• Blog
  • Board index
  • FAQ
  • Register
  • Login
Board indexRegional ForumsEuropePolandNowości i dyskusja o systemie
  • Search
  • Print view

Nowości lipiec 2015

News and Rumours/General Discussion

Moderators: Alkasyn, SamboR

Post a reply
189 posts • Page 1 of 7 • 1, 2, 3, 4, 5 ... 7

Nowości lipiec 2015

by Pierzasty » July 3rd, 2015, 11:28 am

Właśnie zauważyłem, że mamy nowy miesiąc a dyskusja nadal się toczy w starym.

Na razie wiemy tyle, że na jutro (bo 4 lipca) szykuje się coś sporego w klimacie USAriadny, jakiś "army pack", z sylwetek obstawiam zestaw starter sektorowy + DogWarrior + Antypoda + motorek. Teasery poniżej. (ed: wywaliłem i zmieniłem na foty figurek)

Najnowszy dodatek: LE GenCon Van Zant (patrz koniec posta)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Reskulpt Van Zanta, limitka dostępna za kupno/preorder podczas GenConu (jeśli będzie jak w poprzednich latach to pod koniec roku trafi do normalnej sprzedaży)

Image

Jeśli ktoś jest zainteresowany tradycyjnym gdybaniem statystycznym, w zeszłym miesiącu release'a nie dostały: :pano: :nomad: :aleph: :merc:
User avatar
Pierzasty
 
Posts: 2185
Joined: January 4th, 2013, 10:23 pm
Location: Warsaw, Poland
Has liked: 0 time
Been liked: 220 times

Re: Nowości lipiec 2015

by LukaszZelazek » July 3rd, 2015, 8:45 pm

Image
Professional Miniature Painter
My commission painting offer and more photos of my works can be found on: http://www.lukaszzelazek.com
My gallery on Data Sphere: viewtopic.php?f=12&t=3102&p=39278#p39278
LukaszZelazek
 
Posts: 106
Joined: March 4th, 2015, 8:31 pm
Has liked: 15 times
Been liked: 74 times

Re: Nowości lipiec 2015

by zia » July 4th, 2015, 7:29 am

Chce motorek i babke z warkoczami, reszte mozecie sobie zabrac ;p

Image
Infinity - Aleph S.S.S.S. / Jęcząca Falanga / USAriadna Ranger Force / Onyx
Bolt Action - US Army
SW Legion - Imperium
Fallout Wasteland Warfare
User avatar
zia
 
Posts: 470
Joined: May 9th, 2015, 7:48 am
Location: Jaworzno, Poland
Has liked: 0 time
Been liked: 31 times

Re: Nowości lipiec 2015

by Pietia » July 4th, 2015, 7:39 am

Wilkołak ma rewolwer w łapie? Rozmiar XXL? Oj ;)
Mało widać na tym zdjęciu, ale zapowiada się fajnie, choć pozy trochę statyczne i motor nudny :)
Image
We're not fighting to be heard
We just wanna watch you burn
User avatar
Pietia
 
Posts: 663
Joined: April 10th, 2013, 11:13 pm
Location: Kraków
Has liked: 20 times
Been liked: 80 times

Re: Nowości lipiec 2015

by zia » July 4th, 2015, 7:41 am

Image
Infinity - Aleph S.S.S.S. / Jęcząca Falanga / USAriadna Ranger Force / Onyx
Bolt Action - US Army
SW Legion - Imperium
Fallout Wasteland Warfare
User avatar
zia
 
Posts: 470
Joined: May 9th, 2015, 7:48 am
Location: Jaworzno, Poland
Has liked: 0 time
Been liked: 31 times

Re: Nowości lipiec 2015

by Arbiter Elegancji » July 4th, 2015, 7:54 am

Ten "army pack" to będzie normalnie w sprzedaży czy tylko na Genconie?

