• Blog
  • Board index
  • FAQ
  • Register
  • Login
Board indexRegional ForumsEuropePolandNowości i dyskusja o systemie
  • Search
  • Print view

HMG, HMG Everywhere

News and Rumours/General Discussion

Moderators: Alkasyn, SamboR

Post a reply
21 posts • Page 1 of 1

HMG, HMG Everywhere

by Blaze » June 12th, 2015, 3:36 pm

Nie, ten temat nie bedzie tekstem żalu jakie to przegięte jest hmg i spitfire. Bardziej chodzilo mi o wywołanie dyskusji na temat rozpisek które ich nie uwzgledniaja i czy w obecnym "meta" nieuwzglednianie ich nie osłabia twoich szans na wygrywanie turnieju. Obecnie pracuje nad rozpiska oparta o combo ale podziele sie nia po moim niedzielnym turnieju oczywiscie jak sobie dobrze poradzi. :)
Plasma Terrain. New Terrain future https://www.facebook.com/plasmaterrainc ... 8/?fref=ts
User avatar
Blaze
 
Posts: 103
Joined: May 9th, 2015, 7:33 am
Location: Poznań
Has liked: 7 times
Been liked: 11 times

Re: HMG, HMG Everywhere

by zia » June 12th, 2015, 3:41 pm

Moja frakcja nie ma HMG..znaczy ma dwa - skoczek i dronka z TReac. Spitfire był fajny i moj ulubiony w 2ed, teraz jakoś już to nie to :) U mnie w rozpisce snajperzy ( z wyrzutniami rakiet ) i Multirifle. Gram stzrelająco armią walczącą wręcz :)
Last edited by zia on June 12th, 2015, 4:06 pm, edited 1 time in total.
Infinity - Aleph S.S.S.S. / Jęcząca Falanga / USAriadna Ranger Force / Onyx
Bolt Action - US Army
SW Legion - Imperium
Fallout Wasteland Warfare
User avatar
zia
 
Posts: 470
Joined: May 9th, 2015, 7:48 am
Location: Jaworzno, Poland
Has liked: 0 time
Been liked: 31 times

Re: HMG, HMG Everywhere

by Blaze » June 12th, 2015, 3:50 pm

Moze jeszcze dopisze what you mean. Generalnie chodzi o fakt posiadania przewagi w kosciach przy ilosci 4-5 jest wieksze pprawdopodobienstwo z powiedzmy 1-2 modyfikatorem ujemnym niz sniper na burscie 2 i balistikiem na +3. Szansa na kryta rowniez jest wieksza a te ostatnio mnie lubia bo co druga gre rzucam podwojnego kryta :D
Plasma Terrain. New Terrain future https://www.facebook.com/plasmaterrainc ... 8/?fref=ts
User avatar
Blaze
 
Posts: 103
Joined: May 9th, 2015, 7:33 am
Location: Poznań
Has liked: 7 times
Been liked: 11 times

Re: HMG, HMG Everywhere

by Pietia » June 12th, 2015, 4:01 pm

Raz więcej kostek, dwa, możliwość postawienia zapory ogniowej, trzy, HMG jest tańszy w SWC na lekkiej piechocie.
Pewnie czasem wziąłbym karabin wyborowy lub wyrzutnię rakiet, ale 1SWC przebija 1,5SWC.

Z drugiej strony - karabiny maszynowe to chyba podstawowa broń wsparcia piechoty, trudno się dziwić, że nawet w Infinity używa ich 2/3 armii ;)
Image
We're not fighting to be heard
We just wanna watch you burn
User avatar
Pietia
 
Posts: 663
Joined: April 10th, 2013, 11:13 pm
Location: Kraków
Has liked: 20 times
Been liked: 80 times

Re: HMG, HMG Everywhere

by zia » June 12th, 2015, 4:16 pm

Także wierzę w przewagę ilości kości, tym bardziej smuteczek, bo nie posiadam HMG z mośliwości linkowania. Tak samo falanga nie posiada snajpera z możliwocią linkowania. Cieszę się jak dziecko, gdy rzucam na burst aż trzema koścmi ( bo link ), no chyba że Ajax i jego dwa combi w linku czyli 5 kości. Ale to nadal tylko combi.
Infinity - Aleph S.S.S.S. / Jęcząca Falanga / USAriadna Ranger Force / Onyx
Bolt Action - US Army
SW Legion - Imperium
Fallout Wasteland Warfare
User avatar
zia
 
Posts: 470
Joined: May 9th, 2015, 7:48 am
Location: Jaworzno, Poland
Has liked: 0 time
Been liked: 31 times

Re: HMG, HMG Everywhere

by Stiopa » June 12th, 2015, 6:27 pm

Dobrze ustawiony snajper ma spore szanse złapać HMG powyżej 32 cali, no ale to już zależy od stołu. Jeżeli jest jeszcze zlinkowany - przewaga siły ognia HMG bardzo topnieje.

