Confused Deployment. Any trooper using a Special Skill to
deploy outside their Deployment Zone must make a PH-3
Roll. If the player fails the roll, the trooper will be deployed
anywhere his Deployment Zone. Special Skills, pieces of
Equipment, or rules that apply any PH or WIP Roll to deploy
must replace it with this roll. Any MOD applied to the
Deployment by a Special Skill, piece of Equipment, or rule
will be added to this roll.
Zagrałem ten scenariusz w życiu ledwo kilka razy i zawsze "się grało" tak, że Infiltrator z Camo tracił Camo jak nie zdawał rzutu. Ale jak to w życiu bywa "tak się gra" różni się często od "grania dobrze, z zasadami", co wielu z nas pewnie zna w naszej ukochanej grze
TLTR:
Na podstawie powyższego opisu nie wynika wcale to, że tracisz camo jak nie zdasz rzutu (mowa o zwykłej infiltracji). Jedyne, do czego można się przyczepić to If the player fails the roll, the trooper will be deployed
anywhere his Deployment Zone. Ale często w zasadach jest używane sformułowanie"Trooper with ch:camouflage", więc wcale nie musiało pojawić się tutaj słowo Marker, tym bardziej, że kontekst dotyczy głównie deploymentu poza DZ, a nie camo jako takiego.
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat i - co najwazniejsze - jak gramy na MP?