• Blog
  • Board index
  • FAQ
  • Register
  • Login
Board indexRegional ForumsEuropePolandRóżności
  • Search
  • Print view

Pytanie o maty do grania

Off-Topic

Moderators: Alkasyn, SamboR

Post a reply
9 posts • Page 1 of 1

Pytanie o maty do grania

by Godeyes » March 13th, 2017, 3:12 pm

Heya

Jakie polecacie maty do grania ?
Bardziej chodzi mi o firmy i wykonanie (material?) niz same wzory ;) Optymalnie byloby gdyby mata po rozwinieciu pozostawala jak najbardziej plaska (nie zawijala sie, etc.). Odpornosc na np. zaplucie to rowniez cenne info ;)

pozdrawiam
weryfikuje.pl
Image
User avatar
Godeyes
 
Posts: 296
Joined: May 10th, 2015, 12:47 pm
Location: 3-miasto
Has liked: 0 time
Been liked: 18 times

Re: Pytanie o maty do grania

by Raeone » March 13th, 2017, 4:03 pm

Godeyes wrote:Heya

Jakie polecacie maty do grania ?
Bardziej chodzi mi o firmy i wykonanie (material?) niz same wzory ;) Optymalnie byloby gdyby mata po rozwinieciu pozostawala jak najbardziej plaska (nie zawijala sie, etc.). Odpornosc na np. zaplucie to rowniez cenne info ;)

pozdrawiam

MAS.
Mam kilka różnych w domu od playmaty przez Kacpra z Poznania do MAS`a czyli spektrum producentów i materiałów i te MASowe są najlepsze.Gruba twarda i stabilna guma od spodu, sama faktura maty taka dosyć sensowna jakby jedwabista. Warte ceny.
PanO (NCA,ASA) Aleph (Falanga,V) Tohaa
User avatar
Raeone
 
Posts: 823
Joined: July 26th, 2014, 2:51 pm
Location: Wroclove, Poland
Has liked: 2 times
Been liked: 71 times

Re: Pytanie o maty do grania

by Darek_CTR » March 13th, 2017, 4:12 pm

Mam też maty od Playmaty - calkiem fajne, a masz wybór różnych materiałów, od tanioszki, po najwyższą jakość.

Niezależnie od producenta, najlepsze do przechowywania, przenoszenia, grania (ale nie czyszczenia) są maty typu "podkładka pod myszkę". Ciężka, elastyczna guma utrzymuje matę płasko na stole, a powierzchnia z tkaniny nie uszkadza modeli i nie błyszczy.
https://www.facebook.com/infinitychelmza/
User avatar
Darek_CTR
 
Posts: 698
Joined: May 10th, 2015, 8:43 pm
Has liked: 221 times
Been liked: 153 times

Re: Pytanie o maty do grania

by Errhile » March 13th, 2017, 5:19 pm

Mam MASa i 2x Gamemat.eu - jakościowo bez zarzutu, i odporne na różne durne zagrania (na serwisie Data Sphere wiszą moje testy wszystkich trzech) w rodzaju ubabrania colą czy postawienia kubka z wrzątkiem.

Pierwszy Gamemat "pił" płyny, drugi, nowszy, już nie. Zresztą w teście jest to opisane i pokazane.
They say there will be Heaven and the Fount of Kausar,
That there, there will be pure wine and honey and sugar
Fill up the wine cup and place it in my hand
(For) ready cash is better than a thousand credits.


- Rubayyat of Omar Khayyam, but it is a shoddy translation :(
User avatar
Errhile
 
Posts: 3758
Joined: July 14th, 2014, 4:42 pm
Location: Szczecin, Poland
Has liked: 1820 times
Been liked: 413 times

Re: Pytanie o maty do grania

by Freezyone » March 13th, 2017, 6:33 pm

Podlinkujesz może ten wątek z testami tutaj?
Będę wdzięczny ;)
User avatar
Freezyone
 
Posts: 193
Joined: May 15th, 2015, 10:52 am
Has liked: 51 times
Been liked: 3 times

Re: Pytanie o maty do grania

by Errhile » March 13th, 2017, 7:29 pm

Oj, ludzie, ludzie... "na serwisie". Nie "na forum".
Nie istnieje "wątek z testami"...