Ani HMG ani Spitfire nie są konieczne do wygrywania, ale na pewno mają swoje funkcje. Czy ich brak osłabia rozpiskę? To zależy od rozpiski. Jeżeli model z inną bronią jest w stanie spełnić tą samą funkcję którą spełniałby np. Spitfire - to Spitfire nie jest potrzebny. Pytanie, czy dana armia może go czymś sensownie zastąpić, przede wszystkim jeżeli chodzi o skuteczny zasięg. To samo z HMG.
I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but shouldn't we just take the warning labels off everything and let the problem deal with itself?
User avatar
Stiopa
 
Posts: 626
Joined: March 16th, 2013, 11:00 pm
Has liked: 218 times
Been liked: 93 times

Re: HMG, HMG Everywhere

by kashper » June 12th, 2015, 6:36 pm

Przewaga ilości kostek jest faktem. Takie HMG w linku (albo po prostu Dragões) ma 22.5% na krytyka, niezależnie czy rzuca na 18 czy 1. Dlatego HMG całkiem dobrze działa niezależnie od skilla i sprzętu operatora. Jak dla mnie HMG na jak najtańszym nośniku, albo snajperka ale z co najmniej dwoma poziomami kamuflażu/MSV (w dowolnej kombinacji), najchętniej trzema - yes I'm looking at you Nisse.
User avatar
kashper
 
Posts: 520
Joined: May 9th, 2015, 10:06 am
Has liked: 0 time
Been liked: 47 times

Re: HMG, HMG Everywhere

by Godeyes » June 12th, 2015, 6:52 pm

kashper wrote:Takie HMG w linku (albo po prostu Dragões) ma 22.5% na krytyka

25% :]

Edit: jestem glupi :P
Last edited by Godeyes on June 12th, 2015, 8:26 pm, edited 1 time in total.
weryfikuje.pl
Image
User avatar
Godeyes
 
Posts: 296
Joined: May 10th, 2015, 12:47 pm
Location: 3-miasto
Has liked: 0 time
Been liked: 18 times

Re: HMG, HMG Everywhere

by kashper » June 12th, 2015, 7:04 pm

Szansa na brak krytyka to 0.95^5 ~ 0.7733, więc przez odjecie dostajemy 0.226. I tak uważam to za świetne szanse.
User avatar
kashper
 
Posts: 520
Joined: May 9th, 2015, 10:06 am
Has liked: 0 time
Been liked: 47 times

Re: HMG, HMG Everywhere

by Blaze » June 12th, 2015, 7:15 pm

albo snajperka ale z co najmniej dwoma poziomami kamuflażu/MSV (w dowolnej kombinacji),


Nie zrozumialem mozesz wyjaśnić? Najtansze hmg hmm a nie lepiej miec cos bardziej przeżywalnego z niskim relatywnie kosztem? uśmiech do Ectrosa 51 pkt 2 swc 4hity zeby zabic.
Plasma Terrain. New Terrain future https://www.facebook.com/plasmaterrainc ... 8/?fref=ts
User avatar
Blaze
 
Posts: 103
Joined: May 9th, 2015, 7:33 am
Location: Poznań
Has liked: 7 times
Been liked: 11 times

Re: HMG, HMG Everywhere

by Godeyes » June 12th, 2015, 8:24 pm

kashper wrote:Szansa na brak krytyka to 0.95^5 ~ 0.7733, więc przez odjecie dostajemy 0.226. I tak uważam to za świetne szanse.

Coz, moja matma jednak oslabla - i to mocno :P Oczywiscie to co napisalem nie jest prawidlowe natomiast zastanawiam sie, czy Twoj wynik jest.
Mozesz mi napisac czemu w taki sposob to liczysz ?

Pozwole sobie szybko przedstawic to na "mniejszych kostkach" ;)
Gdy rzucam 2 kostkami tradycyjnymi i oczekuje PRZYNAJMNIEJ jednej 6 to licze to tak: P(A)= A/Ω, gdzie A=wyniki, ktore mnie interesuja a Ω=wszystkie mozliwe wyniki

Ω = 36 (6 mozliwosci w pierwszym rzucie RAZY 6 mozliwosci w drugim rzucie)
A= 3 (bo tylko 3 "uklady" daja pozadany przeze mnie wynik --> (6,X), (X,6) i (6,6)
Ze wzoru robie 3/36 i otrzymuje 1/12. Czyli szansa ze rzucajac 2 kostkami otrzymam PRZYNAJMNIEJ jedną 6 wynosi 8,33%

