• Blog
  • Board index
  • FAQ
  • Register
  • Login
Board indexRegional ForumsEuropePolandPytania i dyskusja o zasadach
  • Search
  • Print view

Problem z impetem i liczeniem rozkazow

Rules Discussion

Moderators: Alkasyn, SamboR

Post a reply
10 posts • Page 1 of 1

Problem z impetem i liczeniem rozkazow

by Konuhageruke » January 9th, 2017, 7:29 am

Ave
Makaul jest regular impetus. Zaczynam ture, ale potrzebuje rozkazu impetus a Makaul jest w triadzie, gdzie impet się nie liczy. Jak wyciągnąć Makaula z triady, by w fazie impetow miał już rozkaz?
Na pewno można przenieść do innej grupy, bo to się robi przed liczeniem rozkazów. Czy sa inne metody?
Konuhageruke
 
Posts: 566
Joined: May 9th, 2015, 4:03 pm
Has liked: 2 times
Been liked: 64 times

Re: Problem z impetem i liczeniem rozkazow

by Venator » January 9th, 2017, 8:48 am

Konuhageruke wrote:Ave
Makaul jest regular impetus. Zaczynam ture, ale potrzebuje rozkazu impetus a Makaul jest w triadzie, gdzie impet się nie liczy. Jak wyciągnąć Makaula z triady, by w fazie impetow miał już rozkaz?
Na pewno można przenieść do innej grupy, bo to się robi przed liczeniem rozkazów. Czy sa inne metody?

Nie wiadomo mi o innych.
Przenoszenie modeli odbywa się przed zliczaniem rozkazów, które się odbywa przed ruchem modeli także nie wyrzucisz go inaczej z linku.
User avatar
Venator
 
Posts: 477
Joined: July 15th, 2014, 1:56 pm
Has liked: 0 time
Been liked: 99 times

Re: Problem z impetem i liczeniem rozkazow

by Narrator » January 9th, 2017, 9:27 am

Możesz w dowolnym momencie link rozerwać za darmo, nawet przed fazą Impeteus. Problem w tym, że wtedy cały link znika.
"In the Active Turn and in the Reactive Turn, a Fireteam is automatically cancelled in the following cases:[...]
-The Fireteam can be cancelled voluntarily by the player, with no expenditure of Orders or Command Tokens."
User avatar
Narrator
 
Posts: 899
Joined: June 6th, 2015, 10:33 pm
Has liked: 147 times
Been liked: 76 times

Re: Problem z impetem i liczeniem rozkazow

by Freezyone » January 9th, 2017, 10:54 am

Możesz rozerwać link przed fazą Impet, ale nic Ci to nie da, bo rozkazy są już policzone, czyli tego Impeta w tej turze już nie dostaniesz..
User avatar
Freezyone
 
Posts: 193
Joined: May 15th, 2015, 10:52 am
Has liked: 51 times
Been liked: 3 times

Re: Problem z impetem i liczeniem rozkazow

by Konuhageruke » January 9th, 2017, 11:32 am

No właśnie wg opisu kolejności gry jest: sprawdzanie retreat, sprawdzanie lol, liczenie rozkazów. Jedynie przenoszenie między grupami można wykonać przed liczeniem rozkazów...
Dlatego nie wiem czy w dowolnym momencie rozbicie grupy oznacza również "przed fazą liczenia".
Konuhageruke
 
Posts: 566
Joined: May 9th, 2015, 4:03 pm
Has liked: 2 times
Been liked: 64 times

Re: Problem z impetem i liczeniem rozkazow

by Venator » January 9th, 2017, 11:51 am

Konuhageruke wrote:No właśnie wg opisu kolejności gry jest: sprawdzanie retreat, sprawdzanie lol, liczenie rozkazów. Jedynie przenoszenie między grupami można wykonać przed liczeniem rozkazów...
Dlatego nie wiem czy w dowolnym momencie rozbicie grupy oznacza również "przed fazą liczenia".

No właśnie moim zdaniem nie możesz go rozwiązać pomiędzy turami, a preperation step to taki moment.
Masz wypisane w nim co robisz.
User avatar
Venator
 
Posts: 477
Joined: July 15th, 2014, 1:56 pm
Has liked: 0 time
Been liked: 99 times

Re: Problem z impetem i liczeniem rozkazow

by Narrator » January 9th, 2017, 11:56 am

Można rozerwać w dowolnym momencie tury, czyli przed Retreat! check, który jest na samym początku, przed LoL check i liczeniem rozkazów. Wtedy Impetus jest odpalany.
User avatar
Narrator
 
Posts: 899
Joined: June 6th, 2015, 10:33 pm
Has liked: 147 times
Been liked: 76 times

Re: Problem z impetem i liczeniem rozkazow

by Pierzasty » January 9th, 2017, 4:59 pm

Narrator wrote:Można rozerwać w dowolnym momencie tury, czyli przed Retreat! check, który jest na samym początku, przed LoL check i liczeniem rozkazów. Wtedy Impetus jest odpalany.

Zadam pytanie pomocnicze: czy możesz w turze reaktywnej rozbić swój link gdy żaden z twoich modeli nie ma LOF/ZOC/HackingRange do przeciwnika (czyli absolutnie żadnej możliwości ARO)?

(to nie jest pytanie retoryczne, sam chciałbym wiedzieć)
User avatar
Pierzasty
 
Posts: 2185
Joined: January 4th, 2013, 10:23 pm
Location: Warsaw, Poland
Has liked: 0 time
Been liked: 220 times

Re: Problem z impetem i liczeniem rozkazow

by Narrator » January 9th, 2017, 5:24 pm

Sam mam teraz taką rozkminę, bo zapis mówi bezpośrednio "TAK". To byłoby np. pomocne przeciw EVO od CA, które może izolować osoby i rozrywać linki.
User avatar
Narrator
 
Posts: 899
Joined: June 6th, 2015, 10:33 pm
Has liked: 147 times
Been liked: 76 times

Re: Problem z impetem i liczeniem rozkazow

by Konuhageruke » January 9th, 2017, 6:54 pm

W hsn3 jest zapis, że gracz może w rozbić fireteam bez kosztu w dowolnym momencie u jest to podpunkt do zasad anulacji fireteam gdzie jest "In actrive or reactive".

Idąc tym rozumowaniem to rozbić można w dowolnym momencie np, po wydanym 1 shorcie przeciwnika,przed deklaracja ARO. Przed i po liczeniu rozkazów.
Chyba trzeba nowego punktu w faq żeby nie było wątpliwości.
Konuhageruke
 
Posts: 566
Joined: May 9th, 2015, 4:03 pm
Has liked: 2 times
Been liked: 64 times


Post a reply
10 posts • Page 1 of 1

Return to Pytania i dyskusja o zasadach

  • Board index
  • The team • Delete all board cookies • All times are UTC [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
cron

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

Contact Us

contactdatasphere@gmail.com
 

View new posts

  • Re: Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - kwiecień 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - kwiecień 2026 by kashper
  • Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
Designed by RocketTheme
Reset
  • Data Sphere
  • Corvus Belli