• Blog
  • Board index
  • FAQ
  • Register
  • Login
Board indexRegional ForumsEuropePolandPytania i dyskusja o zasadach
  • Search
  • Print view

Biotechvore - Confused Deployment VS Camo Markers

Rules Discussion

Moderators: Alkasyn, SamboR

Post a reply
5 posts • Page 1 of 1

Biotechvore - Confused Deployment VS Camo Markers

by Maniac » August 14th, 2018, 10:02 am

Na najbliższych MP ma być ten scenariusz, więc po rozłożeniu na czynniki pierwsze mam z nim mały dylemat, a konretnie z zapisem:

Confused Deployment. Any trooper using a Special Skill to
deploy outside their Deployment Zone must make a PH-3
Roll. If the player fails the roll, the trooper will be deployed
anywhere his Deployment Zone. Special Skills, pieces of
Equipment, or rules that apply any PH or WIP Roll to deploy
must replace it with this roll. Any MOD applied to the
Deployment by a Special Skill, piece of Equipment, or rule
will be added to this roll.


Zagrałem ten scenariusz w życiu ledwo kilka razy i zawsze "się grało" tak, że Infiltrator z Camo tracił Camo jak nie zdawał rzutu. Ale jak to w życiu bywa "tak się gra" różni się często od "grania dobrze, z zasadami", co wielu z nas pewnie zna w naszej ukochanej grze :D

TLTR:
Na podstawie powyższego opisu nie wynika wcale to, że tracisz camo jak nie zdasz rzutu (mowa o zwykłej infiltracji). Jedyne, do czego można się przyczepić to If the player fails the roll, the trooper will be deployed
anywhere his Deployment Zone
. Ale często w zasadach jest używane sformułowanie"Trooper with ch:camouflage", więc wcale nie musiało pojawić się tutaj słowo Marker, tym bardziej, że kontekst dotyczy głównie deploymentu poza DZ, a nie camo jako takiego.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat i - co najwazniejsze - jak gramy na MP? :D
User avatar
Maniac
 
Posts: 99
Joined: May 18th, 2016, 4:59 pm
Has liked: 34 times
Been liked: 46 times

Re: Biotechvore - Confused Deployment VS Camo Markers

by Alkasyn » August 14th, 2018, 10:19 am

W/g mnie to głupia interpretacja, natomiast możliwa do wyciągnięcia z zasad. Po hiszpańsku jest podobnie, bo też dzisiaj analizowaliśmy to z Konu.
Warcor for Warsaw, Data Sphere Blogger
Interested in Global Infinity Locales? - Check out my Blog
User avatar
Alkasyn
 
Posts: 1337
Joined: August 4th, 2014, 9:42 am
Has liked: 1 time
Been liked: 214 times

Re: Biotechvore - Confused Deployment VS Camo Markers

by Pyra » August 14th, 2018, 10:43 am

Chciałbym zauważyć, że nie każdy model z infiltracją posiada kamuflaż, więc z tego chyba wynika zapis, że trooper.

Natomiast w tej zasadzie nie ma żadnego odniesienia do zachowania kamuflażu tylko do wystawiania się w kontakcie z board's edge.

Jeszcze jest kwestia, tego jak model z zasadą np. Infiltrate Level 1. Infiltration ją wykorzystuje. Czy np. w Option A (wystawką do połowy stołu) nie zdając roll'u Confused Deployment model zachowuje camo w przeciwieństwie do sytuacji z Option B (wystawka na połowie przeciwnika) gdy istnieje ryzyko utraty camo wynikające z oblania Infiltration Roll.
User avatar
Pyra
 
Posts: 36
Joined: December 6th, 2017, 11:04 pm
Has liked: 7 times
Been liked: 15 times

Re: Biotechvore - Confused Deployment VS Camo Markers

by leigabar » August 14th, 2018, 11:18 am

Według IJW nie traci cammo i to tyle jeśli chodzi o jakiekolwiek klaryfikacje.

B.R.
L.
leigabar
 
Posts: 94
Joined: May 15th, 2015, 2:22 am
Has liked: 34 times
Been liked: 26 times

Re: Biotechvore - Confused Deployment VS Camo Markers

by Mroowkojad » August 15th, 2018, 8:48 pm

Według mnie ten zapis odnosi się wyłącznie do wystawiania figurek. Czyli do: forward deployment, infiltracji, impersonatorów, mechanised deployment i spadochroniarzy. Wszystkie jednostki, które chcemy wystawić poza swoim deploymentem muszą w momencie wystawienia wykonać rzut na PH - 3, a jeżeli nie wyjdzie rzut, to wystawiamy je w naszym deploymencie. Jeżeli mają jakieś bonusy (+3 za superior infiltration, albo - 3 za hacked transport) to te bonusy dodajemy do rzutu. Po wystawieniu figurki ta zasada przestaje nas interesować, a więc nie ma wpływu na camouflage. Co więcej, nawet jeżeli nasz infiltrator nie zda testu i wystawiamy go w naszym deploymencie, to możemy go wystawić jako camo marker.
ALEPH - for greater good of all Humanity
User avatar
Mroowkojad
 
Posts: 61
Joined: December 2nd, 2015, 3:52 pm
Location: Warszawa, Poland
Has liked: 6 times
Been liked: 16 times


Post a reply
5 posts • Page 1 of 1

Return to Pytania i dyskusja o zasadach

  • Board index
  • The team • Delete all board cookies • All times are UTC [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
cron

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

Contact Us

contactdatasphere@gmail.com
 

View new posts

  • Re: Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - kwiecień 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - kwiecień 2026 by kashper
  • Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
Designed by RocketTheme
Reset
  • Data Sphere
  • Corvus Belli