Czekam na lepsze foty ale jak na razie babaeczka z lornetą i komandos w kapeluszu na plus, na minus natomiast wyprostowany wilk i motocykl (przód; światła + owiewka wyglądają jak głowa robota).
User avatar
Arbiter Elegancji
 
Posts: 109
Joined: May 26th, 2015, 3:14 pm
Location: Warszawa
Has liked: 0 time
Been liked: 17 times

Re: Nowości lipiec 2015

by Equos » July 4th, 2015, 7:58 am

MIÓD! MIÓD! MIÓD!MIÓD! MIÓD! MIÓD!MIÓD! MIÓD! MIÓD!MIÓD! MIÓD! MIÓD!MIÓD! MIÓD! MIÓD!
Ariadna:
1291 pts/19 SWC/ 63 models W:9 D: 7 L:8
Morat Aggression Force
419 pts/ 10,5 SWC/ 23 models W:4 D:1 L:2
Nomads
165 points/ 1,5 SWC/ 7 models W:0 D:0 L:0
User avatar
Equos
 
Posts: 84
Joined: May 10th, 2015, 3:07 pm
Has liked: 0 time
Been liked: 3 times

Re: Nowości lipiec 2015

by LukaszZelazek » July 4th, 2015, 8:08 am

Początek filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=F_2jZBWoAbk

Piękne modele, w pełni rekompensują ostatnie mizerne lipcowe modele.
Last edited by LukaszZelazek on July 4th, 2015, 8:44 am, edited 1 time in total.
Professional Miniature Painter
My commission painting offer and more photos of my works can be found on: http://www.lukaszzelazek.com
My gallery on Data Sphere: viewtopic.php?f=12&t=3102&p=39278#p39278
LukaszZelazek
 
Posts: 106
Joined: March 4th, 2015, 8:31 pm
Has liked: 15 times
Been liked: 74 times

Re: Nowości lipiec 2015

by zia » July 4th, 2015, 8:15 am

Juz mowie ze odkupie Maverick na moto i bez od kogos chetnie :p
Infinity - Aleph S.S.S.S. / Jęcząca Falanga / USAriadna Ranger Force / Onyx
Bolt Action - US Army
SW Legion - Imperium
Fallout Wasteland Warfare
User avatar
zia
 
Posts: 470
Joined: May 9th, 2015, 7:48 am
Location: Jaworzno, Poland
Has liked: 0 time
Been liked: 31 times

Re: Nowości lipiec 2015

by Godeyes » July 4th, 2015, 8:58 am

Calkiem fajny ten starter.

Filmik i hype tez dobry zrobili. Zabraklo zolnierza z reka na piersi - to by sie dopiero amerykance posrali w majtasy :P
weryfikuje.pl
Image
User avatar
Godeyes
 
Posts: 296
Joined: May 10th, 2015, 12:47 pm
Location: 3-miasto
Has liked: 0 time
Been liked: 18 times

Re: Nowości lipiec 2015

by Hansolo » July 4th, 2015, 9:04 am

Spokojnie, jestem pewien że będzie to dostępne później w oddzielnych boxach (starter + motor + wilki). Tylko laska z warkoczami to "pre-order exclusive" (przy czym to jest Maverick bez motoru).

IMO modele fajne, ale szału nie ma. Typowy poziom CB - inne firmy mogą się uczyć, ale my już przywykliśmy i dla nas to po prostu 3/5 ;) Jakby ktoś sprzedawał kostki to chętnie kupię. A na razie czekam na Kozaków.

Godeyes:
Amerykanie i tak zaczną gównoburzę, bo:

- "przecież na Ariadnę polecieli Rangersi i NASA, więc czemu tu są Marines?" *
- ""Devil Dogs" to psy, ale głupi żart..." *
- "jeden koleś na kapelusz! OMG, robią sobie z nas żarty!!!"
- "czemu tak mało kobiet?!" **

* - o te dwa to już na serio jeden koleś na oficjalnym forum się pluł...
** - a o to to połowa oficjalnego forum pluje się regularnie co miesiąc
Last edited by Hansolo on July 4th, 2015, 9:38 am, edited 1 time in total.
I would take gameplay over authenticity for a science-fiction board game any day of the week.
User avatar
Hansolo
 