Micro Arts - recenzja.
Gamemat #1 - recenzja
Gamemat #2 - recenzja

:hehe: ...wyrazy wdzięczności przyjmuję w walucie wymienialnej, najchętniej w dużych nominałach... :hehe:
They say there will be Heaven and the Fount of Kausar,
That there, there will be pure wine and honey and sugar
Fill up the wine cup and place it in my hand
(For) ready cash is better than a thousand credits.


- Rubayyat of Omar Khayyam, but it is a shoddy translation :(
User avatar
Errhile
 
Posts: 3758
Joined: July 14th, 2014, 4:42 pm
Location: Szczecin, Poland
Has liked: 1820 times
Been liked: 413 times

Re: Pytanie o maty do grania

by Freezyone » March 13th, 2017, 10:53 pm

A skąd mogłem wiedzieć, że nie założyłeś wątku w którymś dziale tutaj ??
Tak czy siak dziękuję ;)
User avatar
Freezyone
 
Posts: 193
Joined: May 15th, 2015, 10:52 am
Has liked: 51 times
Been liked: 3 times

Re: Pytanie o maty do grania

by Godeyes » March 14th, 2017, 2:39 pm

Dzięki za info panowie

A czy ktoś miał właśnie bliższy kontakt z playmatami ? przyznam, że chyba wolałbym rodzimy zakup - szybszy i tańszy :P
Natomiast oni tam maja taka opcje gumowaną albo latexowa. Obie niby plaskie po rozwinieciu... zastanawiam sie czy jedna z nich warto wziac i czy warto przeplacac 100zl za ta wersje gumowana ewentualnie ?
weryfikuje.pl
Image
User avatar
Godeyes
 
Posts: 296
Joined: May 10th, 2015, 12:47 pm
Location: 3-miasto
Has liked: 0 time
Been liked: 18 times

Re: Pytanie o maty do grania

by Pierzasty » March 14th, 2017, 3:14 pm

Godeyes wrote:Dzięki za info panowie

A czy ktoś miał właśnie bliższy kontakt z playmatami ? przyznam, że chyba wolałbym rodzimy zakup - szybszy i tańszy :P
Natomiast oni tam maja taka opcje gumowaną albo latexowa. Obie niby plaskie po rozwinieciu... zastanawiam sie czy jedna z nich warto wziac i czy warto przeplacac 100zl za ta wersje gumowana ewentualnie ?

Używałem do Malifaux. Te dwustronne "ceratowe" z początku zachowują krzywiznę rolki ale szybko się prostują. Widać różnicę w porównaniu do "podkładki pod mysz", ale to nie jest duży problem.

Natomiast nie polecam ich mat ze strefami rozstawienia (też do MFX). Jak zobaczyłem błędy w wykreśleniu rzędu 5mm to się cieszyłem, że nie za moje pieniądze były kupione :)

(za to ich piankowe "bloby" terenów są super, również do Infinity, jak chcecie trochę mountain/aquatic)
User avatar
Pierzasty
 
Posts: 2185
Joined: January 4th, 2013, 10:23 pm
Location: Warsaw, Poland
Has liked: 0 time
Been liked: 220 times


Post a reply
9 posts • Page 1 of 1

Return to Różności

  • Board index
  • The team • Delete all board cookies • All times are UTC [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
cron

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

Contact Us

contactdatasphere@gmail.com
 

View new posts

  • Re: Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Wyzwanie malarskie - czerwiec 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - kwiecień 2026 by Errhile
  • Re: Wyzwanie malarskie - kwiecień 2026 by kashper
  • Wyzwanie malarskie - maj 2026 by Errhile
Designed by RocketTheme
Reset
  • Data Sphere
  • Corvus Belli