Teraz uzywajac tego samego wzoru do kostek 20stek otrzymujemy juz nieporownywalnie mniejsze szanse. W powyzszym wypadku byloby to 3/400 czyli nawet nie 1%

Jesli gdzies popelniam blad to prosze o korekcje ;)
weryfikuje.pl
Image
User avatar
Godeyes
 
Posts: 296
Joined: May 10th, 2015, 12:47 pm
Location: 3-miasto
Has liked: 0 time
Been liked: 18 times

Re: HMG, HMG Everywhere

by Karol » June 12th, 2015, 8:36 pm

(6,X) to nie jedna, a piec kombinacji: (6,1), (6,2), (6,3), (6,4) i (6,5) - liczymy (6,6) osobno. Czyli mamy szansę 11/36.
Karol
 
Posts: 6
Joined: June 4th, 2015, 8:35 am
Has liked: 3 times
Been liked: 0 time

Re: HMG, HMG Everywhere

by kashper » June 12th, 2015, 8:42 pm

Godeyes wrote:
Teraz uzywajac tego samego wzoru do kostek 20stek otrzymujemy juz nieporownywalnie mniejsze szanse. W powyzszym wypadku byloby to 3/400 czyli nawet nie 1%

Jesli gdzies popelniam blad to prosze o korekcje ;)

(20,20)(20,x)(x,20) to 1+20+20 opcji na "satysfakcjonujący" rzut. = 41/400 = 10,25%.
Ale najłatwiej liczyć to jako szansę nie-wyrzucenia krytyka. Jako, że P = 1-~P.
-szansa że na jednej kostce nie będzie krytyka to 19/20 = 95%
-szansa, że ani na jednej, ani na drugiej to 19/20 rzutów A * 19/20 rzutów B = (19/20)^2
-szansa że na N kostek nie wypadnie krytyk to (19/20)^N

EDIT
Kurde ninja'ed :P

EDIT
Najłatwiej to sobie rozrysować na drzewku prawdopodobieństwa ;). Pracochłonne, ale bez żadnych wątpliwości widać na koniec gdzie jest, a gdzie nie ma krytyka.
User avatar
kashper
 
Posts: 520
Joined: May 9th, 2015, 10:06 am
Has liked: 0 time
Been liked: 47 times

Re: HMG, HMG Everywhere

by Raeone » June 12th, 2015, 10:53 pm

Poczułem się matematycznym imbecylem koledzy :shock: Nie ogarniam.

Mathfinity rulez(teraz już wiem dlaczego zawsze dostaje bęcki)
PanO (NCA,ASA) Aleph (Falanga,V) Tohaa
User avatar
Raeone
 
Posts: 823
Joined: July 26th, 2014, 2:51 pm
Location: Wroclove, Poland
Has liked: 2 times
Been liked: 71 times

Re: HMG, HMG Everywhere

by Godeyes » June 13th, 2015, 9:19 am

@karol i Kashper

Ok macie obaj racje. Dzizas - a kiedys pamietam, ze calkiem dobry z prawdopodobienstwa bylem :P
Ale dobrze bylo przypomniec sobie podstawy ;) Dzieki
weryfikuje.pl
Image
User avatar
Godeyes
 
Posts: 296
Joined: May 10th, 2015, 12:47 pm
Location: 3-miasto
Has liked: 0 time
Been liked: 18 times

Re: HMG, HMG Everywhere

by Stavrogin » June 13th, 2015, 1:25 pm

Haha, widzę, że w Poznaniu podchodzicie do Infinity w diametralnie różny sposób niż my w Szczecinie. Nigdy nie zastanawiamy się nad prawdopodobieństwem, za to staramy się wycisnąć z naszych terenów ile się da. Przekonałem się na własnej skórze wielokrotnie, że nawet mając największą spluwę w grze, gdy źle rozstawisz się na stole to przegrałeś już na wstępie:) Tutaj koledzy Errhile i Stiopa dali mi boleśnie odczuć co znaczy gra pozycyjna i poruszanie się wewnątrz budynków, za co im dziękuję :geek: .
Non nobis Domine, non nobis, sed nomini Tuo da gloriam!
User avatar
Stavrogin
 
Posts: 73
Joined: July 14th, 2014, 8:25 pm
Has liked: 2 times
Been liked: 3 times

Re: HMG, HMG Everywhere

by Errhile » June 13th, 2015, 1:40 pm

U nas Radek bawi się czasem w takie liczenie prawdopodbieństwa.
I, Starvogin, my też szacujemy szanse. Kalkulujemy ryzyko. Niemniej jednak wypracowanie odpowiedniej pozycji uważam za korzystniejsze :)
They say there will be Heaven and the Fount of Kausar,
That there, there will be pure wine and honey and sugar
Fill up the wine cup and place it in my hand
(For) ready cash is better than a thousand credits.