Posts: 1218
Joined: February 5th, 2013, 2:46 pm
Has liked: 5 times
Been liked: 162 times

Re: Nowości lipiec 2015

by Bananovitch » July 4th, 2015, 9:23 am

Yyyyy, wilkołaki wyglądają jak rzeźbione przez GW (tak, to jest obelga), motor niezły, panienka z lornetką, reszta... Jakby ktoś chciał sprzedać tą z lornetką to kupię. Dobrze, że się jednak nie zdecydowałem na USAriadnę, bym sobie w brodę pluł :P A tak to też spokojnie mogę czekać na Kozaków.

Czy mi się wydaje, czy ten koleś na środku trzyma w ręce bolt pistol? O.O
Pięciogwiazdkowy troll forumowy.

Samuraj bez miecza jest niczym samuraj z mieczem- tylko nie ma miecza.
User avatar
Bananovitch
 
Posts: 1415
Joined: May 10th, 2015, 10:52 am
Location: Koszalin/Wolne Miasto
Has liked: 136 times
Been liked: 104 times

Re: Nowości lipiec 2015

by Godeyes » July 4th, 2015, 9:34 am

Hansolo wrote:- "czemu tak mało kobiet?!" **

* - o te dwa to już na serio jeden koleś na oficjalnym forum się pluł...
** - a o to to połowa oficjalnego forum pluje się regularnie co miesiąc

A tu sie akurat nie dziwie :P
Laski w grach FTW !

@Banan
Kolejny malkontent ;)
weryfikuje.pl
Image
User avatar
Godeyes
 
Posts: 296
Joined: May 10th, 2015, 12:47 pm
Location: 3-miasto
Has liked: 0 time
Been liked: 18 times

Re: Nowości lipiec 2015

by Hansolo » July 4th, 2015, 9:37 am

Oj Banan, Banan, wilki to akurat standardowe CAD-owe wzory CB z amerykańskimi dodatkami ;)

A Minuteman ma nie bolt pistol, tylko dwa miotacze ognia.

I tak, szkoda że nie zrobili takiego packa dla Kozaków z okazji Dnia Zwycięstwa :P
I would take gameplay over authenticity for a science-fiction board game any day of the week.
User avatar
Hansolo
 
Posts: 1218
Joined: February 5th, 2013, 2:46 pm
Has liked: 5 times
Been liked: 162 times

Re: Nowości lipiec 2015

by KędzioR_vo » July 4th, 2015, 9:50 am

Na pierwszy rzut oka boli poza wilczka - wyprostowany z rewolwerem w łapie wygląda po prostu słabo.
Na szczęście reszta zapowiada się ciekawiej, Grunci ładni, Minuteman też, podobnie, jak Antypodek. Motocyklistka fajna.
Trochę drewnem czuć w pozach Foxtrota czy Maraudera, ale przy nich to nie taki problem, jak przy zwierzęcym psiaku ;)


PozdRawiam
I hunt.
You run.


WarCor w Trójmieście - kontaktuj się w kwestii gier i nauki zasad.
User avatar
KędzioR_vo
 
Posts: 1773
Joined: May 9th, 2015, 9:22 am
Has liked: 168 times
Been liked: 232 times

Re: Nowości lipiec 2015

by LukaszZelazek » July 4th, 2015, 9:58 am

Godeyes wrote:
Hansolo wrote:- "czemu tak mało kobiet?!" **

* - o te dwa to już na serio jeden koleś na oficjalnym forum się pluł...
** - a o to to połowa oficjalnego forum pluje się regularnie co miesiąc

A tu sie akurat nie dziwie :P
Laski w grach FTW !


