator

by Bananovitch » January 14th, 2018, 1:04 pm

Jak wrócę to robię wyprz ;) zostawię sobie dwie. Lub trzy
Pięciogwiazdkowy troll forumowy.

Samuraj bez miecza jest niczym samuraj z mieczem- tylko nie ma miecza.
User avatar
Bananovitch
 
Posts: 1415
Joined: May 10th, 2015, 10:52 am
Location: Koszalin/Wolne Miasto
Has liked: 136 times
Been liked: 104 times

Next

Post a reply
49 posts • Page 1 of 2 • 1, 2

Return to Trójmiasto

  • Board index
  • The team • Delete all board cookies • All times are UTC [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

Contact Us

contactdatasphere@gmail.com
 

View new posts

  • Re: Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - kwiecień 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - kwiecień 2026 by kashper
  • Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
Designed by RocketTheme
Reset
  • Data Sphere
  • Corvus Belli