- Rubayyat of Omar Khayyam, but it is a shoddy translation :(
User avatar
Errhile
 
Posts: 3758
Joined: July 14th, 2014, 4:42 pm
Location: Szczecin, Poland
Has liked: 1820 times
Been liked: 413 times

Re: HMG, HMG Everywhere

by Blaze » June 13th, 2015, 3:31 pm

Chyba jeszcze nie mielismy okazji zagrac tylko Mroczyslaw byl i gral :) Ale chetnie bym zobaczyl czy Poznan nie umie sie rozstawiac :D Generalnie mamy nadzieje sie pojawic na druzynowych mistrzostwach ;)
Plasma Terrain. New Terrain future https://www.facebook.com/plasmaterrainc ... 8/?fref=ts
User avatar
Blaze
 
Posts: 103
Joined: May 9th, 2015, 7:33 am
Location: Poznań
Has liked: 7 times
Been liked: 11 times

Re: HMG, HMG Everywhere

by Errhile » June 13th, 2015, 3:35 pm

Jak gracie dłużej, niż pół roku, i gry trwają więcej, niż jedną rundę, to umiecie się rozstawić :D
Inaczej sie nie da :P
They say there will be Heaven and the Fount of Kausar,
That there, there will be pure wine and honey and sugar
Fill up the wine cup and place it in my hand
(For) ready cash is better than a thousand credits.


- Rubayyat of Omar Khayyam, but it is a shoddy translation :(
User avatar
Errhile
 
Posts: 3758
Joined: July 14th, 2014, 4:42 pm
Location: Szczecin, Poland
Has liked: 1820 times
Been liked: 413 times

Re: HMG, HMG Everywhere

by Stiopa » June 13th, 2015, 8:25 pm

Dobrze prawi, dać mu piwa ;)

A co do HMG i spółki, pozostaje jeszcze pytanie ile da się ich wepchnąć do rozpiski i po co. Modele z taką bronią robią zwykle za szturmowców i żrą rozkazy, a tych zwykle brakuje żeby poszaleć z więcej niż dwoma-trzema agresywnymi modelami naraz. No chyba że to drony TR, które nie ruszają się zbytnio z miejsca, ale i im HMG nie daje takiej wielkiej przewagi. Errhile, Radek ostatnio wystawił na ciebie trzy, prawda? Za dużo nie zwojowały...
I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but shouldn't we just take the warning labels off everything and let the problem deal with itself?
User avatar
Stiopa
 
Posts: 626
Joined: March 16th, 2013, 11:00 pm
Has liked: 218 times
Been liked: 93 times

Re: HMG, HMG Everywhere

by Errhile » June 13th, 2015, 8:57 pm

Tak. Jedna dostała ze strzelby z bezpośredniego dystansu, druga z linkowanego HMG (2 rozkazy, jeśli dobrze pamiętam), trzecia z linkowanego (Haris) HRL. Tu źle oszacowałem dystans i dziabnąłem ją fuksem.

Tylko pamiętaj, że w tym scenariuszu (20x20 Hostages) zadanie miałem wyraźnie defensywne, więc drony zdejmowałem głównie dlatego, że plątały się na widoku, i mogłem tak zdjąć Radkowi rozkazy nie biegając za nimi zanadto (poza tą zastrzeloną ze strzelby, którą załatwił spadochroniarz - musiałem ją zneutralizować, żeby otworzyć sobie drogę na tyły przeciwnika. Zresztą i tak była najbardziej pod ręką jako cel...).
Gdybym to ja musiał szturmować jego, wyglądało by to bardzo, bardzo inaczej... i dużo mniej korzystnie dla mnie.
They say there will be Heaven and the Fount of Kausar,
That there, there will be pure wine and honey and sugar
Fill up the wine cup and place it in my hand
(For) ready cash is better than a thousand credits.


- Rubayyat of Omar Khayyam, but it is a shoddy translation :(
User avatar
Errhile
 
Posts: 3758
Joined: July 14th, 2014, 4:42 pm
Location: Szczecin, Poland
Has liked: 1820 times
Been liked: 413 times


Post a reply
21 posts • Page 1 of 1

Return to Nowości i dyskusja o systemie

  • Board index
  • The team • Delete all board cookies • All times are UTC [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
cron

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

Contact Us

contactdatasphere@gmail.com
 

View new posts

  • Re: Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - kwiecień 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - kwiecień 2026 by kashper
  • Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
Designed by RocketTheme
Reset
  • Data Sphere
  • Corvus Belli