Nie rozumiem o co chodzi z tą małą ilością kobiet, przecież w nowym zestawie jest 5 facetów i 5 kobiet, wreszcie mamy kobiece wilkołaczki hurrrra!!. (zasłonięte sutki na suczkach, poprzednie miały odsłoniętą klatę) :roll:
Professional Miniature Painter
My commission painting offer and more photos of my works can be found on: http://www.lukaszzelazek.com
My gallery on Data Sphere: viewtopic.php?f=12&t=3102&p=39278#p39278
LukaszZelazek
 
Posts: 106
Joined: March 4th, 2015, 8:31 pm
Has liked: 15 times
Been liked: 74 times

Re: Nowości lipiec 2015

by Bananovitch » July 4th, 2015, 9:58 am

Hansolo wrote:Oj Banan, Banan, wilki to akurat standardowe CAD-owe wzory CB z amerykańskimi dodatkami ;)



Drzewiej gobliny były brzydsze, krasnoludy bitniejsze a alkohol mocniejszy :P Krótko mówiąc- nie spodziewałem się, że CB wyda coś, co jest brzydsze od Moratów :P
Pięciogwiazdkowy troll forumowy.

Samuraj bez miecza jest niczym samuraj z mieczem- tylko nie ma miecza.
User avatar
Bananovitch
 
Posts: 1415
Joined: May 10th, 2015, 10:52 am
Location: Koszalin/Wolne Miasto
Has liked: 136 times
Been liked: 104 times

Re: Nowości lipiec 2015

by People_Hate_Me » July 4th, 2015, 10:32 am

Biorę całość :D dla mnie bomba :)
User avatar
People_Hate_Me
 
Posts: 135
Joined: May 13th, 2015, 8:11 am
Has liked: 0 time
Been liked: 12 times

Re: Nowości lipiec 2015

by costi » July 4th, 2015, 10:50 am

Strasznie statyczne pozy to wszystko ma... nudne wręcz.
Zestaw bardzo fajny, ale figurki nie wywołują u mnie nagłej chęci kupna.
costi
 
Posts: 546
Joined: February 5th, 2013, 5:16 pm
Has liked: 2 times
Been liked: 60 times

Re: Nowości lipiec 2015

by bajdur » July 4th, 2015, 11:21 am

Dla mnie wilki są fajne, od biedy może być foxtrot. Za cholerę za to nie pasują mi się pancerze na gruntach i "ohaio". Na koncept artach wyglądało to lepiej. Największa porażka to motor. Czemu nie dali czegoś jak na poniższych fotach? Statyczne pozy moim zdaniem to dobra odmiana, gdzie prawie każdy model w Ariadnie wygląda jakby brał udział w akcji
Attachments
awd-christini-450-high-ground-gear-21.jpg
0mmharl928301.jpg
User avatar
bajdur
 
Posts: 89
Joined: February 5th, 2013, 9:21 pm
Location: Warsaw, Poland
Has liked: 42 times
Been liked: 11 times

Re: Nowości lipiec 2015

by Gurney » July 4th, 2015, 12:07 pm

Motor zawiódł na całej linii wg. mnie - recon, ale chyba tylko po route 66 albo czymś podobnym... liczyłem, że będzie cross, który IMO miałby więcej sensu. Psowate wg. mnie słabe... tyle z marudzenia.

Reszta to bardzo solidny kolesie wyjęci z wojska i wg. mnie bardzo dobrze wyglądają, foxtror mi się szalenie podoba - po prostu oni nie powinni wzbudzać achów i ochów, ale podobać sie tym, którzy lubię militaria i to się CB udało.

Zaskoczył mnie brak SEALs - to dla podstawowy produkt US NAVY i po cichu liczyłem, że będzie jakiś koleś z płetwami.

Jeśli chodzi o mnie, to o kupnie lub nie przekonają mnie zasady, jak armia będzie miała coś fajnego do zaoferowania na poziomie gry, czego nie mają inne sektorówki, to wezmę.
User avatar
Gurney
 
Posts: 125
Joined: June 22nd, 2015, 6:50 am
Location: Torun/Poland
Has liked: 13 times
Been liked: 13 times

Re: Nowości lipiec 2015

by Ranger » July 4th, 2015, 12:16 pm

Zestaw fajny, co tu dużo mówić. Rangersi dość statyczni, ale widać te 3 ARM. Bardzo podoba mi się Marauder i z niecierpliwością czekam na zasady. Foxtrot w swoim kapeluszu jest po prostu swojski, a że ma fajne zasady i jest tani punktowo... :) Psy to w zasadzie poziom Antypodów, nie spodziewałem się niczego więcej. Minuteman nieco mnie zawiódł, ale kobieta na motorku z kolei miło zaskoczyła, także na piechotę (już widzę, jak ktoś kupi pudełko i będzie chciał się jej pozbyć :P). Jedyne co to jej pojazd, który jest, hmm, trochę specyficzny ;)

Pytanie tylko jaka cena...
Image
User avatar
Ranger
 
Posts: 469
Joined: May 9th, 2015, 2:44 pm
Location: Trójmiasto
Has liked: 39 times
Been liked: 76 times
  • Website

Re: Nowości lipiec 2015

by Gurney » July 4th, 2015, 12:58 pm

Dobra... jednak sobie poczekam na coś innego, z miliatariów wolę jednak Kazaków :D
User avatar
Gurney
 
Posts: 125
Joined: June 22nd, 2015, 6:50 am
Location: Torun/Poland
Has liked: 13 times
Been liked: 13 times

Re: Nowości lipiec 2015

by Pierzasty » July 4th, 2015, 1:09 pm

Widzieliśmy produkt. Moje reakcje:

+ wszystko technicznie wykonane zajeżaście, nie widzę szczególnie do czego miałbym się przyczepić
- od strony designerskiej: Grunt vs Minuteman vs to nowe HI (?) będzie się mi zdecydowanie mylić. I dlaczego kobieta Grunt ma zupełnie inny sprzęt, z tym kubraczkiem to się zastanawiałem co to za jednostka dopóki nie podpisali? :v: (ale przynajmniej nie ma już gołych boczków :roll: )
+ fajna inicjatywa z "army packiem" jak ktoś zaczyna grę od początku, mam nadzieję że nie będzie to jednak zastępstwem dla standardowych starterów, bo urośnie nam próg wejścia
+ fajnie że limitka jest raczej estetyczna i mało konieczna w grze
User avatar
Pierzasty
 
Posts: 2185
Joined: January 4th, 2013, 10:23 pm
Location: Warsaw, Poland
Has liked: 0 time
Been liked: 220 times

Re: Nowości lipiec 2015

by Alkasyn » July 4th, 2015, 1:26 pm

Poczekajcie na limitkę Genkonową, będzie jeszce o co płakać :)
Warcor for Warsaw, Data Sphere Blogger
Interested in Global Infinity Locales? - Check out my Blog
User avatar
Alkasyn
 
Posts: 1337
Joined: August 4th, 2014, 9:42 am
Has liked: 1 time
Been liked: 214 times

Re: Nowości lipiec 2015

by Maru » July 4th, 2015, 1:31 pm

jak by ktoś nie zauważył to laska z lornetka i Gruntka to ten sam model tylko lekko skonwertowany - czy jak kto woli "ten sam fantom"
co do judków -
Grunty - nie powalają ale fajny..... jak postawie na półce obok Hawzy to szansa na pomyłkę wysoka
Minutman - no wreszcie nie wygląda podejrzanie w kwestii pozy i płci (co niezmiena faktu że jest model w PO na podstawie którego go zrobili :P)
Foxtrot ... jakoś wolałem stare wzory nowy ani ziębi ani grzeje
Gość z HmG (czy cos . - ten obok Foxrota) to jest typowy "nie jestem Tank Hunterem"
Motorek - Sympatyczny tylko wygląda bardziej jak skuter ....... no dobrze na razie nie potrzebuje 10+ kumów :P
laska z latarka to mutacja Gruntki i starej Uxi ....
Wiewiurkołaki - czyli Amerykański Wiewiurkołak 2 ..... no Antypoda z Us przywieszka to nadal Antypoda nic nowego ... i Wyski Dog face czy Cameronian - to akurat fajne wygląda jak z kreskówki dla dzieci

Ale powaga wyglądają bardzo blisko HAQQ

Tereny - Fajne . kostki Fajne , - ciekawe na ile punktów to jest 200 ? 300?
w sumie bardziej chyba podobają mi sie tereny i dodatki .... :roll: bo pasują do QK .... tak samo jak do Ariadny ..

Poczekajcie na limitkę Genkonową, będzie jeszce o co płakać

a potem poczekajcie 6 miechów i kupcie ją w sklepie na legalu :P
Nothing is True, Everything is Permissible. ~~ Hasan bin Sabbah
why no banners on ?? img -___-'
User avatar
Maru
 
Posts: 639
Joined: January 16th, 2013, 2:16 am
Has liked: 0 time
Been liked: 48 times

Re: Nowości lipiec 2015

by Gurney » July 4th, 2015, 1:46 pm

albo uśmiechnijcie się do znajomych w USA ;)
User avatar
Gurney
 
Posts: 125
Joined: June 22nd, 2015, 6:50 am
Location: Torun/Poland
Has liked: 13 times
Been liked: 13 times

Re: Nowości lipiec 2015

by Wicher » July 4th, 2015, 2:17 pm

W zasadzie mam takie same odczucia jak Kędzior. Nie jest to niestety must have dla mnie, ale parę jednostek na pewno kupię, w szczególności gruntów i motorek. Czy tylko mi twarz Maraudera wydaje się ... dziwna? Taka 40kowa trochę. Ciekawi mnie za to, co za giwerę trzyma. Resculpt molotoka? Nowe mk12?
Wicher
 
Posts: 48
Joined: May 17th, 2015, 7:00 pm
Has liked: 4 times
Been liked: 0 time

Re: Nowości lipiec 2015

by Gurney » July 4th, 2015, 2:38 pm

wg. mnie jakaś wariacja feuerbacha
User avatar
Gurney
 
Posts: 125
Joined: June 22nd, 2015, 6:50 am
Location: Torun/Poland
Has liked: 13 times
Been liked: 13 times

Re: Nowości lipiec 2015

by Archelaos » July 4th, 2015, 2:42 pm

Generalnie zestaw na plus, jak bym zaczynał to pewnie wybrałbym ich a nie Haqq, bo mają ten "realny" klimat który bardzo mi się podoba.

Alkasyn wrote:Poczekajcie na limitkę Genkonową, będzie jeszce o co płakać :)


W zeszłym roku była dostępna w sklepie CB w czasie Genconu. Zrezygnowali z tej opcji?

Maru wrote:jak by ktoś nie zauważył to laska z lornetka i Gruntka to ten sam model tylko lekko skonwertowany - czy jak kto woli "ten sam fantom"


O ile to ten sam model 3D z małymi przeróbkami, to konwersja realnej figurki byłaby upierdliwa. Szczególnie dlatego. że trzeba by odciąć "kołnierz" pancerza gruntki unikając uszkodzenia reszty i zrobić nową głowę. Poza tym noga do przestawienia i wymiana ręki z bronią na lornetkę.
Możliwe, choć to sporo roboty.

Gdyby ktoś chciał się rozstać ze swoją limitką, chętnie przygarnę :D
Last edited by Archelaos on July 4th, 2015, 2:54 pm, edited 1 time in total.
Archelaos
 
Posts: 56
Joined: June 27th, 2014, 9:01 am
Has liked: 0 time
Been liked: 3 times

Next

Post a reply
189 posts • Page 1 of 7 • 1, 2, 3, 4, 5 ... 7

Return to Nowości i dyskusja o systemie

  • Board index
  • The team • Delete all board cookies • All times are UTC [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
cron

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

Contact Us

contactdatasphere@gmail.com
 

View new posts

  • Re: Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - kwiecień 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - kwiecień 2026 by kashper
  • Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
Designed by RocketTheme
Reset
  • Data Sphere
  • Corvus Belli